תחילת דרכו[עריכת קוד מקור | עריכה]

פרץ נולד וגדל בטבריה. עוד בילדותו החל לשיר כפייטן בבית כנסת. הוא התגייס ל בנובמבר 2001 לחיל החימוש ולאחר מכן התקבל ללהקה צבאית‏[1]. כאשר עלה לשיר את "שיר למעלות" בטקס יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל שנערך בבסיסו, קיבל משובים חיוביים, וקצין החינוך סייע בידו לגשת לבחינות הקבלה ללהקה צבאית[2]. ביולי 2002 הוא עבר את בחינות הקבלה בהצלחה והתקבל לצוות הווי פיקוד צפון, ובמקביל החל לעבוד על הפקת אלבום משלו.

את אלבומו הראשון החל פרץ להקליט כבר בתחילת שנת 2004. האלבום יצא לבסוף לחנויות ביוני 2005, לאחר שחרורו מצה"ל. אלבום הבכורה שלו קרוי על שם הסינגל הראשון שיצא ממנו לרדיו, "מביט אל המרומים". האלבום מכר מעל ל-10,000 עותקים בישראל. סינגלים נוספים ששוחררו מתוך אותו האלבום: "שחורת עיניים", "ילד מאוהב", "האישה שלי" ו"דרך ארוכה" (עיבוד מחודש לשירה של גלי עטרי).

שיא ההצלחה ואילך[עריכת קוד מקור | עריכה]

פריצתו המשמעותית של פרץ באה עם הוצאת הסינגל "אש", בסוף שנת 2006. בעקבות ההצלחה של אותו הסינגל, הוא הוציא בנובמבר 2007 את אלבומו השני, שקרוי על שם הסינגל, "אש". פרץ כתב את רוב השירים והלחנים באלבום, כמו גם ביתר אלבומיו הבאים. סינגלים נוספים שיצאו מתוך אותו האלבום לרדיו הם "זה הזמן", "כמו השקט", "יש רגעים" ו"בחלומות שלי". סינגל נוסף שיצא לאחר מכן ולא נכלל באותו אלבום הוא "ורק איתך", שהופיע כחלק מן האלבום הבא שלו, האלבום השלישי, "אלייך".

בפברואר 2008 הוציא פרץ את הסינגלים "אלייך" ו"ואולי", שהגיעו למקומות הראשונים במצעדי הרדיו ונשארו בראש במשך תקופה ארוכה. בתחילת אותה שנה, פרץ החל גם לככב בסדרת דרמה שהופקה לסלולר, "פרץ של אהבה", לצידם של: שרון אלכסנדרדפנה ארמונימיכל גבריאלוב ועוד. באוקטובר 2008 יצא הסינגל "כל בוקר", ובנובמבר האלבום השלישי והמלא, "אלייך", כאשר באותו החודש יצא גם הסינגל, "נשבע לך". סינגלים נוספים ששוחררו מתוך אותו האלבום: "רציתי רק", "יותר מדי", "אני שלך" ו"אישה". באלבום זה ניתן גם למצוא את "שיר המעלות", שזכה ללחן ועיבוד מחודש. כעבור מספר חודשים לאחר הוצאתו, הגיע האלבום למעמד פלטינה על מכירות של למעלה מ-40,000 עותקים בנקודות מכירה בישראל‏[3].

במהלך שנת 2008 כתב פרץ לאלבומה של שרית חדד, "מרוץ החיים", את השיר "מילה טובה". זהו השיר הראשון שהוא כתב לאמן אחר. פרץ כתב גם לאלבומו של שלומי שבת, "אני שר אלייך", את השיר "משתגע מאהבתך", כמו כן גם הלחין לתמיר גל, את השיר "כל הבנות סביבי" מתוך האלבום, "עכשיו זה בא", למילים של שרון אסולין. במהלך שנת 2009 פרץ ודודו אהרון כתבו והלחינו יחדיו לליאור נרקיס את השיר "מתוקה".

ביוני 2009, הוציא פרץ את הסינגל "שתיים בלילה", הסינגל הראשון מתוך אלבומו הרביעי, אשר הגיע למקום הראשון במצעדי גלגלצ ורשת ג' ונשאר בראש במשך מספר שבועות. בספטמבר אותה שנה הוציא פרץ את הסינגל השני, "מהשמיים", בהמשך הוציא פרץ בערב ראש השנה את הסינגל השלישי, "אשמור עלייך". בראש השנה נבחר פרץ ל"זמר השנה" של "רדיו אמצע הדרך". בתחילת נובמבר 2009 החל פרץ להשתתף בעונה החמישית של תוכנית הריאליטי, "רוקדים עם כוכבים", המשודרת בערוץ 2. בתוכנית הגיע פרץ לשלב הגמר וסיים במקום השני.

ב-16 בנובמבר 2009 הופיע פרץ לראשונה ב"היכל התרבות", במופע מושקע אותו ביים צדי צרפתי הושקעו לא פחות מ-100,000 דולרים, במהלך המופע חשף פרץ את הסינגל הרביעי, "אמא" מתוך אלבומו החדש. את השיר הקדיש פרץ לאמו שישבה בקהל.

בתחילת מרץ 2010, במהלך טקס "תחרות מלכת היופי", שר פרץ את הסינגל החמישי "איך שאת יפה" ולאחר כמספר ימים יצא האלבום הרביעי והמלא, "מהשמיים". אלבומו הרביעי של פרץ הגיע במהלך השנים 2010ו-2011 למעמד אלבום פלטינה כפול, כשהוא מכיל בתוכו גם את השירים "אין כמו בבית", "עד שתשובי אליי", "מה קורה איתך" ו"תמיד ידעתי".

במרץ 2010 זכה משה פרץ ב"" בקטגוריית הישג השנה במוזיקה. זכייתו בפרס ע"ש עוזי חיטמן נומקה על ידי חבר השופטים:

Cquote2.svg

בזכות כתיבתו המיוחדת הן כפזמונאי והן כמלחין, שבשונה מהתבניות המלודיות הים-תיכוניות המקובלות הצליח ליצור קו מוזיקלי ייחודי לו... כמבצע הוא הצליח לגעת ברגשותיהם של רבבות מאזינים... אישיותו הענווה והכובשת הפכו אותו השנה לכוכב

Cquote3.svg
– חבר שופטי ועדת פרס אקו"ם, משה פרץ מקבל את פרס אקו"ם, 25 במרץ 2010

באפריל 2010, במהלך יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל, השתתף פרץ בפרויקט "עוד מעט נהפוך לשיר" להנצחת חללי מערכות ישראל, בו מולחנים ומבוצעים שיריהם של חללי צה"ל, ואשר מופק בחסות  וערוץ 2. פרץ הלחין וביצע את השיר "את הטמון בי לא תוכלי לדעת", למילים של רב טוראי אלון שורק שנהרג בתאונת הרכבת בבית יהושע בשנת 2006.

במהלך שנת 2010 במסגרת השקת אלבומו הרביעי החדש, יצא פרץ לסיבוב הופעות ברחבי הארץ, בשילוב עם עשרות נגנים, אורחים ורקדניות. לאחר שהופיע ב"היכל התרבות" בתל אביב, הסיבוב כלל גם בין היתר חמש הופעות שהתקיימו ב"אמפי קיסריה" במהלך סוף חודש מאי וחודש יולי אותה השנה.

בספטמבר 2010 הוציא לאור פרץ את הסינגל הראשון לרדיו מתוך אלבומו החמישי, "אין כמוך", אותו כתב והלחין יחד עם גילי זכאי, בהפקתם ובעיבודם המוזיקלי של יעקב למאי וטל שגב, הסינגל הושמע רבות בתחנות הרדיו ואף עמד בראשי מצעדי הפזמונים שבועות רבים בתחנות הרדיו השונות. בנובמבר אותה שנה הוציא את הסינגל השני, "ארוץ עד אלייך".

בינואר 2011 הוציא לאור פרץ את הסינגל השלישי, "קחי אותי אלייך".

בפברואר 2011 הוציא פרץ את הסינגל הרביעי, "כמו מלך" וביצע אותו בסיבוב הופעות ראשון מסוגו בישראל.

באפריל 2011 חבר פרץ אל יניב בן משיח והוציא לאור איתו את דואט התפילה, "ואחרי ככלות הכל", אותו כתב וגם הלחין.

במאי 2011, יצא פרץ לסיבוב הופעות מחודש, שנקרא "ארוץ עד אלייך", על שם אחד הסינגלים מאלבומו החמישי, שהחל בהופעות ב"אמפי קיסריה" בשילוב עם נגנים, אורחים ורקדניות. במהלך ההופעה שלו ב"קיסריה", הוציא לאור פרץ את הסינגל, "רחוק ממך".

באמצע אוגוסט 2011 הוציא פרץ את הסינגל המצליח "אלף פעמים" וכעבור חודש את האלבום החמישי והמלא, "זיקוקים". האלבום זכה להצלחה מיידית ברשת ולאחר חודשים ספורים הגיע למעמד פלטינה כפול עם מכירות של למעלה מ80,000 עותקים.

בתחילת שנת 2011 נבחר פרץ להשתתף בתוכנית הטלוויזיה, "בית ספר למוסיקה", כחלק מצוות המורים, לצדם של הזמרים יהורם גאוןקרן פלס ומתי כספי ובהנחייתו של צביקה הדר. התוכנית, שעלתה לשידור לקראת סוף אותה שנה, שודרה בערוץ 2 במסגרת הזכיינית קשת. פרץ נאלץ להחמיץ את הפרימיירה של התוכנית בשל מסע הופעות שערך בארצות הברית לקראת סוף חודש נובמבר אותה שנה. במהלך מסע ההופעות שלו בארצות הברית הופיע פרץ בין היתר בעיר לוס אנג'לס ב"אמפיתיאטרון גיבסון" מול קהל בן יותר מ-6,000 איש.

בשנת 2012 הצטרף פרץ אל חבר השופטים של תוכנית המציאות "כוכב נולד". בתחילת ספטמבר 2012 בגמר כוכב נולד חשף פרץ לראשונה את הסינגל "אולי הלילה", הראשון מאלבומו השישי. בערב ראש השנה2012 זכה שירו של פרץ "זיקוקים" בתואר שיר השנה במצעד הפזמונים העברי השנתי של רשת ג.

ב-14 בדצמבר 2012 הוציא לאור את השיר "הראשונה" לקראת אלבומו השישי.

בינואר 2013 הוציא לאור את הסינגל "הטעם הישן".

במרץ 2013 הוציא פרץ את הסינגל "חלמתי", אותו כתב יוסי בן דוד והלחין נדב אסולין.

בשנת 2013 הדריך את אגם בוחבוט בת התשע, שזכתה במקום הראשון בתוכנית "בית ספר למוזיקה", מחזור השני.

במאי 2013 עזב פרץ את התוכניות "כוכב נולד" ו"בית ספר למוסיקה (תוכנית טלוויזיה)|בית ספר למוסיקה", ועבר לתוכנית המתחרה "אקס פקטור". פרץ משמש כשופט ומנטור בתוכנית שמשודרת בערוץ 2 גם בעונה השנייה.

ביוני 2013 שיחרר פרץ ביחד עם ליאור נרקיס את הדואט הקיצבי "מול כל העולם" אותו גם כתב והלחין.

בתחילת אוגוסט 2013 הוציא פרץ את אלבומו השישי במספר "כל המילים השמחות", מתוכו בלטו הדואט "ילדה קטנה" עם הילדה אגם בוחבוט והסינגלים "כל המילים השמחות", "את שאהבה נפשי" ו"זיכרונות".

ב-19 בפברואר 2014 הוציא פרץ את הסיגל "אם זאת מלחמה", הראשון מאלבומו השביעי.

ב-24 ביוני 2014 הוציא פרץ לתחנות הרדיו את הסינגל השני "תהיה מאושר".

בערב ראש השנה 2014 זכו פרץ והילדה אגם בוחבוט עם השיר "ילדה קטנה" בתואר דואט השנה לשנת תשע"ד במצעד השנתי של אתר mako וערוץ 24.

ב-19 באפריל 2015 השתתף פרץ בפרויקט משותף של "ידיעות אחרונות" והמוזיקאי דורון מדלי לזכר  שנפלו ב"מבצע צוק איתן", פרץ ביצע את שיר הזיכרון "אח שלי" למילים ולחן של מדלי. את קליפ השיר צילם פרץ ביחד עם משפחות החללים בעוטף עזה.

ב-11 במאי 2015 שיחרר פרץ את אלבומו השביעי בקריירה "סימני הזמן".

אישום בגין עברות מס[עריכת קוד מקור | עריכה]

באוגוסט 2010 עוכב לחקירה במשטרת ישראל בחשד להשתמטות ממס. פרץ שוחרר לבסוף בערבות עצמית ובהתנצלות, אולם מנהלו האישי אמנון זנדני שהה בהארכת מעצר מספר ימים. במאי 2013 הגישה רשות המסים לבית משפט השלום ברמלה כתב אישום כנגד פרץ ואמרגנו בגין העלמת מס בסדר גודל של כמיליון שקלים‏[4].

חיים פרטיים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ב-25 ביולי 2013 נישא פרץ לירדן גוזלן לאחר שלוש שנות זוגיות. מתגורר בבית שבנה בבאר יעקב (ובו אולפן הקלטות)‏[5]. ב-28 בנובמבר 2014 נולדה בתו הראשונה, מיכאלה. פרץ הוא גיסו של הכדורגלן שובל גוזלן.

   תמונות:

רק משתמשים רשומים יכולים להגיב. לחצו כאן עכשיו כדי להירשם או להתחבר!

תגובות אחרונות

תאריך: 01/07/2016
הודעה:

                                                                     4781707.gif

היי פתחנו אתר חדש ב- 28/6

מי שמכיר את אתר סופרגרופ אז אלה אנחנו עדי ואביב!!

רק באתר חדשש לכבוד הקיץ!!

ומי שמכיר בטח יודע שיש מסיבה בשישי שבת ויודע שאסור לפספס

מי שלא מכיר מוזמן להגיע לראות וכמובן להשתתף

המסיבה תתחיל ב- 16:00 היום (עוד שעה וחצי)

ותיגמר ב- 19:00 מחר

מהרו מהרו!!

עמוד:
כניסות שונות: 20436
עמודים נצפים: 21532
האתר עודכן לאחרונה בתאריך 01/07/2016

האתר מייפל נבנה באמצעות מומו אתרים - בניית אתרים לילדים בחינם.
כל הזכויות שמורות ל ו \ או ליוצרי התוכן המקוריים. רוצים לבנות אתר בחינם? לחצו כאן עכשיו!
נתקלתם בתוכן פוגע? תוכן מפר זכיות יוצרים? לחצו כאן כדי לדווח לנו.