גאליס 

 

גאליס הייתה סדרת נעורים ישראלית ששודרה בין פברואר 2012 ליולי 2016 בערוץ הילדים, למנויי HOT. הסדרה, ספין-אוף של סדרת הטלוויזיה "החולמים", עסקה במחנה קיץ ששמו "גאליס", והביאה את הרפתקאות חניכי המחנה. היא כללה 212 פרקים בשבע עונות שידור, בבימויו של עודד רז.

באוגוסט 2014, יצא לאקרנים הסרט "גאליס - המסע לאסטרה" ובאפריל 2016, הסרט "גאליס - קונקט", אשר שניהם מבוססים על עלילות הסדרה.

"גאליס" היא זוכת פרס סדרת השנה בטקס נבחרי הילדים בשנים 2012 עד 2015. בעקבות הצלחתה, נמכרה הסדרה לערוץ Planet Kids האיטלקי ודובבה לאיטלקית.[1] הסדרה נמכרה לדיבוב גם לאנגלית ולהינדית.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
העונה מספר הפרקים תאריך השידור הראשוני Flag of Israel.svg
הפרק הראשון הפרק האחרון
 
1
60
12 בפברואר 2012 7 באוגוסט 2012
 
2
27
9 בדצמבר 2012 22 בינואר 2013
 
3
29
16 ביוני 2013 31 ביולי 2013
 
4
25
16 במרץ 2014 12 במאי 2014
 
גאליס - המסע לאסטרה
7 באוגוסט 2014
 
5
25
15 בפברואר 2015 29 במרץ 2015
 
6
26
15 בדצמבר 2015 25 בינואר 2016
 
גאליס - קונקט
14 באפריל 2016
 
7
21
30 במאי 2016 17 ביולי 2016
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

עונה 1

פרקים 1–60 (60 פרקים)

12 בפברואר 2012 עד 7 באוגוסט 2012.

יונתן מיטרני מגיע יחד עם חבריו דני וליעם מבית האומנה למחנה הקיץ "גאליס". "תורם אלמוני" עומד מאחורי שליחתם למחנה ובמהלך הסדרה מתבררת זהותו. הסיבה האמיתית להבאתו של יונתן אל המחנה היא מציאת "לוחות הגורל". מבלי שהוא יודע שסיימון רוצה להשיג את לוחות הגורל לעצמו. בעונה יולי מגיעה עם אחותה החורגת רונה אליה יולי מתנהגת כמשרתת. יולי רוצה להשיג את הקמפיין ולשם כך מנצלת את דורי. לבסוף דורי מגלה את האמת ונפרד מיולי. בזמן שיולי בקמפיין דורי ורונה מתאהבים, יולי חוזרת למחנה וסוחטת את רונה שאם היא תהיה חברה של דורי היא תגרום לעזיבתו מהמחנה בעקבות מחלה שיש לו. לבסוף יולי מודה על השקרים שלה ורונה ודורי הופכים לבני זוג. בסוף העונה, מזימותיו של סיימון נחשפות, ארי ויונתן משיגים את לוחות הגורל וארי מגלה מיהו - אביו של יונתן.

עונות 2–3

פרקים 61–116 (56 פרקים)

9 בדצמבר 2012 עד 31 ביולי 2013.

הקיץ השני במחנה נפתח, ויונתן מגלה על העיר האבודה - "גאליסיה" ומגלה שרק הוא יכול להציל את העיר ואנשיה משלטונה של זארדה ולהחזיר לחיים את כל האנשים שזארדה הקפיאה. כדי לא לאבד את שלטונה על העירשולחת זרדה את בנה אדוארד ("אדי"), שמתחזה לחניך בשם ברק הניס בעזרתם של דני ויונתן, לסכל את סיכויו של יונתן להגיע אל העיר האבודה. עם הזמן אדי מתאהב בדני והופך לבן זוגה עד שהיא מגלה שהוא בעצם הנסיך אדוארד, ונפרדת ממנו. דורי, שרוצה להתקבל לקבוצת מכבי בכדורסל, אך לא יכול מבלי להשיג ציון טוב בפיזיקה, עושה הסכם עם הוגו. הוגו יעשה את מבחן הקיץ בפיזיקה במקומו, ודורי יהיה בן זוגה של דפני, כדי שעדי לא תסתיר את הזוגיות עם הוגו. התוכנית מצליחה בהתחלה, ובמהשך דורי מתאהב בדפני ונהיה בן זוגה מרצון, אך לבסוף דפני ועדי מגלות על התוכנית בטעות ונפרדות מדורי והוגו. בסוף העונה השנייה מגלה יונתן את אימו קפואה בגאליסיה ומחליט לעשות הכל על מנת להציל אותה ולהחזיר אותה ואת שאר התושבים לחיים.

בעונה השלישית מגלה יונתן שאם הוא יפעיל את היהלום ללא מגן גאליסיה, הוא יקפא בעיר האבודה. דני הופכת לנסיכת גאליסיה, במטרה לבדוק עם יש משהו שיכול להציל את יונתן מהגורל שמחכה לו בעיר האבודה. בעונה דורי עושה את מבחן הבגרות שלו בפיזיקה. דפני רוצה להכשיל את דורי, כדי לנקום בו על מה שעשה לה, והיא נהיית בת זוגו כחלק מהתוכנית. לבסוף היא מוותרת על ההחלטה, אך דורי מגלה זאת והם נפרדים. רונה, שחוזרת לגאליס לתקופה קצרה, נהיית בת זוגו של דורי. לבסוף, רונה מכשילה את דורי, כי היא רוצה שיטוס איתה חזרה ללונדון. כולם חושבים שדפני הכשילה אותו. בסוף העונה, יונתן יותר להציל את העיר האבודה, אך נתקל בבעיות. זארדה מאיימת שתהרוג את ארי, אביו של יונתן, אם לא ייתן לה את המגן. יונתן נותן לה את המגן והיא הורסת אותו, ומקפיאה את ארי. יונתן נחוש להציל את העיר, גם במחיר של קפיאה, אך לפני זה מדבר עם דני והם חוזרים להיות בני זוג. יונתן מפעיל את היהלום וקופא. כל הפסלים התעוררו, העיר ניצלת, ארי ורות, אימו של יונתן, חוזרים למחנה. הם מגלים לדני שהוא קפא, והיא בוכה עליו.

עונות 4–5

פרקים 117–166 (50 פרקים)

16 במרץ 2014 עד 29 במרץ 2015.

הקיץ השלישי נפתח, ולמחנה מצטרף צוות חדש, "טורינו". כבר בפרק הראשון מתגלה כי יונתן חי באיבוד זיכרון, וחי עם רפאל ואנה שמתחזים למשפחתו. דני ודורי יוצאים לחפש את יונתן, ולאחר שמצאו אותו, יוצאים לחפש את "מעיין הנשמות". בהמשך העונה נינה מצטרפת למחנה, שלמעשה זאת אנה במסכה. במהלך העונה מראים את העבר של החניכים החדשים. ארז, שכועס על אודי, סוחט אותו על התאונה כדי לגרום למאיה לשנוא את אודי ולאהוב אותו. הוגו וגילי יוצאים לחפש את האמזונה כחולת החזה, ציפור שגילי שחררה. במהלך העונה קורים דברים לא צפויים, בסוף העונה, סודות נחשפים. גילי חולה במחלה ונשאר לה חצי שנה לחיות, מתגלה כי ארז הוא זה שדרס את דנה ולא אודי, ליעם מגלה שרותם משקרת ושהיא ויולי מכירות מבית ספר ולא מהמחנה, טיראן הוא זה שרוצה להעיר את 400 הלוחמים האכזריים בהיסטוריה בעזרת מעיין הנשמות וחוטף את רפאל ואנה, דני נפרדת מיונתן כאשר האחרון רוצה לחזור להרפתקאות, ונהיית חברה של דורי.

העונה החמישית נפתחת בסצנה מלפני שבעה חודשים, הרגע בו יונתן משתחרר מהעיר האבודה על ידי שיקוי ממעיין הנשמות, שהשני העיר את טולה, לוחמת עתיקה. מיקה מחליטה לשבור את השגרה ומחליפה בין הקבוצות את החניכים והופכים לצוות 1 ו-2 אך הסיפורים במחנה מהעונה הקודמת ממשיכים ומתגברים, יונתן יוצא לחיפוש יחד עם דני, דורי ואנה שמצטרפת לאחר מות אביה אחר מעיין הנשמות, כדי להשמיד את הייעוד של יונתן כך אמרה לו סיגריט. הוגו מארגן מאחורי גבה של גילי סרט המבוסס על חייה כדי לזכות בתרופה, ובהתחלה אכן מצליח והתרופה נתרמת לה ולחמישה-עשר הילדים האחרים החולים. בזמן שמאיה גויסה על ידי רשף לשוטרת סמויה, מתוודה אודי על כך שהוא דרס את דנה, ומאוחר יותר מנסה אודי בזמן שכלוא יחד עם מאיה שמאמינה לו, למצוא הוכחות שארז הוא הדורס. ליעם מצטרף לרותם לנקום ביולי, אך הוא שיקר לה כדי לגלות מה היא זוממת נגד יולי כדי להציל אותה, שלבסוף בתצוגה רותם ודניאל חוזרים ורותם מבטלת הכל ויולי מתקבלת לבית ספר לאופנה של דורין פרייבורג. מאוחר יותר יונתן מצליח להשמיד את המעיין, ובגידתו של דורי נחשפת. טיראן נורה ונהרג בידי רשף, ודורי לא מצליח להעיר את אחיו. לבסוף, ארז מודה בנהיגה בתאונה ואודי משתחרר מהכלא. דני טסה לעבוד בבית הארחה במקסיקו כדי להתנתק מיונתן, אך הוא מגלה שהיא כוח הייעוד שלו ובכל זאת מחפש אותה, מוצא אותה לאחר חצי שנה, והם חוזרים להיות ביחד.

עונות 6–7

פרקים 167–212 (47 פרקים)

15 בדצמבר 2015 עד 17 ביולי 2016.

העונה מתחילה כאשר ליעם בכלא במקסיקו. במהלך חקירתו ליעם מספר את כל סיפורו מהרגע שהגיע למקסיקו. הוא מסכם עם דני ויונתן על תוכנית בריחה והם בורחים ביחד עם דוד, ישראלי שליעם פגש בכלא. במקביל, יולי שהפכה למדריכה מתכוננת לקראת תחילת המחנה. השנה היא שנתם האחרונה של החניכים במחנה ולכן מתאחד צוות אולימפוס המקורי לשנה האחרונה. הם יתחרו במחנה המתחרה ביער גאליס, מחנה עתידים, שהקים המדריך לשעבר בגאליס, רועי. עדי חוזרת למחנה ומנסה לחזור להוגו. דני ויונתן נלחמים בנבל חדש, ספקטור, שרוצה להשתלט על העולם בעזרת ספר הבריאה-ספר שכל מה שנכתב בו הופך למציאות. שרון אומרת לליעם ויולי שהיא ורועי נפרדו, ובהמשך היא מתאהבת שוב בליעם והם הופכים לבני זוג אבל מסתבר ששרון ורועי בכלל לא נפרדו ושניהם רוצים להרוס את גאליס. עדי רוצה לחזור להוגו אבל הוא לא מעוניין בקשר עמה. אדם מנסה להחזיר אותם להיות שוב ביחד ולאט לאט עדי ואדם מתקרבים והיא נשארת עם הוגו חברים. יונתן וניקה מגלים שיש שני מיועדים אחד שיציל את העולם ואחד שיחריב אותו, הוא בטוח שהוא המיועד המואר ודני המיועדת האפלה. הוא לא מוכן להודות בזה שדני המיועדת המוארת ועקב כך ונשאר לבד לחפש את הספר. בסוף העונה יונתן מוצא את ספר הבריאה. מתגלה כי אחיו של מורטון הוא סרחיו, ראש כנופיית הדמעות בכלא במקסיקו שהגיע לכלא בכדי לשמור על הנוצה אך מתברר כי סרחיו מת מפני שדוד הרעיל אותו וגנב לו את הנוצה. מתברר כי דוד הוא המיועד האפל ויונתן הוא המיועד המואר. דוד לא באמת צלע כל הזמן הזה, אלא העמיד פנים כי הוא צולע ולאחר שגנב את הנוצה מסרחיו החביא אותה בנעל שלו.

יונתן מגלה לדני וליעם שדוד המיועד האפל, אך הם לא מאמינים לו. יולי מצלמת את שרון ורועי מתנשקים אך התמונה נמחקת. דוד כותב בספר הבריאה שיונתן ימות אך המשאלה אינה מתגשמת מכיוון שספר הבריאה עובד רק כאשר קיים מיועד אחד בעולם. יונתן וניקה חוזרים לעבוד יחד ונחטפים על ידי ספקטור שמתגלה כי עדיין חי. ספקטור לא רוצה לחטוף אותם אך מתכוון לשתף פעולה בחטיפה בכדי שהוא והבן שלו ישארו בחיים, וביחד הם משתפים פעולה. דוד אומר לדני שצריך שיהיה מיועד אחד בעולם ואחרי שכנועים ארוכים דני הולכת לדחוף את יונתן מהצוק, אך לבסוף לא עושה זאת. דוד רוצה להיות עם דני והיא מסרבת לו. באותו זמן יונתן בתוך החדר מתחת לאדמה, ואומר לדני על דוד אך היא לא מאמינה לו. בסוף דוד רוצה להרעיל את דני, והיא מגלה עליו. יונתן נוסע לעבר וזרדה אומרת לדוד שבינתיים הוא המיועד היחיד, וכתוצאה מכך דני מאמינה לו והם מתנשקים ומשחררים את רות. דוד הולך ומוציא את הספר, דני מגיעה וכאשר הוא כותב שהיא תמות היא אכן מתה, אך לבסוף מתברר שהם עשו לו תרגיל. דני דוקרת את דוד, יונתן נותן מכה עם מקל לארמונד והם הולכים וזרדה אומרת שהם עוד יפגשו. לאחר לכתם, זרדה מבינה משהו ובסוף הפרק נכנסת למכונת הזמן כדי לחטוף את ארי הצעיר, להיכנס בעזרתו לגאליסיה ולשאוב את כוח היהלום אך יונתן ורות הצעירה מקדימים אותה ולוקחים את היהלום ושמים אותה בכלא בגאליסיה, בזמן שדוד כולא את ספקטור עם לאון, ניקה ומורטון במשרד של ספקטור ומטמין שם פצצה, דני וליעם מתעמתים עם דוד וארמונד ובסוף דוד נהרג מהרעל שהיה בעוגה שהכין, ודני וליעם מעלפים לזמן מה את ארמונד אך הוא יורה במכונת הזמן וניקה ומורטון הורגים אותו. המשימה אשר תקבע את גורל המחנה יוצאת לדרך במשימה עתידים מרמים ומביסים את כולם פרט לדורי ולתדהמת כולם הוא מוריד את הגבס אשר חשבו שיש לו ברגל ומביס את איתן, בזמן שליעם מסביר לשרון מה קרה כאשר הוא ורונה גילו שהיא צילמה את התמונה של רונה ובכך עובדים על שרון ורועי, גאליס מנצחים וארי מזמין לשרון ורועי משטרה ויוצא לשחרר את קובי מהכלא, ליעם ויולי חוזרים וכך גם הוגו ועדי ודורי ורונה, לקראת סוף הפרק יונתן מציע לדני נישואים והיא מסכימה.

העונה (והסדרה) נגמרת בכך שהתמונה זזה לאחור וחושפת את המצלמות ואנשי ההפקה. השחקנים משתחווים לעבר המצלמה ובמאי הסדרה מסיים אותה באמירת "קאט".

 

 

 

 

 

 

 

 • לוחות הגורל - לוחות שמאירים את העבר ומנבאים את העתיד. נוצרו על ידי אדם שביקש לראות את העבר ואת העתיד וכתב זאת בספר הבריאה.
 • שעון החול - שעון החול סופר אלף שנים מהרגע שהלוחות מתגלים עד הרגע שיתגלו שוב.
 • הכדור - הכדור מראה את הזמן שלוחות הגורל התגלו וב-י"ד הופך לחול ומגלה איפה הם יהיו ביום התאריך.
 • ה- י"ד - התאריך שבו הלוחות מתגלים פעם באלף שנים.
 • שומרי הסוד - מסדר סודי ששומר על לוחות הגורל מפני המחפשים אותם.
 • תליון גלגמש - תליון שנראה כמו מפתח סול בצורת נחש. מי שעונד את התליון אפשר לשלוט במחשבותיו בעזרת מטה גלגמש.
 • מטה גלגמש - בעזרת המטה אפשר לשלוט במי שעונד את תליון גלגמש מופעל על ידי לחיצת כפתור.
 • העיר האבודה - גאליסיה - עיר אבודה, שהפתח שלה בלתי נראה. הייתה גן עדן עד שזרדה ואיקרה השתלטו עליה. נוצרה על ידי אדם שביקש שיהיה גן עדן עלי אדמות וכתב זאת בספר הבריאה.
 • צמיד גאליסיה - מפתח הכניסה לגאליסיה שבעזרתו אפשר להיכנס בבטחה.
 • המניפה - המניפה שייכת למלכת גאליסיה. ברגע שהיא מנופפת במניפה היא יכולה להקפיא אדם ולהפכו לפסל.
 • יהלום גאליסיה - יהלום הנמצא בעיר האבודה, אם המיועד יפעיל את היהלום כל הפסלים שקפאו יחזרו לחיים והעיר תינצל אך אם המיועד יפעיל את היהלום הוא יהפוך לפסל אבן בעצמו.
 • מגן גאליסיה - טבעת בצורת שריון שהמיועד צריך לחבוש אותה בעת הפעלת היהלום כך הוא יוכל להישאר בחיים ולא לקפוא.
 • מעיין הנשמות - מעיין פלאי שמימיו יכולים להעיר את המתים. נוצר על ידי אדם שביקש להחזיר את אהובתו לחיים וכתב זאת בספר הבריאה.
 • מפתח ענח' - המפתח שפותח את מעיין הנשמות. בצורת צלב.
 • ספר הבריאה - ספר שכל מה שנכתב בו הופך למציאות ורק המיועד יכול לכתוב בו. בעבר 3 אנשים כתבו בספר, ומסתבר שכל אחד מהם ביקש ליצור את 3 האוצרות אחריהם חיפש יונתן בעונות הקודמות: לוחות הגורל, גאליסיה ומעיין הנשמות. נמצא בים. אי אפשר להשמיד אותו אלא אם המיועד רושם שזה מה שיקרה.
 • הפראים - שבט אינדיאני סודי ששומר על ספר הבריאה.
 • נוצת המיועד - הכלי היחיד בעזרתו המיועד יכול לכתוב בספר הבריאה.
 • הגביש (זכוכית סמרקנד) - הגביש מראה למיועד את האזור שבו נמצא ספר הבריאה-בים.
 • מכשיר המיועד - מראה איפה המיועד על פי קריאת גלי מוח. נמצא בבונקר של גרגורי.
 • המיועד המואר - יונתן, המיועד שיציל את העולם מפני המיועד האפל וישמיד את ספר הבריאה.
 • המיועד האפל - דוד, המיועד שיחריב את העולם בעזרת ספר הבריאה.

 

 

 

 

 

לא אני כתבתי את זה לקחתי את זה מויקיפדיה

מספרים שם יותר

 

 

 

תגובה מי שקרא לפחות חצי מזה

 
 
 
 
 

 

רק משתמשים רשומים יכולים להגיב. לחצו כאן עכשיו כדי להירשם או להתחבר!

תגובות אחרונות

תאריך: 15/10/2017
הודעה: 84d13536068bf926a515da1aa6b15dcc59e236c5
מאת: מארבל
תאריך: 24/09/2016
הודעה:

0ac89eb62a79779b84582f4a7587116157c196f6

1d3da5a8728169e322083e5b147c50e757c197e5

אתם מוכנים לזה?

כן כן, קפטן!

אז אתם תהיו מופתעים מזה...

כן כן, קפטן!

אז....

פוסט פתיחה ספוגי במיוחד

בובספוג כן כן!

המון הפתעות ועזרה לאתר

בובספוג כן כן!

והמון שלטים והגרלות מנויים

בובספוג כן כן!

קצת פעילויות וגם משחקים

בובספוג כן כן!

כנסו ל-

מעיין.בלוג פוסט ספוגי במיוחד מעיין.בלוג פוסט ספוגי במיוחד מעיין.בלוג פוסט ספוגי במיוחד 

פ=ו=ס=ט - ס=פ=ו=ג מ=ר=ו=ב=ע!

**כל הזכויות שמורות לאתר מעיין.בלוג וכל מי שמעתיק ידווח לעמיחי
מי שרואה שהעתיקו ממני נא לכתוב בתגובות תודה לכולם והמשך יום נעים**
פעילויות >> פוסטים >> פוסט!!

=פ=ו=ס=ט ס=פ=ו=ג מ=ר=ו=בע

ולאחר שמסתיים בפוסט ישר נעלה את פוסט 2 אז שווה לחקות
מאת: מארבל
תאריך: 24/09/2016
הודעה:

0ac89eb62a79779b84582f4a7587116157c196f6

1d3da5a8728169e322083e5b147c50e757c197e5

אתם מוכנים לזה?

כן כן, קפטן!

אז אתם תהיו מופתעים מזה...

כן כן, קפטן!

אז....

פוסט פתיחה ספוגי במיוחד

בובספוג כן כן!

המון הפתעות ועזרה לאתר

בובספוג כן כן!

והמון שלטים והגרלות מנויים

בובספוג כן כן!

קצת פעילויות וגם משחקים

בובספוג כן כן!

כנסו ל-

מעיין.בלוג פוסט ספוגי במיוחד מעיין.בלוג פוסט ספוגי במיוחד מעיין.בלוג פוסט ספוגי במיוחד 

פ=ו=ס=ט - ס=פ=ו=ג מ=ר=ו=ב=ע!

**כל הזכויות שמורות לאתר מעיין.בלוג וכל מי שמעתיק ידווח לעמיחי
מי שרואה שהעתיקו ממני נא לכתוב בתגובות תודה לכולם והמשך יום נעים**
פעילויות >> פוסטים >> פוסט!!

=פ=ו=ס=ט ס=פ=ו=ג מ=ר=ו=בע

ולאחר שמסתיים בפוסט ישר נעלה את פוסט 2 אז שווה לחקות
מאת: מארבל
תאריך: 24/09/2016
הודעה:

0ac89eb62a79779b84582f4a7587116157c196f6

1d3da5a8728169e322083e5b147c50e757c197e5

אתם מוכנים לזה?

כן כן, קפטן!

אז אתם תהיו מופתעים מזה...

כן כן, קפטן!

אז....

פוסט פתיחה ספוגי במיוחד

בובספוג כן כן!

המון הפתעות ועזרה לאתר

בובספוג כן כן!

והמון שלטים והגרלות מנויים

בובספוג כן כן!

קצת פעילויות וגם משחקים

בובספוג כן כן!

כנסו ל-

מעיין.בלוג פוסט ספוגי במיוחד מעיין.בלוג פוסט ספוגי במיוחד מעיין.בלוג פוסט ספוגי במיוחד 

פ=ו=ס=ט - ס=פ=ו=ג מ=ר=ו=ב=ע!

**כל הזכויות שמורות לאתר מעיין.בלוג וכל מי שמעתיק ידווח לעמיחי
מי שרואה שהעתיקו ממני נא לכתוב בתגובות תודה לכולם והמשך יום נעים**
פעילויות >> פוסטים >> פוסט!!

=פ=ו=ס=ט ס=פ=ו=ג מ=ר=ו=בע

ולאחר שמסתיים בפוסט ישר נעלה את פוסט 2 אז שווה לחקות
עמוד:
כניסות שונות: 12972
עמודים נצפים: 14631
האתר עודכן לאחרונה בתאריך 17/09/2016

האתר שוקו בננה נבנה באמצעות מומו אתרים - בניית אתרים לילדים בחינם.
כל הזכויות שמורות ל ו \ או ליוצרי התוכן המקוריים. רוצים לבנות אתר בחינם? לחצו כאן עכשיו!
נתקלתם בתוכן פוגע? תוכן מפר זכיות יוצרים? לחצו כאן כדי לדווח לנו.