כל אדם שביקר אי פעם בהודו ובארצות המזרח. אינו מספר על השווקים והטעמים המיוחדים על האנשים המעניינים והמרתקים ועל הנוף המדהים אלא כולם יזכירו במילה אחת את הריקשה. אם גם אתם שואלים מהו אותו רכב מיוחד שעליו הם מדברים שהצליח להצית את הדמיון של כל אדם שראה אותו.

רכב תפעולי - מאמר זה יעזור לכם להכיר את כלי התחבורה הנפוץ ביותר במזרח ובהודו הוא גם הגיע לארץ ושייך לסוגים של רכב חשמלי ורכבים תפעולים ריקשה או ריגשה  וכן קראוון או קרוואן. במאמר זה נדבר על מהו ריקשה ולמה הוא משמש על מנת לסבר את האוזן.

הכירו את הריקשה

אמנם בארץ לא תמיד ניתן לראות אותן אם בכלל. אם תבקרו בהוד או ביפן הריקשות ממלאות את הכבישים והן נחשבות לכלי הרכב המוביל אפילו יותר ממכוניות. מדובר כלי בעל שני גלגלים או שלוש גלגלים שיש בו מושב לנוסע אחד או למספר נוסעים.

מדובר על כלי רכב שפועל בעזרת שרירי הנהג או על ידי פדלים בדומה לאופניים. קיימת גם ריקשה חשמלית שמונעת על ידי חשמל. הרכב הזה  אמנם יוצר לראשונה ביפן אך רבים ראו כי טוב והוא הגיע גם לארצות אחרות במזרח. בשנים האחרונות ניתן לראות אות גם בישראל בצורה החשמלית שלו.

למה משמשת ריקשה?

רכבים תפעוליים - במדינות כמו הודו ויפן פחות משתמשים בכלי רכב ממונעים ולא תמיד ניתן למצוא אותם בכבישים יחד עם זאת ניתן למצוא מגוון רחב של  סוגי ריקשה או ריגשה קראוון או קרוואן המשמשים כרכבים תפעולים. מדובר על העברת נוסעים ממקום למקום בדומה למוניות. כל נוסע שרוצה להגיע למקום מסוים עולה על הריגשה ובאמצעות שרירי הנהג או המנוע הוא מגיע למחוז חפצו לעומת ארצות אחרות שבה אין שימוש בכלי רכב זה.

טוקטוק -  בארצות אלו זה כלי הרכב הרווח בשל היתרונות הרבים שלו ורבים מעדיפים אותו על פני כלי רכב שאינם שומרים על הסביבה ומזהמים אותה. ריקשה הוא רכב חשמלי בדומה לטוקטוק השייך לרכבים תפעולים. טוקטוק ניתן למצוא במקומות רבים.

 

רק משתמשים רשומים יכולים להגיב. לחצו כאן עכשיו כדי להירשם או להתחבר!

תגובות אחרונות

לא נמצאו תגובות
כניסות שונות: 4055
עמודים נצפים: 4451
האתר עודכן לאחרונה בתאריך 21/05/2022

האתר המאמרים הכי שווים שלי - כתיבת תוכן לעסקים נבנה באמצעות מומו אתרים - בניית אתרים לילדים בחינם.
כל הזכויות שמורות ל ו \ או ליוצרי התוכן המקוריים. רוצים לבנות אתר בחינם? לחצו כאן עכשיו!
נתקלתם בתוכן פוגע? תוכן מפר זכיות יוצרים? לחצו כאן כדי לדווח לנו.