כל מה שרציתם לדעת על בובספוג ולא ידעתם.....☺

 

מידע על הסדרה:

היא סדרת אנימציה אמריקאית הומוריסטית שנוצרה על ידי הביולוג הימי והאנימטור סטיבן הילנבורג עבור רשת ניקלודיאון האמריקאית ושודרה לראשונה בארצות הברית בערוץ ניקלודיאון ב־1 במאי1999. עלילת הסדרה מתרחשת בעיר התת-מימית הבדיונית "ביקיני בוטום" ומתמקדת בהרפתקאותיהם של ספוג ים בשם בובספוג מכנסמרובע וחבריו.

הסדרה ביססה את מעמדה כסדרת האנימציה הנצפית ביותר של ערוץ ניקלודיאון. בעקבות ההצלחה הרבה לה זכתה הסדרה, הושק זיכיון, וב־19 בנובמבר 2004 יצא לאקרנים ברחבי העולם סרט קולנוע מצויר בשם "בובספוג מכנסמרובע - הסרט". נוסף על כך, הסדרה נבחרה על ידי מגזין טיים כאחת מ־100 הסדרות הטובות ביותר בכל הזמנים.‏

 

דמויות:

 • בובספוג מכנסמרובע:‏[2][3] הדמות הראשית בסדרה. בובספוג הוא ספוג ים צהוב ונקבובי המזכיר במראו ספוג מטבח. הוא אופטימי ומאוד ידידותי. בובספוג גר בתוך אננס, ועובד במסעדה המצליחה "הסרטן הפריך" בתור טבח המכין קציצות סרטן. הוא אוהב להתאמן עם חברתו הסנאית סנדי בקראטה. בובספוג לומד בבית הספר לשיט של גברת פאף, על מנת להוציא רישיון נהיגה בסירה, אך תמיד נכשל. חברו הטוב ביותר של בובספוג הוא כוכב הים פטריק. בובספוג מגדל גם חילזון מחמד בשם גארי. הוא אוהב לתפוס מדוזות ולהפריח בועות סבון.
 • פטריק סטאר:‏[4][5] פטריק הוא כוכב ים ורוד, וחברו הטוב ביותר של בובספוג. פטריק הוא מגושם וטיפש, וגר מתחת לסלע בשכנות לבובספוג. פטריק ובובספוג ידועים בהתנהגותם הילדותית ובמסירותם לתחביביהם: ציד מדוזות, הערצתם את איש הים ונער הקסם, הפרחת בועות סבון וכדומה.
 • סקווידוויד זרועות:‏[6][7] (בגרסה האנגלית נקרא סקווידוורד טנטלקסתמנון ממורמר. סקווידוויד הוא שכנם של בובספוג ופטריק, וגר בתוך מואי (פסל בצורת ראש של בן אדם). סקווידווויד שונא את שכניו, אך עובד יחד עם בובספוג במסעדת "הסרטן הפריך" כקופאי. בזמנו הפנוי הוא נוהג לנגן בקלרינטלרקודלפסל ולצייר את עצמו. סקווידוויד מתנהג בחוסר סבלנות כלפי המשחקים של בובספוג ופטריק ומנסה לחבל בהם על מנת להשיג לעצמו שקט ושלווה. בובספוג ופטריק חושבים שהוא החבר הטוב ביותר שלהם ובטוחים שגם הוא חושב כך, אף על פי שהוא מראה להם באופן תדיר את שנאתו אליהם. יריבו של סקווידוויד הוא סקוויליאם פנסיסן. סקווידוויד מקנא בסקוויליאם וחולם להיות כוכב ועשיר כמוהו.
 • גארי החילזון:‏[12][13] גארי הוא חיית המחמד של בובספוג. גארי הוא חילזון, אולם קולו מוצג בסדרה בקול של חתול. גארי הוא אמנם חיית מחמד, אך בובספוג מבין את יללותיו.
 • שלדון פלנקטון:‏[14][15] פלנקטון. יצור מזערי שמנהל את "מסעדת הדלי" הכושלת בה הוא גר. אויבו המושבע של מר קראב. פלנקטון ידוע בניסיונותיו הכושלים לגנוב את הנוסחה של קציצת הסרטן, שנמכרת ב"סרטן הפריך". בעבר פלנקטון ומר קראב היו חברים, ואף ניסו להקים מסעדה יחדיו, אך פרצה ביניהם מריבה והם נפרדו לתמיד. במהלך אותה מריבה, פלנקטון גרם בטעות ליצירת קציצת הסרטן. אשתו של פלנקטון היא מחשב בשם קרן, הנוהגת ללעוג לפלנקטון על מזימותיו בכוונה לגנוב את הנוסחה הסודית לקציצת הסרטן.
 • קרן פלנקטון:‏[16] (בגרסה האנגלית נקראת קארן פלנקטון) מחשב. אשתו של פלקנטון. קרן לרוב מרגיזה את פלנקטון. באחד הפרקים צוחקת על שמו הפרטי – שלדון.‏[17]

דמויות משניות

 

 • פרל קראב:‏[18] בתו הלווייתנית של מר קראב. היא מפונקת מאוד, רגישה ובכיינית.
 • גברת פאף:‏[19] אבו נפחא. בעלת בית הספר לשיט של בקיני בוטום, בו לומד בובספוג. גברת פאף גרה בדלי ורוד עם חצר. היא מתעבת את בובספוג מכיוון שמסכן את חייה בכל פעם שמבצע מבחן נהיגה ואף פוטרה מתפקידה וישבה בבית הכלא בגללו. באחד הפרקים ניהלהרומן עם מר קראב.‏[20]
 • איש הים:‏[21] גיבור על לשעבר, מושא הערצתם של בובספוג ופטריק. איש הים מתגורר יחד עם נער הקסם בבית האבות שבביקיני בוטום. מעין פרודיה על "אקווהמן" ו"באטמן".
 • נער הקסם:‏[22] (מכונה גם נער הפלא) עוזרו ושותפו הנאמן של איש הים. על אף שהוא קשיש, איש הים רואה בו ילד קטן.
 • מן ריי:‏[23] אויבם המושבע של איש הים ונער הקסם, שרוצה להשתלט על האוקיינוס.
 • הבועה המזוהמת:‏[24] אחד האויבים של איש הים ונער הקסם. בועה גדולה ומרושעת שאוהבת לאכול חול. לאחר שתופסת את איש הים ונער הקסם, בובספוג מפוצץ אותה. מכונה גם "באבל המלוכלך" ו"בועת הרשע".
 • לארי הלובסטר:‏[25] מציל בים של ביקיני בוטום. לארי הוא לובסטר שרירי, אשר מרבה לבלות בחדרי כושר ובתחרויות הרמת משקולות וזריקת עוגנים.
 • ההולנדי המעופף:‏[26] רוח של שודד ים שנמצאת בביקיני בוטום. ההולנדי המעופף אוהב להפחיד אנשים תמימים. מעין פרודיה על אגדת הים על דיווי ג'ונס וספינת הרפאים שלו.
 • פאטצ'י הפיראט:‏[27] מנחה פרקים מסוימים בסדרה, מנהל מועדון המעריצים של בובספוג. דמותו היא של בן אדם אמיתי המחופש לפיראט. את פאצ'י הפיראט משחק טום קני, שהוא למעשה המדבב של בובספוג בסדרה עצמה. למרבה האירוניה, הוא המעריץ הכי גדול שלו והוא הדמות היחידה שלא מצוירת בסדרה.
 • פוטי התוכי:‏[28] התוכי של פאצ'י הפיראט, שלמעשה הוא בעצם בובת תוכי תלויה. פוטי נוהג לומר משפטים סרקסטים לפאצ'י ולעשות תעלולים.
 • סקוויליאם פנסיסן:‏[29] אויבו המושבע של סקווידוויד. מופיע במספר פרקים.
 • בטסי קראב:‏[30] (מכונית גם גברת קראב) סרטנית. אמו של יוג'ין קראב. באחד הפרקים נראה כי התפתח בינה ובין פלנקטון רומן.‏[31]
 • חבר בועון:‏[32] את חבר בועון בובספוג יצר. בגלל חבר בועון התקיימו מהומות בביקני בוטום, וחבר בועון נאלץ לעזוב. בפרק "שובו של חבר בועון", חבר בועון מבקש מבובספוג לשמור על בנו.
 • באבלבאס:‏[33] באבלבאס הוא אויב של בובספוג. באחד הפרקים באבלבאס נכנס ל"סרטן הפריך" כדי לבדוק את קציצות הסרטן שמכין בובספוג.‏[34]
 • פרץ' פרקינס:‏[35] פרץ' הוא עיתונאי המופיע מספר פעמים בסדרה. שמו נחשף לראשונה בסרט.

 

בישראל הסדרה משודרת בערוץ ניקלודיאון הישראלי ובערוץ 10.

קישורים:

תמונה ממוזערת

רק משתמשים רשומים יכולים להגיב. לחצו כאן עכשיו כדי להירשם או להתחבר!

תגובות אחרונות

תאריך: 11/06/2014
הודעה: האתר ממש מגניב זה ממש יפה איך בונים אתר?????
תאריך: 11/06/2014
הודעה: האתר ממש מגניב זה ממש יפה איך בונים אתר?????
מאת: נופראטש
תאריך: 11/06/2014
הודעה: מתי תמשיכו????
מאת: נויה המאהממת
תאריך: 11/06/2014
הודעה: למנהלות לוליפופ איפה המידע על קסם של הורים????
מאת: נופראטש
תאריך: 11/06/2014
הודעה: מתי תמשיכו????
מאת: נויה המאהממת
תאריך: 11/06/2014
הודעה: היי נופרוששש מה קורה חיימיייי!
מאת: נויה המאהממת
תאריך: 11/06/2014
הודעה: וואו שווה! איך בונים אתר?
מאת: נופראטש
תאריך: 11/06/2014
הודעה: האתר הכי מגניב שיש
תאריך: 11/06/2014
הודעה: היוש! כאן מנהלות לוליפופ♥
כניסות שונות: 991
עמודים נצפים: 1090
האתר עודכן לאחרונה בתאריך 11.06.2014

האתר לוליפופ נבנה באמצעות מומו אתרים - בניית אתרים לילדים בחינם.
כל הזכויות שמורות ל ו \ או ליוצרי התוכן המקוריים. רוצים לבנות אתר בחינם? לחצו כאן עכשיו!
נתקלתם בתוכן פוגע? תוכן מפר זכיות יוצרים? לחצו כאן כדי לדווח לנו.