עורכת:מנהלת לוליפופ

 

 

תוכן עניינים:
סיפור שאתם כתבתם---------------------------------------------------עמוד 1
על מומו הפרה-משהו שכנראה לא ידעתם----------------------------עמוד 2
ספרים מומלצים---------------------------------------------------------עמוד 3
 
עמוד 1:
הנה סיפור שאתם כתבתם:
על פסגת הרי ירושלים
רוח קיצית קרירה נשבה בין הסמטאות והניעה את צמרות העצים המועטים המפוזרים סביבנו,
 
שלוה ושקט שררו ברחובותיה הצרים של ירושלים העתיקה. יהודי הדור פנים פסע בזריזות על מרצפות האבן כשהוא מותיר אחריו הד עמום ונבלע באחת הכניסות הנמוכות.
 
אנחנו המשכנו את דרכנו מביטים בהשתהות על החלונות הקטנים החצובים בקירות הבתים, על שערי הברזל ודלתות העץ ועל השלטים הרבים המדריכים את העוברים ושבים לישיבות ובתי הכנסת המפוזרים ברחבי העיר העתיקה של ירושלים.
 
עת שירדנו במדרגות הרחבות לעבר רחבת הכותל נגלה לעינינו הרקיע זרוע כוכבים בשעותיו האחרונות. נראה היה שהלבנה אוספת את כל חבריה לשירת הלילה האחרונה לפני שתעלם לאורה של השמש, ומולנו השתרע קיר גדול מימדים. קיר הבנוי כולו מאבנים אבנים, שורות ארוכות שמשכו אותנו אליהן בחבלי קסם- הכותל המערבי.
 
 
 
כותל שהוא ספר הסטוריה
 
 
 
הכותל- השריד הקדוש היחידי שנותר לנו מתפארת עמנו בימים עברו- הוא חלק מחומה שהקיפה את הר הבית. הכותל יכול לספר לנו על תקופות רבות שעברו על עם ישראל שכן גבהו כתשעה עשר מטר והוא בנוי מעשרים ושבעה נדבכים. כל מספר שורות נבנו בתקופה אחרת כאשר תשעת התחתונים הם בעלי גיל מופלג ביותר. אבניהם של נדבכים אלו הן ענקיות מאוד אורכן עשר וחצי מטר וגובהן עשר מטרים.
 
על מקורן של אבנים אלו מסופר שכששלמה המלך בנה את בית המקדש הוא שיתף בבניה את עם ישראל כולו והפיל גורלות על תפקידה של כל קבוצה בעם ותרומתה לבית המקדש.
 
בניית הכותל המערבי בחומה הגדולה נפלה בחלקם של העניים והמלאכה לקחה זמן רב שכן לא היה להם כסף בכדי להשכיר פועלים לעבודה הקשה. הם במו ידיהם ובזיעת אפם חצבו אבנים כבדות סמוך לירושלים ונשאו אותן על גבם, עד שנשלמה מלאכת בניית הכותל המערבי. ועל כן כותל זה הוא היחיד שנשאר מהחומה הבצורה שהקיפה את הר הבית ולעולם השכינה שורה במקום קדוש זה.
 
מעל שורות האבנים הענקיות מתקופת בית ראשון מתנשאים ארבעה נדבכים נוספים שנבנו על ידי הרומאים סמוך לחורבן המקדש. אחד עשר הנדבכים שמעליהם הם בעלי אבנים קטנות יותר ואילו בסיומו של הכותל למעלה- אבנים אותם הוסיפו הערבים רק בשנת התרפ"ו.
 
 
 
תגלית במצבור של אשפה
 
 
 
רצון עז היה לרומאים להסתיר את הכותל ועל כן הקיסר הכריז על המקום כעל אתר האשפה המקומי. משך שנים רבות צעדו תשבי ירושלים והסביבה וזרקו את האשפה במקום הכותל המערבי וכך עם הזמן הכותל כוסה כולו עד שאי אפשר היה לדעת מה מסתתר תחת מצבורי הלכלוך בפאתי העיר.
 
לפני כחמש מאות שנה- (בשנת 1517) כאשר הסולטן הטורקי- סלים הגדול כבש את ירושלים הוא שהה בה מספר ימים וראה איך התושבים הולכים מרחקים גדולים על מנת להשליך את אשפתם.
 
אחת הזקנות הקשישות איתה דיבר סיפרה לו שזהו חוק בל יעבור וחובה על כל אדם באזור לזרוק את הזבל דווקא כאן.
 
הסולטן הטורקי התמלא סקרנות ועל כן השליך מטבעות זהב על הררי האשפה שכסו את הכותל והודיע לתושבים שבמקום יש אוצר גדול של מטבעות. התושבים באו ורוקנו כמויות עצומות של פסולת למקום אחר על מנת לאסוף כמה שיותר מטבעות. ולאחר מאמץ רב התגלה הכותל המערבי שנשאר כשריד אחרון מבית המקדש.
 
 
 
קיר של תפילה ודמעות
 
 
 
הכותל תמיד ליוה את העם היהודי בתפילות, תחנונים ודמעות לביאת משיח. בכל עת צרה וצוקה שלחו יהודים מכל רחבי תבל שליחים להפיל תחינה ליד שריד בית מקדשנו ובדרך כלל זכותם של היהודים להתפלל ליד הכותל היתה מוכרת וברורה לשליטים באזור.
 
התושבים המקומיים דאגו להביא כסאות, ספסלים, ספרי קודש, מחיצה ושאר חפצים לצורך התפילה אולם לפני כ95 שנים, (בשנת התרע"א- 1911) השלטון הטורקי המקומי קבע שאין אפשרות להמשיך במנהג זה ועל היהודים לפנות את המקום מכל חפץ של קדושה.
 
פקודה זו גרמה לתסיסה גדולה בקרב יהודי ירושלים והתפוצות ועד מהרה נשלחו בקשות והשתדלויות לשלטונות בקושטא. המאמצים נשאו פרי ונשלחה פקודה למושל בירושלים לבטל את רוע הגזירה.
 
אולם עם כל זה הטורקים הציקו למתפללים שפקדו את המקום, החיילים הטורקים היו מיידים אבנים מהגדר שליד הכותל ופוגעים במתפללים, התושבים המוסלמים היו צוחקים ושולחים מילות גנאי ואף משחיתים את תשמישי הקודש במקום.
 
גם לאחר מלחמת העולם הראשונה כשהאנגלים קבלו את המנדט על ארץ ישראל המצב ליד הכותל לא השתפר. ישנה עדות של יהודים שספרו שבאחת השנים, בעצם יום הכיפורים בא סגן מושל מחוז ירושלים וביקש להוציא את המחיצה בכוח, כמה מהמתפללים התנגדו למעשה והשוטרים במקום דחפו אותם, השליכו אותם על הרצפה ועקרו את המחיצה.
 
בשנת התש"ח- לאחר מלחמת השחרור, מקומות רבים בארץ ישראל עברו לשליטה בידיים יהודיות אבל- הכותל המערבי נשאר תחת שליטה של הירדנים. תשע עשרה שנה היה הכותל מנותק מעם ישראל ושבוי בידי הירדנים ובכ"ח אייר התשכ"ז שוחרר מדי ידי הגויים ושוב נשמע סביבו קול תחינה ובקשה לגאולה אמיתית ושלימה.

עמוד 2:

על מומו הפרה-משהו שכנראה לא ידעתם:

תראו מה מצאתי על מומו הפרה בגוגל:

 

קבוצת "אתרים" רוכשת 51% מפורטל הילדים "מומו הפרה" בכ-5 מיליון שקל

 

הפורטל הוקם על-ידי עמיחי שמש, שהיה אז תלמיד בן 14 ; לדברי החברה, 1.3 מיליון גולשים שונים מבקרים ב"מומו הפרה" מדי חודש

עונת הרכישות באינטרנט הישראלי מסרבת להסתיים, והיום (ב') הודיעה קבוצת "אתרים", שהיא רוכשת 51% מחברת "מומו הפרה", מפעילת הפורטל והרשת החברתית moomoo, הפונה לילדים ובני נוער. על פי הערכות בשוק, היקף העסקה מעניק ל"מומו הפרה" שווי שוק מוערך של כ-10 מיליון שקל.

"מומו הפרה" הוקם לפני כ-5 שנים על ידי עמיחי שמש, תלמיד בן 14 בזמנו. האתר הוקם בתחילה כאתר משחקים עבור חבריו ובהמשך צמח ושילב בתוכו רשת חברתית המאפשרת לילדים ובני הנוער להעלות עצמאית דפים של תוכן אישי. הפורטל, המיועד לגילאי 8-14, מאפשר לילדים ובני הנוער הורדות, סרטונים, מוסיקה, חידוני טריוויה, בדיחות וקומיקס. בנוסף, האתר כולל מגזין המיועד לבני נוער ומועדון.

לפני כשנה, רכש יניב חממי, בעלי אתר שירונט, 62% מהאחזקות באתר, ועמיחי שמש נותר עם 38%. לדברי החברה, עם השלמת הרכישה תחזיק קבוצת "אתרים" פורטלים, אתרי היכרויות ורשתות חברתיות בשווי כולל של כ-10 מיליון דולר ובהיקף של למעלה מ 2.1 מליון גולשים ייחודיים מדי חודש, מרביתם בני נוער. על פי החברה, "מומו הפרה" מונה 1.3 מיליון גולשים שונים בחודש, נתון המעיד על כך שכ-90% מהילדים ובני הנוער בגילאי 8-14 בישראל נחשפים מדי חודש לאתר.

שמש אמר בתגובה: "לאחר 5 שנים של הקמת האתר והפיכתו לאתר המוביל לילדים ובני נוער, החברה מעוניינת לשדרג אותו ולהצעידו קדימה בכל האספקטים וזו הסיבה לחבירה עם קבוצת 'אתרים'. אנו מצפים שהקבוצה תעשה ל"מומו" את מה שהיא עשתה לרשת החברתית שין1".

קבוצת "אתרים" היא קבוצת אחזקות והשקעות בתחום האינטרנט, שהוקמה ב-2007 על ידי אסף ורטהיימר (נכדו של סטף ורטהיימר), טל צבי נתנאל וארז שפץ. מאוחר יותר הצטרף לקבוצה גל בריל, לשעבר מנכ"ל האתר חבר'ה וכיום סמנכ"ל הפיתוח העסקי של הקבוצה. החברה מספקת פתרונות מקיפים לפלטפורמות אינטרנט וסלולר, והיא מחזיקה ביום ב-3 אתרי ווב 2.0: shin1, רשת חברתית לבני נוער בגילאי 12-18 שבו רשומים למעלה ממיליון גולשים ופעילים בו כחצי מיליון גולשים בחודש, okkupid, הגרסה העברית של מותג ההיכרויות הבינלאומי, ואתר "הגענו" (eganu.com), רשת חברתית ליהודים שמושתתת על חיבור למוזיקה ישראלית.

בתחילת דרכה של הקבוצה, החברה גייסה כ-1.2 מיליון דולר ממשקיעים פרטיים, בהם אריה סבן, דירקטור בשידורי קשת ואחיו של חיים סבן, יואב חרל"פ, מבעלי כלמוביל, ואיתי שטרום. החברה גייסה סכום נוסף מאותם משקיעים אך היזמים לא מוכנים לחשוף את הסכום המדוייק.

ורטהיימר, מנכ"ל קבוצת "אתרים", אמר בתגובה: "רכישת השליטה בפורטל הנוער הגדול במדינה היא נדבך נוסף בהפיכת הקבוצה לאחת משלוש קבוצות המדיה הגדולות בישראל. עם השלמת העסקה, קבוצת "אתרים" תחלוש על הפורטלים המרכזיים בישראל בהם נמצאים כמעט כל בני הנוער והילדים בגילאי 8-18, על כל המשתמע מכך. לדבריו, "הערך המוסף שלנו הוא גם ביכולת להגיע לבני הנוער וגם, ובעיקר, ביכולת ובידע שלנו לדעת ל'דבר' בשפה הנכונה לכל פלח גיל כערך מוסף לגולשים ולמפרסמים".

לדברי ורטהיימר הקבוצה תשדרג את "מומו" ברמת התכנים, ברמת הפיתוח העסקי, הניהול הפיננסי והשיווק, בהתבסס על הידע רב השנים והניסיון אותו צברו מנהלי הקבוצה. ורטהיימר הוסיף כי הקבוצה בוחנת כיום אופציות רכישה נוספות במטרה להעמיק את דריסת הרגל שלה בעולם האינטרנט.

נתנאל, סמנכ"ל השיווק של קבוצת "אתרים", אמר כי "הרכישה והגישה של הקבוצה לבני הנוער בישראל תאפשר לקבוצה להעניק ערך מוסף למפרסמים וכבר בימים הקרובים היא תצא בחבילות כוללות של פרסום". בריל, סמנכ"ל הפיתוח העסקי של קבוצת "אתרים", הוסיף: "אנו מאמינים בווב 2.0, וברצונם של הגולשים להראות, לדבר, להשפיע ולבוא לידי ביטוי. עם רכישת פורטל "מומו" נוכל להציע לילדים ולבני הנוער חיים וירטואליים מקיפים החל מגיל צעיר מאוד ועד הגיעם לבגרות".

לחצו עלי כדי להגיע לאתר שבו מצאתי את זה ולראות שאני לא משקרת

עמוד 3:

ספרים מומלצים:

השנה המיוחדת שלי
 

מיועד לגיל: 11-12 

כתיבה: חגית רנרט

איורים: איה גורדון-נוי

הוצאה: כתר

תיאור: יומן משימות אישי לתיעוד החוויות והמזכרות מהתקופה המשמעותית - שנת בת המצווה. שימו לב – כדאי לקנות את הספר כמתנה לבנות 11 לשימוש במהלך שנת בת המצווה!

מיומנויות ונושאי לימוד: סדר יום, יחסים המשפחה, כל אחד הוא מיוחד.

להרחבה על הספר השנה המיוחדת שלי

 

ספר: הגוליבר האחרון
 

מיועד לגיל: 10+

כתיבה: קרטר קרוקר

הוצאה: ידיעות ספרים

נושא לימוד: קלאסיקה.

תיאור: תוך שימוש באלמנטים מן הספר הקלאסי מסעות גוליבר, יצר קרטר קרוקר ספר סוחף, מופלא ומותח המתאים לילדים של היום בשפתו השנונה ובאהבת הקסם שבו

להרחבה על ספר: הגוליבר האחרון

 

 

מערת הסודות
 

מערת  הסודותמיועד לגילאי: 8-13
כתיבה: עילי פלד
איורים: תמיר שפירר, אינה קצב
הוצאה: אוריון
שמות הילדים: דן   
תיאור:המערה הסודית הוא ספר מתח לילדים ולנוער שיסחוף אתכם לחוויות ולהתפתחויות מפתיעות. כבר מהפרק הראשון הבין דן שמשהו מוזר מתרחש בין דפי הספר החדש שקיבל מסבו, ושהחיים שלו עתידים להשתנות. דמויות מסתוריות מגיעות לביקור, וקולות מוזרים נשמעים בבית. בעקבות הספר נשאבים דן ובני משפחתו לתוך מסע הרפתקני ומרתק שבמהלכו הם נלחמים במפלצת נוראה, מתחמקים ממלכודות מתוחכמות וניצלים מעוד סכנות רבות.
"מערת הסודות" הוא ספר שכתב ילד עבור ילדים. עילי פלד, בן ה-11, כתב את "מערת הסודות" באנגלית בהיותו בן 8. בגיל 10 השלים את הגירסה העברית.
123 עמודים, 55 ש"ח

 

תזונה נבונה – מה הכוונה?
 

 

 

מיועד לגיל: 10+

 

כתיבה: פלישיה לאו

איורים: רופרט ואן ויק, לין גריי

תרגום: יואל קנדליישן  

הוצאה: פלא

תיאור: תשובות והסברים על הרגלי התזונה הנכונים הנדרשים לגוף של נער מתבגר. ספר חובה לנערים שמדלגים על ארוחות או עושים טיול לילי למקרר על בסיס יומי

נושאי לימוד: בריאות, תזונה נכונה לילדים

להרחבה על הספר תזונה נכונה – מה הכוונה?

 

מגילת רות
 

מיועד לגיל: 6-13

כתיבה: הרב מיכאל רוטנברג

איורים: ג'קי ירחי

הוצאה: ידיעות ספרים

תיאור: סיפור מגילת רות מוצג באיורי קומיקס מרהיבים המשולבים עם פסוקים מהמגילה ועם טקסטים בעברית פשוטה, ובכך פורש את האירועים של אות, נעמי ובועז בצורה נגישה ומעוררת עניין לילדים מראשית קריאה ואילך.

נושאי לימוד: מגילת רות, סיפורי תנ"ך.

להרחבה על מגילת רות

 

בון 8 - ציידי האוצר
 

בון 8 ציידי האוצרכתיבה ואיורים: ג'ף סמית

מאנגלית: אורנה כץ

הוצאה: כינרת

שמות הילדים: -

תיאור: הרפתקאות בני בדודים ממשפחת בון בקומיקס.

נושאי לימוד: הרפתקאות, טבע. קומיקס.

 

להרחבה על סדרת בון

 

חינוך עם חיוך
 

מיועד לגיל: 7-12

כתיבה: עליזה הילמן

איורים: שוקי אלוני

הוצאה: גוונים

נושאי לימוד: השתדלות בלימודים, הגברת המוטיבציה.

להרחבה על הספר חינוך עם חיוך

 

ספר: חיפוש המטמון הקוסמי של ג'ורג'
 

מיועד לגיל: 10 ומעלה
כתיבה: לוסי וסטיבן הוקינג
הוצאה: ידיעות ספרים
תיאור: האם אפשר ליצור קשר עם חוצנים? כיצד ניתן לזהות כוכב לכת? מהו האור, וכיצד הוא נע בחלל? מדוע התפתחו החיים דווקא על כדור הארץ, והאם מקורם הוא בכלל במאדים?
ספר שני בטרילוגיה לנוער המשלבת סיפור הרפתקאות מותח עם עובדות מדעיות על החלל החיצון.
בספר זה מתגייס ג'ורג' לעזרתה של חברתו הטובה אנני. הניסוי המדעי שעליו מופקד אביה אריק משתבש, והתוצאות המדאיגות לא מאחרות להגיע: הרובוט שאמור היה לנחות על המאדים מתנהג בניגוד למצופה, ועל המחשב של אריק מופיעות הודעות מוזרות. האם הן נשלחו על ידי חייזרים? ואם כן – כיצד כדאי לענות להם? ג'ורג' ואנני יוצאים למסע בחלל שראשיתו במאדים וסופו בקצהו של היקום המוכר. 
312 עמודים 
מחיר: 78 שקלים

 

ספר: חמור עף
 

מיועד לגיל: 4-99. 
כתיבה ואיורים: אבנר כץ 
חריזה:
 יורם טהרלב 
הוצאה: זמורה ביתן 
נושאי לימוד: התחשבות ועזרה לזולת, הכרת חיות 
שמות הילדים: -

להרחבה על הספר חמור עף

 

 

קומיקס פיטי פיט
 

מיועד לגיל: 10+
כתיבה: אדי ריזאק
תרגום: לי בלום
הוצאה: בלום קומיקס
תיאור: פיטי פיט הוא ילד מתוק הנחטף על ידי שודדי ים מרושעים והופך בעל כורחו לשודד ים טוב. תרגום של ספר הקומיקס של יוצר הדרדסים בעברית.
נושא לימוד: אהבת האדם.
שמות הילדים: פיטי פיט

 

 להרחבה > >

 

פרסי ג'קסון וגנב הברק
 

מיועד לגיל: 10-13
תיאור: פרסי ג'קסון הוא חצי ילד חצי אל, בנו של פוסידון, אל הים. כשמנהיג האלים האולימפיים, זאוס, מאבד את הנשק החשוב ביותר שלו, הברק, הוא מאשים את פרסי בגניבה, ופרסי חייב לצאת להשיב את כבודו בהרי האולימפוס על ידי השבת הברק שנגנב.
כתיבה: ריק ריירדן
הוצאה לאור: גרף
נושא לימוד: מיתולוגיה יוונית.
שמות הילדים: פרסי, גרובר, אנבת', לוק.

להרחבה >>

 

ספר: הדרקון הראשון שלי
 

מיועד לגיל: 8+
כתיבה: קרסידה קוואל
הוצאה: אגם
נושאי לימוד: דמיון, אומץ, רגשות.
שמות הילדים: היקאפ  

 

להרחבה >>

 

ספר: מה שג'יימי ראה
 

מיועד לגיל: 10-13 
כתיבה: קרולין קומן 
הוצאה: "כתר"
נושא לימוד: פחדים, עזרה, שיתוף והתחשבות, רגשות
שמות הילדים: ג'ימי

להרחבה

 

 

 

עלבון לא בא בחשבון
 

מיועד לגיל4+ 
כתיבהתיקי וידס
הוצאהאוריון
תיאורסיפור קולח מתובל בהומור, עם כל מה שצריך לדעת על תחושת העלבון וכיצד לנהל את הרגשות שלנו. הספר כולל דיסק. 
נושא לימודעלבון, רגשות.
שמות הילדים: נועה, מיה.
מחיר: 59.90 שקלים.

 

 

ספר: החטופה מאינקנדאר
 
מיועד לגיל: 10+ 
כתיבה:  אלון רוטר  
הוצאה: כינרת
נושא לימוד: הרפתקאות
שמות הילדים: -

 

 

 

מדריך הזוחלים בישראל לילדים ולנוער
 

מיועד לגיל: 6-13

כתיבה: ד"ר אבי ארבל ו יונה זילברמן

צילומים: ד"ר אבי ארבל

הוצאה: "מודן"

לומדים את זה: חיות 

 

מקווה שנהניתם ואהבתם עוד כרכים בהמשך לאחר שתשלחו עוד חומרים

רק משתמשים רשומים יכולים להגיב. לחצו כאן עכשיו כדי להירשם או להתחבר!

תגובות אחרונות

תאריך: 01/08/2016
הודעה:

c106b27656afe71d39c5e6ddc6fdaace579e9d5dחיפוש מנהלת!♥ כן. אכן כן אני מחפשת מנהלת שתעזור לי פה .  כמה תנאים ממש פשוטים : 1. אני ישמח עם היא תדע פוטושופ , זה יקל עלי ועליה. 2. שתעדכן אותי מה קורה עם האתר .  חחח פשוט לא?.  אוהבתתתת♥

 פרטים : המייל שלי : jshachar2002@gmail.com

רק לעיצובים+ פרטים בלבד!

929aedeb52d1109bbf401286189a68fe5799b55a

סליחה אם אסור לפרסם!♥  תכתבו לי בתגובות ואני יעשה לכם עיצוב!!

מאת: sapirh12
תאריך: 29/04/2016
הודעה: איך בנית ככה את האתר?? זה ממש אדיר ואני אשמח אם תלמדי אותי!!!
מאת: 9נסיכה16
תאריך: 29/12/2015
הודעה: אני רוצה ילדה שורה אחת ליפני אחרונה חמישית מימין
מאת: 9נסיכה16
תאריך: 29/12/2015
הודעה: אני רוצה לעבוד בתור מהנדסת
מאת: 9נסיכה16
תאריך: 29/12/2015
הודעה: אני רוצה את הבית הראשון
מאת: 9נסיכה16
תאריך: 29/12/2015
הודעה: אני רוצה את הדמות שורה אחת לפני אחרונה רביעית משמאול
מאת: 9נסיכה16
תאריך: 29/12/2015
הודעה: אני רוצה תמונה של פרפר נוצץ ומיסגרת עם פרפרים וורודים
מאת: 9נסיכה16
תאריך: 29/12/2015
הודעה: אני רוצה לינקוק עם תמונה של מסיבה ובאמצע בגדול יהיה כתוב כולם ברשת
מאת: 9נסיכה16
תאריך: 29/12/2015
הודעה: אני רוצה ימוג'י נסיכה עם כתר שעל קצוותו יש לבבות וורודים, שיער בלונדיני, עיינים תכולות, השיער פזור ובקצוותו תלתלים ופה קטן אבל לא מידיי.
מאת: 9נסיכה16
תאריך: 29/12/2015
הודעה: אתר טוב
עמוד:
כניסות שונות: 90857
עמודים נצפים: 105994
האתר עודכן לאחרונה בתאריך 28/05/2017

האתר לוליפופ נבנה באמצעות מומו אתרים - בניית אתרים לילדים בחינם.
כל הזכויות שמורות ל ו \ או ליוצרי התוכן המקוריים. רוצים לבנות אתר בחינם? לחצו כאן עכשיו!
נתקלתם בתוכן פוגע? תוכן מפר זכיות יוצרים? לחצו כאן כדי לדווח לנו.