רקע

פיטה מלארק הוא בן להורים אופים ועובד במאפייה של הוריו. פיטה מתואר בספר כבעל שיער בלונדיני ועיניים כחולות. פיטה הוא אדם חברותי ביותר, רוכש חברים במהירות, תמים, בעל ביטחון רב ויכולת להגיד את הדבר הנכון בזמן הנכון, והוא גם טוב מול מצלמות. על פי הספר, פיטה התאהב בקטניס אוורדין כאשר הם היו בגן, מהרגע שבו היא עמדה על כיסא ושרה. הוא גם מצייר יפה.

פיטה במשחקי הרעב


לאחר כמה זמן מודיעים קברניטי המשחק שיכולים להיות שני מנצחים כל עוד הם מאותו מחוז. קטניס ממהרת למצוא את פיטה. לאחר זמן מה היא מוצאת את פיטה פצוע בהסוואה מושלמת. קטניס מטפלת בפציעותיו של פיטה בעזרת תרופה מיוחדת שהיא מקבלת במשתה, ולאחר כמה זמן גם מנשקת אותו, אל המשתה קטניס הגיעה בזכות שסיממה את פיטה בסם שינה כדי שתוכל ללכת. (אחרי הנשיקה ביניהם פיטה התחנן שלא תעזוב אותו).בספר הראשון, פיטה וקטניס נבחרו כמיועדים למשחקי הרעב בפעם הראשונה. המדריך שלהם, היימיטץ', הציע להם לדבוק באסטרטגיה בה, כביכול, הם מאוהבים אחד בשני. בראיון שלפני המשחקים, פיטה הצהיר על אהבתו לקטניס מול כל פאנם ומאז הודבק להם הכינוי "הנאהבים חסרי המזל". קטניס הייתה נסערת מהעובדה שלא הודיעו לה על מעשה משמעותי כמו זה, ולא הבינה שפיטה באמת אוהב אותה, ובשבילו זו לא הייתה רק אסטרטגיה. לפני תחילת המשחקים, הורה להם היימיטץ' לא להיכנס בשום אופן למרחץ הדמים המתרחש בתחילת המשחק בקרן השפע. פיטה שמר על קטניס בכך שסימן לה לא להשתתף במרחץ הדמים, ובכך הגן על חייה. בתחילת משחקי הרעב פיטה העמיד פנים שהוא כורת ברית עם חבורת הקרייריסטים וקטניס נפגעה קשות ולא האמינה שפיטה יכול להרוג אדם.

בין פיטה לקטניס נרקמת אהבה: בעיני קטניס האהבה היא רק בשביל המצלמות, ובעיני פיטה האהבה היא אמיתית. כעבור כמה זמן, קטניס ופיטה מגיעים לקרן השפע, שם הם פוגשים את קייטו, המיועד האחרון שנשאר. הם רואים אותו בורח ממוטציות של זאבים.

במהלך הקרב במוטציות, פיטה נפצע ברגלו. לאחר שקייטו מת מכריזים קברניטי המשחק שהחוק החדש מבוטל, מה שאומר שאחד מהם- קטניס או פיטה, יהיה חייב למות. קטניס מוציאה את גרגרי היער הקטלניים, מציעה לו להתאבד איתה - והוא מסכים. רגע לפני שהוא אוכל את הגרגרים, קברניטי המשחק מכריזים שיכולים להיות שתי מנצחים.

לאחר שפיטה מגלה כי הרומן שקטניס ניהלה איתו בזמן הזירה היה מזויף, הוא נפגע ממנה והם מתרחקים.

פיטה במשחקי הרעב - התלקחות

לאחר שבסוף "משחקי הרעב" פיטה מגלה את האמת על אהבתה המזויפת של קטניס כלפיו, נוצר ריחוק בין השניים. הספר השני, "התלקחות", מתחיל כחצי שנה לאחר ניצחונם של קטניס ופיטה במשחקים, בעת יציאתם לסבב הניצחון - שזהו סבב בו המנצח מבקר בכל אחד ממחוזות פאנם ובקפיטול. לאחר ביקורם במחוז 11, קטניס והיימיטץ' מספרים לפיטה על אזהרתו של הנשיא סנואו כלפי קטניס: אם היא ופיטה לא יסלקו כל צל של ספק שהם מאוהבים באמת, ובכך יתנו הצדקה למעשה המרדני של קטניס שאיפשר את ניצחונם במשחקי הרעב, יהיו לדבר השלכות חמורות. פיטה כועס על הסתרת המידע החשוב ממנו, אך לבסוף מסייע לקטניס - בכך שהוא מציע לה נישואין בשידור חי מול כל פאנם. אומנם השניים מעמידים פנים (לפחות מהצד של קטניס), אך מתפתחת ביניהם מערכת יחסים מיוחדת. לקראת אמצע הספר, מוכרז הגמול הרבעוני ה-75 שבו המיועדים ייבחרו ממאגר המנצחים הקיים. עבור קטניס, פיטה והיימיטץ' הדבר אומר שקטניס ואחד מהבנים יחזרו לזירה. ביום האסיף, פיטה מתנדב לתפוס את מקומו של היימיטץ' לצד קטניס, והם נבחרים כמיועדים שוב. למעשה, היימיטץ' נבחר, ופיטה מתנדב להחליף את מקומו. הוא מספר בראיון שהם התחתנו בסתר, והיא גם בהיריון ממנו. בזירה, מטרותיהם של קטניס ופיטה מנוגדות: כל אחד רוצה שהשני יחיה. אך הדבר אינו מתרחש לפי התוכניות שלהם; בסוף הספר מתגלה שמחוז 13, שעד עתה נחשב הרוס, מתפקד ובעיצומו של מרד נגד הקפיטול. קטניס, פיניק וביטי נלקחים מהזירה על ידי רחפת של מחוז 13 בעוד שפיטה, ג'והאנה ואנובאריה נלקחים בשבי על ידי הקפיטול.

פיטה במשחקי הרעב - עורבני חקיין

פיטה נתפס על ידי הקפיטול, ועונה פיזית, רגשית ונפשית. התחושות והזכרונות שלו עוותו בעזרת "צרעות ציד", ושגרמו לו לחוות "ציד", במטרה להסית אותו נגד קטניס, מה שגורם לו להאמין שהיא אחראית על מותם של בני משפחתו, חבריו, הרס מחוז 12 ואף ניסתה להרוג אותו פעמים רבות וכי היא אפילו לא אדם, אלא מוטציה. דבר זה מוביל אותו לנסות להרוג את קטניס. הוא נחטף חזרה על ידי אנשי מחוז 13 והפליטים מהמחוזות. הרופאים של מחוז 13 ניסו לבטל את ה"ציד" שנעשה עליו, אבל התהליך היה איטי וגרם לפיטה להרגיש בלבול עז, שבו הוא אינו מסוגל להבחין מה אמיתי ומה לא, במיוחד בכל הנוגע ליחסיו עם קטניס.

כאשר המנצחים באים להילחם נגד הקפיטול, פיטה בא להילחם עמם. למרות העובדה כי חברי הקבוצה לא סמכו עליו, הם עזרו לו להחלים על ידי יצירת משחק שנקרא "אמיתי או דמיוני", שבו פיטה שאל אותם על משהו שהוא מאמין שהוא נכון, והחברים יגיד לו אם הם הזיכרון אמיתי או מוטעה. חברי הקבוצה הגיעו בסופו של דבר למסקנה שקוין שלחה בכוונה את פיטה לקבוצה בה נמצאת קטניס בתקווה שהוא יהרוג אותה מהשפעת ה"ציד", זאת עקב כך שקוין חושבת שקטניס תהיה מתחרה פוליטית נגדה לאחר הניצחון על הקפיטול, אם ינצחו המורדים. במהלך התקפת פתע, פיטה איבד את שפיותו באופן זמני וניסה להרוג קטניס שוב, אף על פי שיחסיהם החלו להתקרב שנית. הוא הפך להיות אחראי על מותו של אחד מחברי הצוות שלהם, מיטצ'ל, שאותו זרק בטעות למלכודת במהלך ההתקפה. חברי הקבוצה התווכחו אם הם צריכים להרוג את פיטה, ואפילו פיטה עצמו רצה להתאבד כדי להפסיק לסכן אותם, אבל קטניס לא יכלה לעשות זאת. שהם מגיעים לקפיטול, פיטה עזר לקטניס ולגייל לבצע את נסיונותיהם להיכנס לאחוזה הנשיאותית של הנשיא סנואו.

בסוף הספר, שמתרחש שנים מספר לאחר המרד, מוזכרים פיטה וקטניס כזוג נשואים החיים חיים משותפים במחוז 12 שהוקם מחדש. הם גרים יחד עם שני ילדיהם. לקטניס עדיין יש סיוטים ודאגות לספר לילדיהם על מעורבותם של פיטה וקטניס במשחקים ובמרד, אבל פיטה מרגיע אותה.

קטניס אוורדין

קטניס אוורדין (באנגלית: Katniss Everdeen), היא הדמות הראשית בסדרת משחקי הרעב שנכתבה על ידי הסופרת סוזן קולינס. קטניס היא גיבורת הספר, וכל הסיפור מסופר מנקודת מבטה.

קטניס היא נערה בת 16 שחיה במדינת "פאנם" במחוז 12. קטניס חיה עם אחותה הקטנה פרימרוז (פְּרִים), ואמה. אביה נהרג בפיצוץ במכרות הפחם, כאשר היא הייתה בת 11, ובעקבות דכאון השיתק את אימה, היא כלכלה וניהלה את משפחתה.

 

על הדמות

קטניס חיה בשכונת עוני במחוז 12 הנקראת "התפר". היא מתוארת כמצטיינת בחץ וקשת, והיא צדה ביער האסור שמעבר מחוז 12 יחד עם חברה הטוב, גייל הות'ורן. היא נוהגת לעבור את הגדר באמצעות חור שנמצא בו. היא סוחרת בשוק השחור שנקרא "הכירה" וכך מכלכלת את משפחתה. היא גם בקשר עם כול מני סוחרים, כגון סיי 'שומן'. קטניס מאוד אוהבת את אחותה הקטנה, פרימרוז, אך היא מכנה אותה פרים. קטניס הייתה במחלוקת קשה עם אימה, לאחר מות אביה בזמן פיצוץ במכרה הפחם- שם עבד- אימה לא תפקדה בכלל וקטניס הייתה צריכה לנהל בעצמה את הבית כשהיא יתומה מאב, בת 11 בלבד. קטניס לא סלחה לאימה זמן רב על חוסר התפקוד הזה אך לבסוף הן ישרו את ההדורים. בספר קטניס מתוארת כנערה בעלת עור בצבע זית, עיניים אפורות, ושיער שחור חלק. קטניס אוהבת לקלוע את שיערה לצמה. קטניס מעולם לא רצתה ילדים בגלל העולם שבו היא חיה, בגלל "משחקי הרעב" והפחד התמידי שילדיה ישלחו למשחקים. היא חברתה של מאדג', ביתו של ראש העיר, והיא גם זאת שנתנה לה את סיכת העורבני חקיין. על פי הספר, תאריך לידתה של קטניס הוא הה8 במאי.

משחקי הרעב

קטניס חתמה על עשרים אסימונים, ודאגה שפרים לא תחתום על אף אסימון. למרות זאת, פרים נבחרת, אך קטניס מתנדבת להחליף את מקומה. בעקבות כך, במקום להריע, האנשים הרימו את ידם בתנועת המחווה של מחוז 12. המיועד הנוסף מהמחוז שלה שנשלח ביחד איתה הוא פיטה מלארק, בן האופים שהציל בעבר את חייה, בכך שזרק לה לחם והציל אותה ואת משפחתה מרעב. לפני קטניס ופיטה נשלחים, היא מקבלת ממאדג', ביתו של ראש העיר וחברה טובה, את סיכת העורבני-חקיין. לאחר מכן גם מתגלה שהיא הייתה שייכת לחברתה של אימה, שמתה לפני שנים במשחקי הרעב. לאחר מכן, אחרי עוד כמה פגישות קצרות, היא נשלחת אל הקפיטול, עיר הבירה של פאנם, שם עיצבו אותה מחדש, ואימנו אותה למשחקי הרעב. באימונים, לראשונה בהיסטורית משחקי הרעב, היא מקבלת את הציון 12, הציון הגבוה ביותר. היא התיידדה מאוד עם הסטייליסט שלה, סינָה, ששונה מאוד מהסטייליסטים של הקפיטול ומבין אותה תמיד.

במהלך הראיונות שהתרחשו לפני הכניסה לזירה, פיטה התוודה על אהבתו לקטניס, ועל כן פיטה וקטניס כונו "הנאהבים חסרי המזל". לפני תחילת המשחקים, פיטה וקטניס התיידדו והפכו לידידים טובים, והמשך קטניס שיתפה פעולה אם אהבתו, על אף שלא אהבה אותו באמת.

בתחילת המשחקים, קטניס לקחה מקרן השפע תרמיל בצבע כתום, בניגוד להנחיותיו של היימיטץ', המדריך שלהם. קטניס ברחה ממרחץ הדמים, ישנה על עץ, ולאחר זמן מה, שבו כמעט התייבשה- מצאה גם מים.

בהמשך, קטניס התחברה עם רו, המיועדת ממחוז 11, וכרתה איתה ברית. הן החליטו ביחד לפוצץ את מקור המזון של הקרייריסטים. במהלך המבצע, רו נהרגה, וקטניס הניחה עליה פרחים ושרה לה. לאחר ההכרזה של קברניטי המשחק שיוכלו להיות שני מנצחים, קטניס מוצאת את פיטה הפצוע ומטפלת בו עד שהבריא. כדי להשיג את התרופה לטיפול בפצעיו, קטניס הרדימה את פיטה בעזרת תרופה מרדימה, והגיעה אל המשתה שהתרחש בקרן השפע. לקראת הסוף, מתגלים מוטציות של זאבים, בעלי העיניים של המיועדים שמתו. קטניס ופיטה צופים בקייטו נהרג. אך לבסוף, הוכרז, שבניגוד להחלטה הקודמת, צריך להיות מנצח אחד בלבד. קטניס הוציאה את גרגרי היער הקטלניים, ואמרה לפיטה לאכול אותם, כדי שאף אחד מהם לא יצטרך להרוג את האחר. בסוף, קברניטי המשחק אפשרו שיהיו שני מנצחים. בסוף הספר הראשון, קטניס התוודתה ואמרה לפיטה שאהבתה אליו הייתה מזויפת.

התלקחות

לאחר המשחקים, קטניס הייתה שמחה שחזרה ליער, ולמחוז 12. גייל מתעלם ממנה בגלל הרומן שלה עם פיטה, ולא היו לו הזד מנויות רבות לראותה, משום שהחל לעבוד במכרות. כך גם פיטה, כי הוא גילה שהתנהגותה במהלך המשחקים הייתה מזויפת. כשהנשיא סנואו הגיע לביתה ואיים עליה ועל האנשים הקרובים אליה - היא הייתה מסוגלת לעשות הכל - לכן פיטה הציע לה נישואים בשידור חי, בקפיטול. כשהכריזו על משחקי הרעב ה-75, הגמול הרבעוני ה-3, הוחלט שהמיועדים יהיו מנצחים ממשחקים קודמים. למחוז 12 יש שתי מנצחים זכרים (היימיטץ' ופיטה), ונקבה אחת, שזו היא. היא גם ידעה שלא משנה מי ייבחר, גם אם היימיטץ', פיטה יתנדב להחליף את מקומו. קטניס הייתה צריכה לחזור עם פיטה לזירה, יחד עם מנצחים נוספים מן המחוזות האחרים. לכן, בשביל שהיא תזכה בכמה שיותר נותני חסות, פיטה סיפר בראיון שלו שהם התחתנו בסתר, ובכלל שהיא בהריון ממנו. קטניס ירתה חץ בשדה הכוח, ומוטטה אותו. המנצחים שנשארו בחיים ברחו, ופיטה נלקח לקפיטול. במהלך הסיפור היא פוגשת שתי נשים ממחוז 8, והן מספרות לה שהשידורים של מחוז 13 מזויפים. הן יודעות זאת לפי כנף העורבני החקיין, כנף שמופיעה כול פעם מחדש בקצה המסך, כול שנה. הן מאמינות שמחוז 13 קיים איכשהו, ובעצם חלק מהייצור שלו היה פיתוח אטומי, ולכן הם מסתירים את המחוז ואומרים שהו נחרב עד היסוד. הן מאמינות שאולי גם נשארה קהילה, והם חיים מתחת לקרקע. קטניס מגלה שהן צודקות, ובזירה אוספת אותה רחפת אל מחוז 13. ברחפת, קטניס רוצה להרוג את פיטה באמצעות מזרק כלשהו, כדי שהקפיטול לא יתפוס אותו ויבחר לו במוות מייסר, אך אז היא מגלה מהיימיטץ' שהוא כבר נלקח לקפיטול.

היא פוגשת בגייל, והוא מספר לה שמחוז 12 נהרס.

עורבני חקיין

מחוז 13 דוחק בקטניס להפוך ל'עורבניי חקיין', סמל המרד של המחוזות. לאחר המון שכנועים, קטניס הסכימה להיות העורבני חקיין בכמה תנאים, לדוגמה חנינה לפיטה ולעוד מיועדים, אם ינצחו במרד. חלק ממחוז 12 הצליח להימלט ולהיאסף את מחוז 13. במחוז מקעקעים את תוכנית היום על היד, וקטניס מוגדרת כ'מבולבלת נפשית'. היא ומשפחתה, ששרדו, מקבלים בית מיוחד, עם חלון, עשרים סנטימטר מעל פני האדמה, שנורי יכול לצאת לטייל החוצה דרכו. זה גם חלק מעסקת העורבני-חקיין. לאחר מספר אירועים, פיטה מגיע למחוז 13, והם מגלים שהוא עבר "ציִד" - באמצעות 'צרעות ציד', הקפיטול עיוותו לו זכרונות, וגרמו לו לחשוב שקטניס הרגה את משפחתו, היא האויב והוא צריך להרוג אותה. כאשר היא רואה אותו, פיטה חונק אותה אבל קטניס שורדת. ניתן לראות שקטניס חסרת אונים וכאובה מאוד, אך לאט לאט פיטה מתחיל לחזור לעצמו, אך לא לגמרי. לעתים הוא נוהג לשאול שאלות של 'אמיתי או דמיוני'. פרימרוז, אחותה הצעירה מתה בקפיטול כשהיא ניסתה להציל כמה ילדים שנפצעו שם, מהפגזה שביצעה מחוז 13. המחוזות ניצחו במרד, אך עם זאת מסופר בספר שקטניס לא דיברה במשך זמן רב - עד ליום ההוצאה להורג של הנשיא סנואו. יש לה חץ יחיד, והיא הורגת את קוין, הנשיאה של מחוז 13. בעקבות המעשה, הנשיא סנואו צוחק ומת. מסופר גם, שבאסיפה, הציעו שיתקיים עוד משחק רעב. אך בו, בניגוד לשאר, יישלחו ילדים אך ורק מהקפיטול. ביניהם נכדתו של הנשיא סנואו. אך ההצעה נדחית. היא נשלחת בחזרה למחוז 12 ומנסה להקים את חייה מחדש.

גייל נשלח לעבודה, משרה מכובדת במחוז 2. היא כועסת עליו, ומדמיינת שיהיה בזרועותיה של נערה אחרת, ועל כך שהיא מעולם לא נזקקה לאש שלו, ותמיד הייתה לה אש משלה והיא לא זקוקה לשלו. בסוף מתואר שפיטה שואל אותה, "את אוהבת אותי, אמיתי או דמיוני?" והיא עונה לו שזה אמיתי.


לאחר מכן, מתוארים חייהם אחרי הכול, הם מכינים ספר, כמו הספר של מר אוורדין, זירות משחקי הרעב נהרסו, ונבנו אנדרטאות זיכרון. אחרי חמש עשרה שנה של שיכנועים מצד פיטה, ובחשש ופחד רב, היא יולדת לו ילדה, חומת שיער וכחולת עיניים, ולאחר מכן גם ילד, בעל שיער בלונדיני מתולתל ועיניים אפורות. סיוטיה של קטניס לעולם לא נעלמים, אך פיטה נמצא כדי להרגיע אותה, ואומר לה שאין לה ממה לחשוש, ויש להם אחד את השני.

 

רק משתמשים רשומים יכולים להגיב. לחצו כאן עכשיו כדי להירשם או להתחבר!

תגובות אחרונות

מאת: נועה2004
תאריך: 21/08/2014
הודעה: סורי עם אסור לפרסם יש פיצויים.

שיחת טלפון בין ליאל ללימור

לימור~ליאלוש אומייגד לא תאמיני מה מצאתי!!~

ליאל~כן לימורוש מה הפעם?~

לימור~מצאתי אתר חדש.טוב לא ממש חדש אלה עם שם חדש.~

ליאל~איזה?~

לימור~lilian blog~

ליאל~שם מעלףף~

לימור~ונפתחו המנויים!~

ממשיכה~וגם האתר מתאים לאלה שלא יודעים עברית.~
ליאל~שניה אני נכנסת.ואו ממש מושקע.יודעים לעצב פה.~

לימור~ביי ליאלי אני הולכת להירשם!~

ליאל~ביוש לימורוש גמאני!~

בקרוב באתר היו מלאא דבריםםםם

בקרוב למנויים תיהיה פינת השלמות רק ורק להם!!ועוד מליאאןןןן דברים בקרוב!

רוצים להירשם למנויים?

לחצו כאן כדאי להירשם

פיצו?אני מכבדת אותכם ואת אתרכם אז הינה שתי חתימות להעתקה -31688ee.png

KlvHM72.png

18fe693ab409a94b3bfbf662003a50fd53f4d4c4

אני הכנתי,יפה או לא??

תאריך: 07/08/2014
הודעה: הי איך קוראים לך?
תאריך: 23/05/2014
הודעה: הי בניתי אתר חדש ובאמת השקעתי בו בבקשה תיכנסו אילו ותעזרו לו ליהות מצליח ועם אסור לפרסם ודורשים פיצוי שידברו איתי
עמוד:
כניסות שונות: 30061
עמודים נצפים: 33669
האתר עודכן לאחרונה בתאריך 01.02.2014

האתר משחקי הרעב נבנה באמצעות מומו אתרים - בניית אתרים לילדים בחינם.
כל הזכויות שמורות ל ו \ או ליוצרי התוכן המקוריים. רוצים לבנות אתר בחינם? לחצו כאן עכשיו!
נתקלתם בתוכן פוגע? תוכן מפר זכיות יוצרים? לחצו כאן כדי לדווח לנו.