על הסדרה|| The series

"הפיג'מות" היא סדרת טלוויזיה קומית על להקה כושלת מנתניה, העוברת להתגורר בתל אביב. חברים קבועים בלהקה הם אילן רוזנפלד, קובי פרג' ועודד פז, ובמשך העונות מצטרפים אליהם אלונה טל, ימית סול, דנה פרידר ויובל סגל (בתפקיד נתן קופרמן).

התסריט לסדרה נכתב על ידי רובי דואניאס, אריק זילברמן וחלק משחקניה. הסדרה משודרת בערוץ הילדים. נכון ל-2015, הפיג'מות היא הסיטקום הארוך ביותר ששודר בישראל מבחינת מספר הפרקים ששודרו.

תקציר

במוקד הסדרה להקה אנונימית בשם "הפיג'מות", שזכתה בשמה משום שחבריה עולים על הבמה לבושים בפיג'מות. שלושת חבריי הלהקה הגיעו מנתניה לתל אביב ,ונושאים את שמם האמיתי ומונים את מקים הלהקה והסולן אילן רוזנפלד, את המתופףעודד פז, את הגיטריסטקובי פרג', ושאר חברים שמתחלפים בין העונות .

 

חברי הלהקה מתגוררים במבנה שבקומתו הראשונה מסעדת המבורגרים בהנהלת גרי מנדלבאום (יניב פולישוק), דודו של קובי פרג', ובקומת המרתף של המבנה הם מקיימים חזרות. עודד עובד במסעדה כמלצר וכטבח, וחברי הלהקה מרבים לשהות במקום, כשלעתים מבקרת שם גם בתו של גרי, רוני (אלי קרן-אסף).

שיר הפתיחה ושירים נוספים

את מילות שיר הפתיחה כתבו אילן רוזנפלד (שמשחק בסדרה) וברק פלדמן והלחין יוני בלוך. בלוך גם ביצע את השיר בשלוש העונות הראשונות, שעובד בסגנון רוק. ביתר העונות התחלף המבצע והסגנון המוזיקלי ומילות הפתיחה שונו מעט. בעונה 8 נעשה שינוי ברוב מילות השיר וכן נעשה שינוי במקצב השיר לסגנון ראפ.

 

מכיוון ש"הפיג'מות" היא להקה, לאורך כל עונות הסדרה משולבים שירים שהלהקה כביכול כתבה והלחינה. בין השירים המצליחים שמזוהים עם הסדרה: "שיר המכולת", "קצר במוח" ו"אל תאכלו את החיות" מהעונה הראשונה, "הפיג'מות חוזרים" מהעונה השנייה, "שיר מקורי לא שלנו" מהעונה הרביעית.

שבירת הקיר הרביעי

כבכל סדרה הדמויות חיות בתוך מציאות מסוימת. כאמור, במציאות המתוארת בסדרה, הפיג'מות הם חברים בלהקה ועד לפריצתם הצפויה הם מבלים ועובדים במסעדת ההמבורגרים של גרי. עם זאת, כל הדמויות בסדרה מודעות לקיומה של מציאות חיצונית לעלילה זאת ולכן הם מתייחסים גם לקהל, לבמאי, לתסריטאים ולכלל ההפקה, ואף לפער הבוטה בין כשלונה של להקת "הפיג'מות" הבדיונית, בהשוואה להצלחתה של הסדרה הטלוויזיונית "הפיג'מות". הדמויות מודעות לכך שהן חיות בסדרת טלוויזיה והן מנהלות את הזמן שלהן על פי סצינות, פרקים ועונות.

 

בעונה הרביעית, בפרק "פרדי על הבוקר", הדמויות אף פותחות בשביתה כדי להניע את מפיקת הסדרה הטלוויזיונית (נאוה קולטון) להפיק את הלהקה. באופן דומה, הדמויות מתקנות זו את זו כאשר הן מתבלבלות בתסריט, פונות אל אנשי ההפקה ישירות (בעיקר לרובי דואניאס, במאי הסדרה שמעונה 8 הפך לדמות רשמית), ואף פונות לקהל בידיעה שהוא קיים.

 

מקום מיוחד בהקשר זה הוא "המסך הלבן" (שכונה בפרקים הראשונים "משמר המוסר") – מקום בו יכולות הדמויות לדבר ישירות אל הצופה, כמו בתוכנית מציאות. במסך הלבן לבושות הדמויות חליפות שחורות, והן עושות בו שימוש כדי להבהיר נקודות בעלילה, להתנצל על שימוש בשפה גסה, או פשוט להסתודד במקום שבו הדמויות האחרות אינן יודעות על מעשיהן. לגרי יש "מסך שחור" (כמו המסך הלבן רק בצבע שחור) בו הוא משתף על חייו ומספר את כאביו בפני הצופים (במסך השחור גרי אינו מחליף את בגדיו).

הפקה ושידור

עונתה הראשונה של הסדרה שודרה במסגרת רצועת "כדור פורח" ועוררה עניין רב. בפרקי הסדרה השתתפו מנחי ערוץ הילדים, שאף סיקרו את הפרק בו השתתפו. הצלחת העונה הראשונה, שמנתה 23 פרקים, הובילה לצילומם ושידורם של עוד 39 פרקים, שחולקו לשתי עונות. עזיבתה של אלונה טל, כמו גם נוהג רווח בערוץ הילדים, הובילו להחלטה לסיים את צילומי הסדרה לאחר 3 עונות.

 

הפופולריות של הסדרה בשירות HOT V.O.D הובילה להחלטה לצלם עונה רביעית ב-2006 ובשנת 2008 צולמה ושודרה עונה חמישית (שמנתה 36 פרקים, הארוכה ביותר עד כה). העונה השישית, המונה 25 פרקים, שודרה בחודשים ספטמבר-אוקטובר בשנת 2010 ושידור העונה השביעית החל ב-1 בספטמבר 2011. העונות השישית והשביעית צולמו יחדיו. פרק הסיום של העונה השביעית, הוגדר כפרק סיום של כל הסדרה ולא רק של אותה עונה, ובו שולבו שירים מכל העונות. למרות ההחלטה לסיים את הסדרה בעונה השביעית, באפריל 2012 התפרסמה ההחלטה להפיק 2 עונות נוספות לסדרה, שמינית ותשיעית, אשר צולמו בין ספטמבר-נובמבר 2012.

 

העונה השמינית עלתה לשידור במאי 2013, חודשים מועטים לאחר צילומה, והעונה התשיעית עלתה לשידור ב-4 בינואר 2015, למעלה משנה וחצי לאחר צילומה. העונה התשיעית, לראשונה בתולדות הסדרה, משודרת ללקוחות HOT בלבד 0_0.

 

שלוש עונותיה הראשונות של הסדרה צולמו ושודרו בשנים 2003-2004 באולפני "קניוכל" שבראשון לציון. מעונה 4 ואילך הסדרה מצולמת באולפני "ברודקאסט" בחולון.

הדמויות בסדרה

דמויות ראשיות:

אילן רוזנפלד: אילן הוא קלידן וסולן הלהקה. הוא הקים את הלהקה, וכותב את שיריה. הדודה שלו השאילה לו את הדירה בה הפיג'מות גרים. נחשב למקובע, ל"לוזר" ול"אפס". אילן מנסה לפתח קשרים רומנטיים עם בנות, אך נכשל באופן קבוע ,למרות שהוא היחיד מבין השלישייה שיצא עם אלונה (קשר שהחזיק בקושי פרק אחד) , וימית (יצא איתה "בין העונות" החמישית לשישית, אך לבסוף נפרדו).

קובי פרג': הגיטריסט של הלהקה. אוהב לאכול ,ערמומי ובעל פיצול אישיות, דבר המקנה לסדרה מספר דמויות נוספות המגולמות על ידו.

עודד משה פז: המתופף של הלהקה. עודד הוא ילדותי, ולא חכם במיוחד. עובד אצל גרי במסעדה בתנאים משפילים. נוטה להצליח עם בנות מהמין הנשי. רוב האנשים בסדרה נוטים להעליב אותו מאחורי הגב, וכשזה לא מאחורי הגב הוא לא שם לב לזה.

גרשון (גרי) מנדלבאום (יניב פולישוק): דודם של קובי (מצד אחותו) ושל דנה (בת אחותה של שפרה, אשתו של גרי). עובד בעסקו הכושל "המבורגרי". שונא את חייו ואת אשתו הטורדנית והמרגיזה, שפרה. אביהם של רוני והשלישייה שייקה, פולי וגברי (שמות חברי הגשש החיוור). הוא קמצן, עקשן וילדותי. לרוב מוצג בצורה שלילית. גרי הוא רודף בצע ויעשה הכל בשביל להרוויח כסף. בין העונה החמישית לשישית עבד בסוכנות בילוש מצליחה על שמו, זאת אפשר לראות בסדרת הבת "מנדלבאום בלש פרטי".

אלונה טל(עונות 1-3 ואורחת ברביעית): שיחקה ב-3 העונות הראשונות כשכנה של הפיג'מות ובתפקידי אורח בעונה הרביעית עקב עזיבתה לארצות הברית. הצטרפה ללהקה כנגנית בתוף מרים וזמרת ליווי, אך היא לא זמרת טובה במיוחד. היא אישה מושכת, וחברי הלהקה מאוהבים בה, אם כי הדבר לא מפריע משמעותית לתפקודם.

ימית סול (עונות 4-9): הגיעה לסדרה בעונה הרביעית, על תקן המחליפה של אלונה. מנגנת בלהקה על פרקשינס. למדה פסיכולוגיה ואף שימשה כפסיכולוגית במספר פרקים. בדומה לאלונה, שאר חברי הלהקה מנסים להגיע ללבה. בין העונה החמישית לשישית ניהלה מערכת יחסים עם אילן ושניהם נפרדו עם תחילת העונה השישית מכיוון שלפי פורמט הסדרה, אף בת בסדרה לא תוכל לנהל מערכת יחסים עם אחד מהבנים.

נתן קופרמן (יובל סגל) (אורח בעונה השנייה , עונות 4 , 6-9): נתן הוא בן דודו של אילן. הוא רגיש מאוד ונוטה לבכות בקביעות. הוא עובד כדי ג'יי. נולד בבאר שבע וידוע כצמחוני. שיחק בתפקידי אורח בעונה השנייה, והצטרף כדמות קבועה החל מהעונה הרביעית. נתן מאוד מחבב ציוד טכנולוגי (אף שחצי ממנו שבור) וחושב שחבריו אוהבים אותו בזכות הציוד שלו. נתן עבד בין העונה השנייה לרביעית כמגיש ב-"M טבעי" - מעין פארודיה על ערוץ המוזיקה MTV. בפרק הראשון של העונה החמישית, נתן מוצג כאלוהים ב"גן-עדן לסדרות", ולכן אינו רוצה לחזור עוד להשתתף בסדרה אף על פי שבעונה הרביעית הוא היחיד שצעק: "רוצה עונה חמש!, רוצה עונה חמש!". במציאות, יובל אינו משתתף בעונה עקב נסיעתו ללימודים בניו יורק. חזר לסדרה בעונה השישית , בעונה זו מתגלה שאת כספו הוא מרוויח באמצעות מכירת קלטות פספוסים של הסדרה. במהלך העונות הופך לבן זוגה של דנה .

דנה פרידר (עונות 5-9): בת אחותה של שפרה. מצטרפת ללהקה בעונה החמישית בתור בסיסטית לאחר שימית מחליטה לפרוש מהלהקה לטובת לימודי תואר שני בפסיכולוגיה. היא אינה מחבבת את דודה גרי וגם הוא לא מחבב אותה, מה שגורם לו סבל רב. בעלת תואר ראשון למנהל עסקים. במהלך העונות מתאהבת בנתן והשניים הופכים לזוג .

רוני מנדלבאום (אלי קרן-אסף): בתו האינטליגנטית של גרי המכנה אותה "רונקיפליץ", מגיעה בקביעות ל"המבורגרי" לדבר עם אביה ולבקש כסף. נהנית להציק לו ולחברי להקת הפיג'מות, אך בעלת כישורים חברתיים ואף אמות מידה מוסריות גבוהות יחסית לעתים קרובות. בעונה השלישית משחקת בטלנובלה , דבר אשר אביה גרי משתמש בו לפרסום ה"המבורגרי" . בעונה השישית נראתה כמשרתת בצה"ל.

-ה-פ-ר-ד-ה-

דמויות שמגולמות על ידי קובי פרג':

דמותו של קובי מתחלפת לעתים קרובות בדמויות ססגוניות המגולמות על ידי קובי פרג'. כל הדמויות הן מעין פיצולי אישיות של קובי והן משמשות אותו כדי להתנהל במציאות ביתר קלות. האישיות של האמרגן פרדי משמשת אותו כשיש צורך לקדם את הצלחת הלהקה, ואילו דמותו של נג'י, המבוגר בין פיצולי האישיות, משמשת אותו כדי להשיג אוכל מהשכנה המבוגרת ברכה. קובי עצמו וכן, שאר הדמויות בסדרה מכירות את מגוון פיצולי האישיות ומתייחסות אליהן כרכיבים אישיותיים בדמותו של קובי. להלן כמה מהדמויות המרכזיות באישיותו של קובי:

 

נג'י קומרדין ג'קסון (כל העונות): קשיש ממוצא עיראקי בעל מבטא כבד. יו"ר האגודה לתרבות הדיור, כפי שנוהג להציג את עצמו. שלכאורה בא לעזור לשכנתו ברכה קירשנברג, המאוהבת בו, בבעיות הדיור שלה, אך למעשה מנצל אותה כדי לקבל אוכל. מרבה לקלל בערבית בניב עיראקי.

פרדי נייס-טו-מיט (נעים להכיר) (כל העונות): אמרגן הלהקה, לבוש בחליפה כחולה (מעונה 5 סגולה) וחסרת אופנתיות, ובמשקפי דיסקו שחורים. נוהג להציג את עצמו באחת מהווריאציות השונות של המשפט: "אני האמרגן מספר אחד בארץ, של הלהקה מספר אחד בארץ, שאם במקרה היא קפצה לחו"ל, אז היא מספר אחד בחו"ל". פרדי נוהג לערב נושאים שאינם קשורים לנושא השיחה המקורי, דבר הגורם לבלבול והסכמה של הסובבים אותו, ולעתים אף מעורר פחד בשלטון דיבורו המאיים וכבוד לגבי הסמכותיות שהוא מפגין. אח של אדי גוד-טו-סי-יו.

מרסל פוארו (כל העונות): פרודיה על הבלש הידוע הרקול פוארו. מרסל מחזיק בדרגת רב סמל מתקדם מאוד במשטרת ישראל, והוא מופיע בעיקר בסצנות הקשורות לפשעים. מרבה להגיד את המילה "מנוולת" ולעתים גם מילים המתחרזות עם מילה זו באופן מוארך ובטונים עולים (כוונתו היא בדרך כלל לנחקר). אח של מני פירה.

הרב סבבה סאלי (כל העונות): פרודיה על הבאבא סאלי. סבבה סאלי נוהג לברך את כל מי שנוכח בסביבתו, ואף לקלל במידת הצורך. מרבה למלמל משפטים לא ברורים, מבולבלים וחסרי-משמעות, כשהמילה "סבבה" בולטת בהם במיוחד, גם בתפילותיו ובברכותיו המקוצרות. תפילותיו נאמרות גם כציטוטים משירים (מודרניים יחסית).

אדי גוד-טו-סי-יו (טוב לראותך) (עונות 2-9): אחיו ההומוסקסואל של פרדי, רקדן, כוריאוגרף ומפיק הפקות קטנות.

מאיר איינשטיין (עונות 2-9): פרודיה על שדרן הספורט והרדיו מאיר איינשטיין. ההבדל היחיד בינו לבין המקור הוא הפוני המכסה את עיניו. איינשטיין מסתובב עם מסרק הדומה למיקרופונים של שדרני רדיו, דבר המשמש לשני התפקידים (מיקרופון ומסרק). איינשטיין משמש את חברי להקת הפיג'מות כשדרן של אירועי ספורט בעלי חשיבות נמוכה. אחד מהמשפטים המאפיינים אותו הוא: "עוד שבת של כדורגל, יום שלישי".

יהורם צוברבולר (עונות 6-9): שדרן טלוויזיה מראשית ימי הטלוויזיה בישראל, המדבר בשפה עברית תקנית, ישנה וצחה. החל להופיע בעונה השישית. דמותו מוצגת בצבעי שחור-לבן. יהורם מופיע כשדרן חדשות ללא כל צוות חדשות מסביבו כפרודיה על התקלות שאפיינו את הערוץ הראשון. המשפט המאפיין אותו הוא: "כאן יהורם צוברבולר! הערוץ היחיד".

ג'ורה (עונות 6-9): פארודיה על דורה. דמות שמופיעה בקלטות ילדים כדי לקדם את התרבות העיראקית, עם חברה בוצ'אק (יובל סגל), ושכניה קובה ובמיה (דנה וימית) ועמבה וכורכום (אילן ועודד).

מני פירה (עונות 8-9): שף מצוין וכישרוני, נוהג להגיד רבות את צמד המילים "לילקק אותה". הופיע לראשונה בעונה 8 בפרק 175 "מיסטר שף". אח של מרסל פוארו, שינה/עברת את שם משפחתו מ"פוארו" ל"פירה".

דוב'לה שפיץ (סדרות הבת): דוב'לה הוא הדמות היחידה של קובי שהשתתפה בסדרות-בת "הפיג'מות בקפה קר סול" ו"הפיג'מות במופע של דוב'לה", אולם לא בסדרה המקורית. דוב'לה מאופיין בצרידות ונוטה להתעצבן בקלות. הוא לא יודע לקבל ביקורת וכשהוא מקבל ביקורת הוא מתחיל לצעוק: "תגיד לי, אתה יודע מי אני?! אתה יודע עם מי אני עבדתי?! אתה יודע שאני...".

-ה-פ-ר-ד-ה-

דמויות משניות:

ברכה קירשנברג (רבקה גור): אלמנה זקנה ומרירה שגרה מתחת לדירתם של הלהקה, יושבת ראש ועד הבניין. מתעבת רעש ומאוהבת בנג'י. נמצאת בריב תמידי עם חברי הלהקה, וקוראת להם בכינויים כמו "ברברים", "פושטאקים" ו"אפריקרנרים". ברכה מופיעה כמעט תמיד על הסט של ביתה, אשר משתנה לאורך העונות.

מר לטין (סימון רוזנפלד): השכן הכמעט חירש שגר מול השלישייה. הופיע לראשונה בעונה הראשונה בפרק 24+. המילה היחידה שהוא אומר היא "מה?", דבר שגרם לתביעה שלו נגד השלישייה בפרק הראשון של העונה הרביעית. במציאות, סימון רוזנפלד הוא אביו של אילן.

שפרה מנדלבאום: אשתו השנואה של גרי. כל הזמן שולחת לו רשימות לסופר, וכל הזמן רובצת בבית ולא עושה כלום. כאשר שפרה מדברת עם גרי, דבר שקורה כמעט בכל פרק, היא לא נותנת לו לדבר ורק צורחת עליו. שפרה היא אחת הסיבות בגללן גרי רוצה למות. אף פעם לא נראתה דמותה, חוץ מבפרק בו תיארו אותה כשהייתה צעירה כליאת אחירון ובסצנה קצרה בעונות הראשונות (גילמה אותה נאווה קולטון, המפיקה של הסדרה) .בפרק 200 בעונה התשיעית היא הופיעה בסוף הפרק ודמותה גולמה על ידי גלית גוטמן.

שייקה, פולי וגברי מנדלבאום(שון גיטלמן)(עונות 8-9): הצטרפו כדמויות קבועות בסדרה בעונה השמינית. שלישיית הילדים של גרי ,אשר נקראים על שמם של "הגשש החיוור".

רובי דואניאס: במאי הסדרה. משחק גם בתור דמויות שונות אורחות, כגון "מוטי חליליות" ועמוס עוז. הפך לדמות קבועה בעונה השמינית.

"צ'ינצ'ילה" (יוסי סגל): זקן שאיבד את הארנק שלו בהמבורגרי ועודד מצא אותו. בגלל שלא נתן לחבורה כסף על מציאת הארנק, עודד גנב ממנו את הצ'ינצ'ילה (והתחיל להיות אובססיבי בנוגע לחיה). אף אחד לא קורא לו בשמו האמיתי, מה שמעצבן אותו. במציאות, הוא אביו של יובל סגל שמשחק את נתן.

-ה-פ-ר-ד-ה-

שחקנים אורחים:

לאורך שנותיה, הופיעו בסדרה עשרות שחקנים אורחים רבים ובעיקר מנחים מערוץ הילדים, לרוב בשילוב בדיחות פנימיות על חייהם, עלילותיהם או חייהם בעבר של האורחים. בין האורחים ניתן למנות את חמי רודנר, רן דנקר, דובי גל, מתי סרי, צביקה הדר, נינט טייב, יוני בלוך, טוביה צפיר, יובל סמו, רותם אבוהב וגילה אלמגור.

שידור הסדרה

הסדרה משודרת בשידור יומי (ימים ראשון עד חמישי) בערוץ הילדים. במהלך השנים שודרו כל העונות ברצף עשרות פעמים בשידור חוזר.

 

העונה הראשונה שודרה בשעה 11:00 (חלק מרצועת "כדור פורח" בחופש הגדול) ובשידור חוזר ב-17:00. העונה השנייה והשלישית שודרו בשעה 17:30 והעונה הרביעית ב-18:15. בעונה החמישית הסדרה קיבלה את משבצת השידור של השעה 14:00. החל מהעונה השישית קיבלה הסדרה את משבצת השידור של השעה 15:30.

רק משתמשים רשומים יכולים להגיב. לחצו כאן עכשיו כדי להירשם או להתחבר!

תגובות אחרונות

מאת: א'נגל
תאריך: 03/12/2016
הודעה: אני מתה על הפיג'מות אומרים אולי שיהיה סרט או עוד עונה!
מאת: talya88
תאריך: 31/01/2016
הודעה:

תחרות עיצובים באתר מתוק/sweet

אז כנסו הירשמו.....

התחרות היא לכולם לא משנה במה הם מעצבים!!!!!!!!!

תאריך: 14/02/2015
הודעה:

mrhzdjtdn2mi.gif

היי אני חזרתי מהקפאה של חודשיים ועשיתי ספיישל חדש

השקעתי עליו המון כנסו לאתרי ותומו לי מה דעתכם

ועל תהססו להזמין כי אני יודעת לעצב הכל הברקות היבהובים חתימות...

ליחצו על השלט כדי להגיע לאתר -♥הודיה♥-

תאריך: 13/02/2015
הודעה: : היי יש לך אתר ממש מגניב ומעניין!! אני ממליץ לך להיכנס לאתר שלי. כתובת: http://www.moomoo.co.il/sites/amrametiopy
מאת: RING051
תאריך: 10/02/2015
הודעה:

 

התחרות נפתחה

ואני כל כך מתרגשת

טוב

בשלב הראשון תצטרכו להכין..

שלט! שרשום:

גמאני (או גם אני מה שנוח)

משתתף/משתתפת (בן או בת)

בתחרות המעצבות בגליץ'

אפשר תוספות כמו

ואני בטוחה שאני אזכה וכו'

בונוסים:

הברקה-2

הבהוב-1.5

גודל ''נורמלי'' למומו-5.5

סטיילים-3.5

חתימת טושים

רקע-0.5 (שיהיה תמונה)

הגשה מהירה-2

אפשר להגיש עד ה-

17/2/15

מחכה לתוצאות:

 

 

d6210f19e1eb41a4a2b63e8f3216054354d7d42e
עמוד:
כניסות שונות: 6047
עמודים נצפים: 6600
האתר עודכן לאחרונה בתאריך 24/01/2015

האתר הפיג'מות||The Pijamas נבנה באמצעות מומו אתרים - בניית אתרים לילדים בחינם.
כל הזכויות שמורות ל ו \ או ליוצרי התוכן המקוריים. רוצים לבנות אתר בחינם? לחצו כאן עכשיו!
נתקלתם בתוכן פוגע? תוכן מפר זכיות יוצרים? לחצו כאן כדי לדווח לנו.