עזבו קרמים, קחו סבון: 18 טיפים לניקוי פנים מושלם
שאריות איפור מהלילה הקודם, זיהום אוויר, סתם לכלוך: ניקוי הפנים היומי הוא לא סתם עוד טקס של נשים, הוא חובה. כך עושים את זה נכון, צעד אחר צעד
 

בכל כתבת "אין לי מושג איך אני עושה את זה" מתוודה הקולבית התורנית על קיומו של נתון אחד קבוע בחייה הקליפיים. אחרי שכל הפלאשים דוממים והיא נפגשת עם עצמה מול המראה הקריסטלית בחדר המלון – היא מקפידה לקרצף את השלאכטות מעור הפנים, והולכת לישון עירומה. כלומר, נקייה.

 

תאגידי הקוסמטיקה שופכים מיליונים כדי לשכנע אותנו לרכוש את צעקת הסרום האחרונה, אבל שוכחים שעור קורן אפשר להשיג רק אם באמת מקפידים על ניקיון התאים. בעולם מערבי, מתקדם ומתועש, עור הגוף בכלל ועור הפנים בפרט עטופים בשכבת זיהום אוויר, לכלוך ושאריות איפור. אלה מתערבבים, ובהשפעת קרני השמש מייצרים רעלים ורדיקלים חופשיים. הרעלים חודרים לעומק העור, מתפשטים בו ומשתקים את מערכות ההגנה וטיהור הרעלים של העור. אספנו טיפים יעילים לניקיון של עור הפנים באמצעים פשוטים. לשטוף ולשמור:

 

‭.1‬ עור מטופח הוא קודם כל נקי

חובה לדאוג קודם כל לניקיון יומיומי של עור הפנים.

 

‭.2‬ מטרת ניקוי הפנים

הניקוי נועד להרחיק מהעור את הלכלוך שהצטבר עליו במהלך היום. "כיוון שבמהלך היום עור הפנים חשוף לזיהום האוויר, רדיקלים חופשיים, קרינת

השמש ורעלים, יש חשיבות גבוהה לניקיון עמוק של עור הפנים בשעות הערב‭,"‬ מסבירה ננסי ירחי, מנהלת ההדרכה של מותג הדרמו־קוסמטיקה "וישי‭."‬‭.3‬ העור הוא איבר חי – ונחשב ברפואה הסינית חלק ממערכת הנשימה. הוא גם מפריש חומרים וגם קולט חומרים. מצטברים עליו חיידקים, תאים מתים והוא סופג רדיקלים חופשיים, זיהום אוויר, תכשירי טיפוח ואיפור. את כל אלה חובה להסיר לפני שהולכים לישון, כדי לאפשר לעור לבנות את התאים ולהשתקם.

 

‭.4‬ עייפים מדי?

קבלו פטנט מהקוסמטיקאית הרפואית חוה זינגבוים: מגבונים לחים ליד המיטה.

 

‭.5‬ להסיר את שכבת השומן

החומר המומלץ לניקוי העור ירחיק רק את השכבות החיצוניות ביותר של השומן המכסה את העור, יחד עם הלכלוך והפסולת ששקעו בתוכן, בלי לפגוע בעור עצמו, ממליצה יהודית ינוס, מדריכת הטיפוח של "שיסיידו".

 

6. תכשיר ניקוי יקר? ממש לא

כל תכשיר טוב, שמיוצר בחברה מקצועית ואמינה, יעשה את העבודה. תכשיר נכון הוא זה שאחרי השימוש בו העור מרגיש נקי: לא שמנוני מדי, לא מתוח מדי, לא שורף.

 

‭.7‬ שיטת האיזונים והבלמים

נשים שמזינות את עור הפנים שלהן בתכשירים המכילים חומרים פעילים, חייבות לשמור על עור פנים חדיר ולא חסום, על מנת לאפשר לאותם חומרים פעילים שחבויים בתוך הקרם היקר לחדור אל תוך שכבת העור הפנימית ולעשות את העבודה.

 

‭.8‬ ומה עם אקנה?

"לאנשים הסובלים מפגמים רבים בעור, ניקוי עור הפנים באמצעות מוצרים ייעודיים לסוג העור הוא חשוב ביותר‭,"‬ מסבירה ירחי. לדברי זינגבוים, עור שמן הנוטה לאקנה יעדיף תכשיר ניקוי נשטף במים, שמסיר את עודפי השומן ומנקה את הנקבוביות ביתר יסודיות.

 

‭.9‬ ניקוי דומה בדומה

לפי גליה תורן־חן, מנהלת התקשורת של חברת "גרלן" בישראל, דווקא סוגי עור שומניים יקבלו ניקוי בתכשיר על בסיס שמן, כדי למנוע מצב של פעילות יתר של בלוטות החלב, מתוך התפיסה ש"רק שומן ממיס שומן‭,"‬ ולכן הניקוי יעיל יותר.

 

‭.10‬ זהירות, סבון אגרסיבי

החומר הבסיסי ביותר לניקוי הפנים הוא סבון, אבל יש להיזהר מסבון אגרסיבי שמכיל חומצות. החומצות יעילות כאשר הן משולבות בתכשירי ההזנה ולא בתכשירי הניקוי, שכן אז הן חודרות אל תוך שכבות העור. יש לקחת בחשבון את דרגת החומציות של הסבון. אין להשתמש בחומרים שדרגת החומציות שלהם גבוהה מ־‭5.5‬ עד ‭6.5‬ כדי לא לייבש את העור יתר על המידה.

 

‭.11‬ זהירות, ניקוי מסוכן

יש לבחור את תכשיר הניקוי בקפידה ולוודא היטב כי הוא נקי ממרכיבים העוינים את העור, פוגמים בו ומזיקים לו כגון: חומרי צבע, חומרי בישום המגרים ועלולים ליצור רגישויות ואלרגיות בעור, אומרת איריס אגיב, מנהלת ההדרכה של "לנקום‭,"‬ "הלנה רובינשטיין" ו"ביותרם‭."‬ קרצוף יתר עלול לשרוט את עור הפנים ולגרום להופעת קופרוז (נימי דם מורחבים)

 

12. ניקוי בהתאמה

יש להקפיד ולבחור תכשיר ניקוי המתאים באופן ספציפי גם לסוג העור (שמן, אקנטי, מאוזן, מעורב, יבש) וגם למצב העור (מיובש, מגורה, אלרגי, סבוראי, פיגמנטרי ועוד).

 

13. ניקוי לפי סוג העור

לעור שמן: רצוי להשתמש במוצרים הנשטפים במים, מוצרים ללא שומן ואנטי־ בקטריאליים. ניקוי שבועי בפילינג. ניקוי במסכת טיהור או חימר.

  • לעור מעורב: רצוי להשתמש בתכשיר עדין.
  • לעור יבש: מומלץ ניקוי והסרת איפור באמצעות תחליב או תכשיר שומני קרמי: פעם ביום סבון הנשטף במים ופעם נוספת בחלב פנים, ממליצה אגיב. 

 

‭.13‬ גברים צריכים סבון

עליהם לנקות את העור בתכשירי ניקוי הנשטפים במים, במרקם סבון, ג'ל או מוס, ממליץ אבי שחם, מדריך הטיפוח הראשי של "לנקסטר".

 

14. בוטניקה

עם התפשטות הטרנד האורגני והאקולוגי גוברת המגמה של שימוש במרכיבים בוטניים לניקוי העור, אומרת גליה תורן־חן, המדריכה הראשית של "דקלאור" בישראל. קיימים גם שמנים מחטאים לניקוי הפנים, כמו שמן רוזמרין או שמן לוונדר אנטיספטיים ואנטי־בקטריאליים, מסבירה דינה עוזיאל מ"לאוקסיטן‭."‬ חברת "מרוז" מייצרת תכשירים טבעיים לניקוי עור הפנים על בסיס תמציות צמח הפוליגונו, המכיל אנטי־אוקסידנטים וחומרים המסייעים לעור להישאר גמיש ומתוח.

 

‭.15‬ ניקוי אזור העיניים

יש להקפיד על מוצרי ניקוי מיוחדים לאזור זה, אומרת לייזה המאירי, מנהלת ההדרכה של "אסתי לאודר" בישראל. את אזור העיניים חובה לנקות לפני השינה בעזרת מסיר איפור ייעודי. על התכשיר להיות עדין, ופעולת הניקוי צריכה להתבצע ללא שפשוף, מוסיפה גליה תורן־חן מ"גרלן".

 

16. חשיבותו של הפילינג

נועד להסיר את שכבת התאים המתים של העור. אפשר להכין גם בבית, כפי שממליצה רונית רפאל: מרטיבים מעט את עור הפנים ומשפשפים עליו בעדינות

 

חופן סוכר חום. אפשר גם לערבב שלוש כפות שמן זית עם כף מלח ולמרוח על העור, לשפשף ולשטוף במים פושרים. או לערבב כף דבש, שתי כפות שקדים טחונים וחצי כפית מיץ לימון, לשפשף בעדינות את הפנים ולשטוף.

 

‭.17‬ ניקוי בחורף

בעונה הקרה אין את הגורם המבודד של הזיעה, ולכן חשוב בחורף לנקות את עור הפנים ביתר הקפדה, אומרת ורדה שחף, מנהלת המותג "סופטאץ‭."'‬ בעונת החורף מומלץ לרענן את שגרת הטיפוח היומית. אם העור סובל מאדמומיות, כדאי להשתמש בתכשירי ניקוי לפנים המיועדים לעור רגיש ואינם מכילים חומרים אלרגניים, ממליצה הרצליה אשכנזי, מנהלת שיווק הקוסמטיקה ברשת "סופר־פארם".

 

18. גם ילדים צריכים ניקוי פנים

לדברי זינגבוים, גם עור הפנים של הילדים זקוק לניקוי, וככל שיפנימו זאת מוקדם יותר יסייעו לתחזוקת העור בגיל מבוגר. שטיפה במים אינה מספיקה, ויש לשטוף את פניהם באמצעות סבון עדין. חברת "לאוקסיטן" מציעה חלב פנים על בסיס דבש המיועד לילדים.

 

רק משתמשים רשומים יכולים להגיב. לחצו כאן עכשיו כדי להירשם או להתחבר!

תגובות אחרונות

מאת: maiusha
תאריך: 07/01/2014
הודעה: גם אני נגד התעללות בחיות !!....
מאת: maiusha
תאריך: 27/12/2013
הודעה: כל מי שעונה נכון על השאלות טריוויה מקבל מלא לייקים לפייסבוק שלו ולאתר שלו !!
כניסות שונות: 28914
עמודים נצפים: 29838
האתר עודכן לאחרונה בתאריך 25.08.2014

האתר ליפסגלוס נבנה באמצעות מומו אתרים - בניית אתרים לילדים בחינם.
כל הזכויות שמורות ל ו \ או ליוצרי התוכן המקוריים. רוצים לבנות אתר בחינם? לחצו כאן עכשיו!
נתקלתם בתוכן פוגע? תוכן מפר זכיות יוצרים? לחצו כאן כדי לדווח לנו.