רכבים חשמלים הולכים ותופסים מקום משמעותי במפת כלי הרכב של כבישי ישראל. רכב חשמלי הוא רכב מתקדם ונעים הרבה יותר מרכב מבוסס מנוע בעירה. כמו כל דבר חדש יש כמה דברים שכדאי לדעת בכל הקשור לרכב חשמלי. הדברים לא מסובכים אלא למעשה מאוד פשוטים – אך חשוב להכיר אותם.

אם הסוללה מתרוקנת

בשונה מסוגי מלגזה רכב חשמלי מבוסס על סוללת הרכב אותה יש להטעין בעמדת טעינה. יש עמדות טעינה ביתיות ויש ייעודיות. אם הסוללה לא הוטענה במידה מספקת הרי שהסוללה תיגמר. אם אתם נוסעים ברכב חשמלי והסוללה מסתיימת הרי שהרכב יפסיק לפעול. הדבר דומה לטלפון חכם שהסוללה שלו היא על 1% ואז ...נגמרת.

כן מאוד חשוב לציין בהקשר הזה שבמידה וסוללת הרכב נגמרת הרי שיש לגרור את הרכב, ולהביאו לעמדת טעינה. דבר נוסף שחשוב לדעת הוא שכאשר אנו רואים שסוללת הרכב עומדת להיגמר הרי שיש לה עוד כרית ביטחון מסוימת – והדבר נועד להימנע ממצבים בהם הסוללה מתרוקנת לחלוטין, משום שהדבר גם מסב נזק לסוללה. הדבר תקף הן לגבי רכב חשמלי לשימוש אישי והן לגבי רכב חשמלי לשימוש בתור רכב תפעולי. רכבים תפעולים כדאי מאוד לטעון בעמדות טעינה ייעודיות במפעל, על מנת לשמור על איכות העבודה שלהם לזמן ארוך.

חימום ומיזוג

בדיוק כמו ברכב מבוסס צריכת דלק, הרי שבכלי רכב חשמלים הרי שהחימום והמיזוג צורכים לא מעט חשמל. טיפ חשוב בהקשר הזה שניתן להתחיל לחמם את הרכב עוד כאשר הרכב מחובר לעמדת טעינה – וכך נחסוך פעולה של הסוללה כאשר הרכב כבר לא יהיה מחובר לעמדה.

טיפול תקופתי

רכב חשמלי וסודי קלנועית דורשים טיפול ותחזוקה. בהשוואה לרכב שצורך דלק הרי שכאן נחסך הצורך בהחלפת שמנים ומסננים. פעולת הבלימה ברכב חשמלי אשר מסתייעת בבלימת המנוע מביאה לכך ששחית הבלמים ברכב החשמלי הינה בהיקף נמוך בהרבה לעומת רכב מסורתי – וגם כאן מדובר בחסכון כספי של עלות הטיפול. אם כן, טיפול תקופתי עבור רכב חשמלי נועד בעיקרו לצורך בקרת  המערכות החשמליות ברכב עצמו.

 

רק משתמשים רשומים יכולים להגיב. לחצו כאן עכשיו כדי להירשם או להתחבר!

תגובות אחרונות

לא נמצאו תגובות
כניסות שונות: 4053
עמודים נצפים: 4449
האתר עודכן לאחרונה בתאריך 21/05/2022

האתר המאמרים הכי שווים שלי - כתיבת תוכן לעסקים נבנה באמצעות מומו אתרים - בניית אתרים לילדים בחינם.
כל הזכויות שמורות ל ו \ או ליוצרי התוכן המקוריים. רוצים לבנות אתר בחינם? לחצו כאן עכשיו!
נתקלתם בתוכן פוגע? תוכן מפר זכיות יוצרים? לחצו כאן כדי לדווח לנו.