גרוויטי פולס (באנגליתGravity Falls) היא סדרת טלוויזיה קומית מצוירת המשודרת בערוץ דיסני ובדיסני XD. מאז עלתה לאוויר זכתה הסדרה לביקורות חיוביות רבות ולמדרוג גבוה. ב-2013 דורגה גרוויטי פולס על ידי מגזין TV Guide כאחת מ-60 סדרות האנימציה הגדולות ביותר בכל הזמנים[1].

העונה הראשונה שודרה בערוץ דיסני החל מה-15 ביוני 2012, עד ל-2 באוגוסט 2013. בערוץ דיסני ישראל, עונה זו שודרה החל מה-1 בנובמבר 2012 עד ל-14 במרץ 2014[2].

העונה השנייה שודרה בערוץ דיסני XD החל מה-4 באוגוסט 2014 (למעט שני פרקים ששודרו קודם בערוץ דיסני, כולל הפרק הראשון ב-1 באוגוסט 2014[3]) ובמקביל גם שודרה בערוץ דיסני. בערוץ דיסני ישראל, העונה משודרת החל מדצמבר 2014[4].

פרק הסיום של העונה השנייה שודר בארצות הברית ב-15 בפברואר 2016 בדיסני XD וב-19 בפברואר 2016 בערוץ דיסני, ובישראל שודר בערוץ דיסני ישראל ב-31 באוגוסט 2016.

לסדרה יצאו מספר ספרים בעקבותיה לאחר סיומה, כגון: "יומן 3" המהווה את היומן שבסדרה, "המדריך של דיפר ומייבל למסתורין וכיף בלתי פוסק", "דיפר ומייבל וקללת אוצר שודדי הזמן", "גרוויטי פולס האגדות האבודות". ארבעת הספרים הללו תורגמו לעברית.

 

 

הסדרה עוקבת אחר התאומים בני ה-12, דיפר ומייבל פיינס, הנשלחים על ידי הוריהם לחופשת קיץ ב"בקתת המסתורין" - מלכודת התיירים של דוד שלהם, סטאן פיינס, שנמצאת בעיירה נידחת בשם גרוויטי פולס. בתחילת הסדרה דיפר מוצא במקרה יומן מסתורי עם המספר 3 עליו ביער ובו רישומים בנוגע למפלצות והיצורים השונים הנמצאים בעיירה. במהלך החופשה התאומים נקלעים לשלל הרפתקאות מסעירות הכוללות מפלצות ותופעות על-טבעיות. לרוב הרפתקאותיהם נלווים אליהם גם דודם סטאן, וונדי (עובדת בת 15 בבקתת המסתורין שדיפר מאוהב בה) וסוס, עובד נוסף וגדול גוף, שעובד בבקתה מאז היה בן 12. בעונה הראשונה הם יוצאים להרפתקאות, בערך אחת לפרק. בפרק 19 גידעון פיצקי, האויב של סטאן שהיומן השני בבעלותו, מזמן שד משולש בשם ביל צופן (באנגלית: Bill Cipher) כדי שייכנס למוחו של סטאן. מייבל, דיפר וסוס נכנסים גם הם למוח של סטאן ומביסים את ביל שמבטיח שיחזור. בסוף פרק 20 סטאן לוקח לגדעון את היומן השני ולוקח לדיפר את היומן השלישי, ובסצנה האחרונה של הפרק, וגם של העונה, מתברר שלסטאן היה את היומן הראשון והוא רצה את כולם כדי לבנות מכונה במעבדה מסתורית שנמצאת מאחורי מכונת החטיפים.

העונה השנייה עוסקת בהתבגרותם של דיפר ומייבל ובחיפושם אחר מחבר היומנים.

בפרק 11 של עונה 2 סטאן מסיים את בניית המכונה המסתורית ומתחילה ספירה לאחור שבסופה המכונה תפעל. הממשלה מגלים את הדברים הלא חוקיים שסטאן עשה כדי לבנות את המכונה ועוצרים את סטאן. לבסוף סטאן בורח ומגיע אל בקתת המסתורין שם נמצאים דיפר, מייבל וסוס. כאשר המכונה מופעלת יוצא מתוכה אחיו של סטאן, פורד שהוא מחבר היומנים. בעבר הוא חקר את גרוויטי פולס במשך שנים עד שבנה מכונת מעבר בין ממדים (אותה מכונה שסטאן בנה) ונתקע בין ממדים אחרי ריב עם סטאן, שלבסוף אחרי 30 שנה הצליח להחזירו.

מפרק 12 פורד התווסף לסדרה ויצא עם הדמויות הראשיות להרפתקאות. הוא גילה שהפעלת מכונת המעבר בין ממדים פתחה סדק ביקום שמסוגל לשחרר את ביל מממד הסיוטים בו הוא גר ולאפשר לו להשתלט על היקום. פורד הצליח לחסום את הסדק אבל בפרק 17 בעונה 2 מייבל מסרה לביל, שהתחזה לחבריהם, את הסדק. ביל שחרר את הסדק ואחרי זה התחיל פרק מיוחד בן שלושה חלקים בשם המוזרמגדון. בחלק הראשון ביל קיבל צורה אמיתית וחזקה במיוחד והביא את כל חבריו המפלצות אל גרוויטי פולס והביא אליה את האבדון. הוא כלא את מייבל בתוך בועה. במהלך הפרק ביל הופך את רוב תושבי גרוויטי פולס לאבן וגם את פורד. דיפר מוצא את וונדי וסוס וביחד הם הולכים לשחרר את מייבל. בכל החלק השני דיפר, וונדי וסוס נמצאים בבועה של מייבל, שמסתבר שהיא צבעונית ושמחה מאד ובגלל זה קשה לשכנע את מייבל לצאת. בסוף הם מצליחים ואז כולם יוצאים מהבועה. בחלק השלישי הם מגלים שסטאן ועוד הרבה דמויות מפרקים קודמים מסתתרים בבקתת המסתורין שיש עליה כישוף שמונע ממוזריות להיכנס. הם יוצרים מהבקתה רובוט ענקי שמחסל את כל חבריו של ביל. בינתיים ביל מגלה שהוא וחבריו לא יכולים לעזוב את גרוויטי פולס בגלל חוק משיכת המוזריות. הוא משחרר את פורד כדי שינטרל בשבילו את חוק משיכת המוזרויות אך פורד מסרב. אחרי שהחבורה של סטאן מחסלים את חבריו של ביל הם הולכים לשחרר את כל האנשים שהפכו לאבן ומצליחים בזה, אבל ביל תופס אותם, הופך אותם לדגלים וכולא את סטאן, פורד, דיפר ומייבל. פורד מחליט לתת לביל להיכנס לו למוח ולקחת את הנוסחא שמנטרלת את חוק משיכת המוזרויות, אבל אז מתברר שסטאן ופורד החליפו בגדים ושביל נכנס למוח של סטאן. פורד מוחק לסטאן את כל הזכרונות ובכך גם מוחק את ביל. דיפר ומייבל, שלא מקבלים את זה שלסטאן נמחקו הזכרונות, מנסים להזכיר לו הכל וגם מצליחים. בסוף הם נפרדים מחבריהם וחוזרים לביתם בקליפורניה.

 

רק משתמשים רשומים יכולים להגיב. לחצו כאן עכשיו כדי להירשם או להתחבר!

תגובות אחרונות

תאריך: 08/03/2020
הודעה: הי, אני ממליצה לשנות את הרקע בגלל שזה יוצר בלגן בעיניים ולא רואים את הכתב (הכל בגדר המלצה, כן? (; )
מאת: גים פלי
תאריך: 07/03/2020
הודעה: סליחה. מה את/ה מציע לי לעשות?
מאת: Slips!
תאריך: 30/12/2019
הודעה: לא רואים את מה שאתה רושם :(
מאת: גים פלי
תאריך: 07/12/2019
הודעה: שלום חברים! עוד מעט יהיה עמוד חדש של פרקים מהסדרה! אז חכו שניה, אני כבר מוסיף את העמוד!
כניסות שונות: 785
עמודים נצפים: 925
האתר עודכן לאחרונה בתאריך 07/03/2020

האתר גרוויטי פולס נבנה באמצעות מומו אתרים - בניית אתרים לילדים בחינם.
כל הזכויות שמורות ל ו \ או ליוצרי התוכן המקוריים. רוצים לבנות אתר בחינם? לחצו כאן עכשיו!
נתקלתם בתוכן פוגע? תוכן מפר זכיות יוצרים? לחצו כאן כדי לדווח לנו.