עלילת הספר

עלילת הסרט מתרחשת כאשר גיבור "יומנו של חנון", גרג, עולה לכיתה ז'. בתקופה זו נראה כי הוא מתבגר. הוא מכיר מורה קשוח במיוחד, שנטפל אליו. הסיבה לכך, היא שאותו מורה לימד את אחיו הגדול של גרג, רודריק, ולכן הוא משגיח עליו. כמו כן, גרג מתאהב בהולי הילז. גרג ורודריק מבצעים עסקה עם הוריהם, לפיה יתחילו להסתדר זה עם זה, ובתמורה תיתן להם אמם, סוזן, "שטרות אמא", שאותם יוכלו להמיר לשטרות דולרים אמיתיים.

כאשר משפחת הפלי הולכת לכנסייה, רודריק גורם לכך שגרג ישב על שוקולד. בכנסייה, ילדה אחת שמה לב לגרג, ומתחילה לחשוב שהוא עשה במכנסיו. גרג ורודריק מתחילים לריב, ואמם כועסת מאוד. בבית הספר, גרג צוחק עם שיראג גופטה, הילד הנמוך בבית הספר, ומעמיד פנים שהוא עוד בחופשה בחו"ל, מה שמכעיס את שיראג. כאשר ההורים של רודריק, גרג ומני, אחיו הקטן, נוסעים לחופשה, רודריק עורך מסיבה. בהתחלה הוא נועל את גרג במרתף, ובהמשך גם את ראולי ג'פרסון, חברו הטוב של גרג, שניסה לחלץ אותו מהמרתף.

בסופו של דבר רודריק נאלץ לשחרר אותם. הם חוגגים עד הבוקר. גרג ורודריק נכנסים לפאניקה כאשר הוריהם מודיעים על חזרתם. הם מנקים את הבית, ובסוף נתקלים בבעיה: מישהו כתב על דלת האמבטיה "רודריק שולט". הם מחליטים להחליף את הדלת בדלת אחרת מהמרתף, אך ללא מנעול. כאשר סוזן חוקרת אותם, רודריק אומר לגרג לא להוציא מילה, אך גרג נכנע ומספר לאימו מה קרה. כדי לא להסתבך עם רודריק, גרג אומר שהוא הסתדר ממש טוב עם אחיו הגדול, ואם הוא יגלה שגרג גילה לסוזן, הקשר שנוצר ביניהם יתנתק, וכך הוא גורם לסוזן להשאיר את כל העניין בסוד. רודריק חושב שגרג הקשיב לו, ונוצר ביניהם קשר והם מתחילים להתחבר זה לזה.

רודריק מלמד את גרג איך לחיות חיים קלים יותר. הוא וגרג מבלים אחד עם השני כמו אחים אמיתיים, ובפעם הראשונה נהנים זה לזה וחשים קרובים מאוד. רודריק נותן לגרג להעתיק את עבודתו, כדי להגישה לשיעורי בית, אך מסתבר שרודריק נכשל בעבודה זו, והמורה עולה על כך, ורושם לגרג "נכשל שוב". רודריק לוקח את גרג לקניון, ושניהם מסתבכים עם המורה לספורט של גרג. כאשר הם בורחים לביתם, אביהם מראה לשני אורחים מצגת, שבה מוצגות התמונות מהמסיבה של רודריק. אימם מודה שהיא לקחה חלק בסוד, ורודריק מבין שגרג סיפר לה את האמת. כתוצאה מכך, רודריק כועס על גרג ומרגיש נבגד. למרות שגרג מנסה לומר לו שהוא רק הגן עליו, רודריק אינו רוצה להקשיב לו. גרג ורודריק מרותקים, ובנוסף, לרודריק אסור להשתתף עם הלהקה שלו במופע הכישרונות. בסוף השבוע מבלים שניהם בדיור המוגן של סבם, ורודריק מוצא ביומן של גרג את החלק שבו גרג כתב על אהבתו להולי.

גרג בעודו בתחתונים רץ ולוקח את היומן מרודריק אשר במסדרון, רץ לשירותים וקורע את החלק בו מודה על אהבתו להולי, אך מגלה שנתקע בשירותי הנשים. לבסוף הוא בורח משם, ורודריק מספר לו שהוא צילם את החלק בו הוא רץ בתחתונים במסדרון. במופע הכישרונות, גרג שומע שלהקתו של רודריק אומרת לו שהיא עולה לנגן בלעדיו. גרג מבחין באחיו העצוב, ועל מנת לשמח אותו הוא פונה לאמם ומשכנע אותה להרשות לרודריק להופיע יחד עם להקתו. בתמורה לכך, עולה גרג להופיע במופע הקסמים עם ראולי.

חלק מהקסמים של ראולי לא מצליחים, אך הם מצליחים להעביר את המופע בשלום. בתחילת המופע של הלהקה "חיתול תאון", להקתו של רודריק, הקהל לא מתלהב, אך כשסוזן עולה לבמה ורוקדת, כולם מתחילים לרקוד. בסוף ההופעה, רודריק וגרג יוצרים קשר עין, רודריק מהנהן לגרג בתודה והשניים משלימים. רודריק מסיע את גרג לבית הספר, הם קוראים אחד לשני בשמות, ומחייכים אחד לשני, חוזרים להיות החברים הכי טובים וקרובים כמו מקודם. לבסוף, גרג מבין עד כמה הוא בר מזל שיש לו אח גדול ועד כמה זה כיף.

רק משתמשים רשומים יכולים להגיב. לחצו כאן עכשיו כדי להירשם או להתחבר!

תגובות אחרונות

לא נמצאו תגובות
כניסות שונות: 1199
עמודים נצפים: 1683
האתר עודכן לאחרונה בתאריך 21/01/2021

האתר יומנו של חנון נבנה באמצעות מומו אתרים - בניית אתרים לילדים בחינם.
כל הזכויות שמורות ל ו \ או ליוצרי התוכן המקוריים. רוצים לבנות אתר בחינם? לחצו כאן עכשיו!
נתקלתם בתוכן פוגע? תוכן מפר זכיות יוצרים? לחצו כאן כדי לדווח לנו.