אזואק:

גזעי הכלבים שאנחנו מכירים כיום הם תולדה של הכלאות - חלקם ע"י בני אדם וחלקם בדרך הטבע.

אזאואק הוא תוצאה של בני האדם והטבע ביחד. סוחרים מצפון אפריקה נדדו עם כמה כלבים, בסהרה פגשו הכלבים החדשים את המקומיים ונוצר גזע חדש חכם מהיר וחזק.
אזאואק הוא כלב שמאוד קשור לטבע ולכן הוא חייב בית עם חצר גדולה או נגישות לפארק בו הוא יכול לרוץ. יצר הציד שלו מפותח ואם תשחררו אותו ביער אל תתפלאו אם הוא יחזור עם ציד בפיו.

מקור הגזע והיסטוריה

האזאואק מגיע אלינו ממדבר סהרה באפריקה, ככל הנראה הגזע הוא תוצאה של הכלאה בין גזעים שהגיעו ע"י סוחרים שהגיעו מצפון מאפריקה ומאסיה. גזע האזאואק הוא כלב רוח כלבים אלו יכולים להגיע למהירויות גבוהות. אזואק הגיע לעולם המערבי רק בשנות השבעים והוכר לאחר עשור כגזע.

שמו של האזאואק מגיע ממקום מוצאו - עמק האזאואק אשר בסהרה, המקומיים נעזרו בו לרעיית הצאן, לשמירה ולציד. בתמורה קיבל האזאואק שאריות מהציד ובית חם.

אזואק הוא כלב ידידותי לילדים

אזואק הוא כלב אזהרה

אזואק הוא כלב בגודל בינוני

 

אירדייל טרייר:

אירדייל טרייר הוא לא סתם כלב בית - הוא כלב עבודה, הוא עוזר לכוחות המשטרה והצבא לבצע אין ספור משימות. המזג הטוב שלו, האומץ והאינטליגנציה הופכות אותו לכלב עבודה מצוין. אירדייל הוא לא סתם כלב עבודה, הוא יכול לשמש למגוון תפקידים. הוא יודע לשמור ולתקוף וגם יכול לעזור בפעולות גישוש וחיפוש חומרים.

אירדייל טרייר הוא ממשפחת הטריירים והוא הגדול מכולם. המאפיין העיקרי של שמיוחס למראה של כלב זה הוא המראה של אדם זקן. הטריירים הם כלבי ציד המתמחים בציד של מכרסמים ויונקים קטנים. מדובר בגזע חכם שקל מאוד לעבוד אתו.

מקור הגזע והיסטוריה

אירדייל מגיע אלינו מעמק אירדייל אשר ביורקשייר אנגליה, הוא נולד מהרבעות של מספר טריירים ועוד גזעים שכבר לא קיימים. המפתחים של הגזע פיתחו גזע גדול שעיקר משימתו היא לעזור בציד יונקים קטנים עד בינונים.

בנוסף לחוש ויצר מצוין לציד, אירדייל יודע לשמור על הטריטוריה שלו ולתקוף. בעזרת אילוף אפשר גם לרעות אתו צאן. במלחמת העולם הראשונה והשנייה וגם היום משתמשים בכלבים אלה במגוון משימות.

אירדייל טרייר הוא כלב שלא נושרת לו הפרווה או בקושי נושרת או פרווה נמוכה

אירדייל טרייר הוא כלב ידידותי לילדים

אירדייל טרייר הוא כלב אזהרה

אירדייל טרייר הוא כלב שמירה

אירדייל טרייר הוא כלב בגודל גדול

אירדייל טרייר הוא כלב היפואלרגני זאת אומרת כלב המתאים לגידול אצל אנשים הסובלים מאלרגיות כגון אסטמה

 

אלסקן מלאמוט:

אלסקן מלאמוט הוא כלב עבודה ועליו כנראה נרשם הפתגם הכלב הוא ידידו הטוב ביותר של האדם. האלסקן מלאמוט עוזר לשבט האינואיט או בשמם העממי אסקימואים. מקום מושבם של האסקימואים הוא בצפון קנדה, גרינלנד ואלסקה - במקומות אלה תנאי האקלים הם קיצוניים, אבל האלסקן מלאמוט שלנו גורר מזחלות, עוזר בציד ושומר על הכפר.

כלבים אלו חזקים מאוד ולעיתים נדרשים לגרור את המזחלת במשך ימים אל אזורי הציד המרוחקים. בתמורה לעבודה הקשה מקבל האלסקן מלאמוט את שאריות מהציד וכמובן בית חם ומשפחה שתאהב אותו.

מקור הגזע והיסטוריה

אלסקן מלאמוט מגיע אלינו משבט המלאמוט האסקימואי מאלסקה. כלב זה התפתח במשך מאות שנים ורק לעשירים הייתה את היכולת לגדל אותו. עקב המחסור במזון באזורים אלו, הכלבים התפתחו להיות חזקים אבל לא לצרוך כמות אוכל גדולה.

במקור, אלסקן מלאמוט היה כלב שמירה של הכפר - הוא הגן עליהם בגופו מפני חיות רעות. עם השנים התווסף תפקיד גורר המזחלות. בהתחלה סחבו רק את השלל מהים למחנה ולאט לאט התארכו המרחקים והמשקל.

הבהלה לזהב הובילה לבהלה לגזע אלסקן מלאמוט. הכורים גילו את הכלבים המופלאים שגוררים מזחלות לשבטים המקומיים. לאור הביקוש הרב עלה מחירם של הכלבים. כל הניסיונות להביא גזעים אחרים לעבודה הקשה לא צלחו ומלך המזחלות של הצפון נשאר האלסקן מלאמוט.

אלסקן מלאמוט הוא כלב ידידותי לילדים

אלסקן מלאמוט הוא כלב שמירה

אלסקן מלאמוט הוא כלב בגודל גדול

אלסקן  מלאמוט הוא כלב מתאים לגידול בדירה

 

אלקהאונד:

להיות כלב עבודה זה לא קל, במיוחד אם מדובר על כלב שנדרש לחפש סמים וחומר נפץ שעות ארוכות או ריצה למרחקים ארוכים אחר עקבות. אלקהאונד עושה את כל אלה בלי להתלונן ועוד בסקנדינביה - בה האקלים קיצוני ורוב השנה הטמפרטורות נושקות או מתחת ל-0. בנוסף לתנאי האקלים הקשים, האלקהאונד מתמודד גם עם תנאי שטח קשים שכוללים יערות, אדמה קפואה והרים. בעקבות שני גורמים אלה, רק הכלבים החזקים שרדו וכך נוצר לנו גזע חזק וכלב עבודה טוב.אל

מקור הגזע והיסטוריה

אנחנו לא המצאנו את השימוש בכלבים, ציורי מערות בני 5000 שנה מראים את האלקהאונד נלחם מול איילים וזאבים. אלקהאונד נחשב לאחד הגזעים העתיקים ביותר שמוכרים לנו והד.נ.א שלו מזכיר את הזאב שכולנו מכירים.

אלקהאונד הוא כלב ציד שעוזר למקומיים לצוד זאבים, איילי הצפון ועוד. מכאן גם קיבל את שמו. אלקהאונד הוא ממשפחת השפיצים. לכלבי השפיץ מראה אופייני של ראש ארוך, זנב מסולסל ודמיון לאב העתיק הזאב.

בצפון הקר היה האלקהאונד עוזר לציידים למצוא את האיילים לסגור עליהם ולחכות לציידים.
מעבר למשימות הציד, אלקהאונד היה שומר על הכפר, מבריח חיות בר וכמובן גנבים.

אלקהאונד הוא כלב ידידותי לילדים

אלקהאונד הוא כלב אזהרה

אלקהאונד הוא כלב בגודל בינוני

אלקהאונד הוא כלב קל לאילוף

 

אמסטף:

בני האדם לא תמיד השתמשו כראוי בכלבים, מעבר לשימושים ככלבי עבודה ושמירה.
השימוש בגזע האמסטף בעבר היה בעיקר להנאה ע"י עריכת קרבות בין הכלבים.
גזע האמסטף עונה על כל הדרישות לכלב קרב - הוא חזק, שרירי, אמיץ ונעול על המטרה.
היום נערכות תחרויות במחתרת ועדין לצערנו במרפאות וטרינריות רואים כלבים שנפצעים בקרבות.

מקור הגזע והיסטוריה

האמסטף מגיע אילנו מארצות הברית. האמסטף הוא הכלאה בין הגזעים טרייר ובולדוג.
האמסטף התפתח כצורך לכלב חזק ואימתני למלחמות הכלבים. 
לאחר תקופה ארוכה עבר האמסטף הסבה והצטרף לעבודות החווה בארה"ב.
כיום חל איסור מוחלט על עריכת מלחמות כלבים בשום מדינה מתוקנת והעונשים על הפרה של החוק הינם קנסות ומאסרים ממושכים.
בהרבה מדינות בעולם מוגדר האמסטף ככלב מסוכן, וקיימים חוקים מסוימים לגבי גידול הכלב.
גם בישראל האמסטף נחשב כאחד משבעה גזעים מסוכנים.

אמסטף הוא כלב שמירה

אמסטף הוא כלב בגודל בינוני

אמסטף הוא כלב מסוכן

 

אמריקן פיטבול טרייר:

לא תמיד היה הכלב ידידו הטוב של האדם, בעבר היו משתמשים בכלבים בקרבות אכזריים. בתחילה היו קושרים פר ומשסים בו מספר כלבים בעיקר כלבים מגזע הבולדוג. לאחר תקופה ארוכה החליטו מספר מדינות באירופה להפסיק את "האכזריות". ובמקום להלחם בפרים החלו לצוץ קרבות כלבים.
עד היום לצערי אפשר למצוא מדינות גם באירופה ובישראל שעדין מתקיים בהן קרבות כלבים.
בגלל כל הסיפורים האלה קיבל הפיטבול "שם רע" ובישראל נכלל הכלב ברשימת הכלבים המסוכנים.

מקור הגזע והיסטוריה

לאחר שהופסקו קרבות כלבים בפרים נולד ספורט חדש קרבות כלבים. הבולדוג לא התאים לקרבות בגלל חוסר באתלטיות. ובמקום הבולדוג הכבד החלו מגדלי הכלבים בהכלאות הבולדוג עם זני טרייר ובמיוחד הטרייר האנגלי. ההכלאות הראשונות היו באירופה ועם ההגירה לארה"ב פותח הגזע למה שאנחנו מכירים היום.

אמריקן פיטבול טרייר הוא כלב שמירה

אמריקן פיטבול טרייר הוא כלב בגודל גדול

אמריקן פיטבול טרייר הוא כלב מסוכן

 

אקיטה אינו:

האקיטה הוא כלב ציד יפני אשר היה מלווה את היפנים במסעות הציד ועוזר להם לגלות היכן מתחבאות החיות ע"י התחקות אחרי העכבות. האקיטה היה כלבו של שוגון שהיה ידוע כמנהיג אשר אוהב ודואג לעולם החי. שוגון היה הראשון שחוקק חוקים נגד התעללות בבעלי חיים וגם היה הראשון שפתח בתי מחסה לכלבים. בנוסף לשוגון ולקיסרי יפן היה הכלב מלווה האקיטה נזירים במסעות רוחניים ומגן עליהם מחיות הבר.

מקור הגזע והיסטוריה

שלא כמו שאר גזעי הכלבים היפנים, האקיטה הוא גזע כלבים מקורי של יפן. אקיטה איננו גזע שהגיע עם המהגרים והוא לא תולדה של הכלאות כאלה ואחרות. ולראייה ניתן למצוא כתבים עתיקים 
ופסלים בדמותו של הכלב עוד במאה ה-8.
בגלל מראהו ונאמנותו של אקיטה, סיפורים רבים ואגדות המהללות את אומץ ליבו ונאמנותו הבלתי נגמרת של הכלב לבעלים. ובשנת 1931 הוכרז האקיטה כנכס לאומי ביפן.

האקיטה אינו הוא כלב ידידותי לילדים

האקיטה אינו הוא כלב שמירה

האקיטה אינו הוא כלב בגודל גדול

האקיטה אינו הוא כלב מתאים לגידול בדירה

האקיטה אינו הוא כלב קל אילוף

 

באסט האונד:

באסט האונד הוא אחד הכלבים עם המראה הכי מוזר שיש בעולם הכלבים: גופו ארוך, רגליו קצרות ואוזניו ארוכות. רבים טוענים שארשת פניו משדרת רצינות אבל הבאסט הוא כלב שובב ומלא חיים שמתאים לבתים עם ילדים או לאנשים מבוגרים שרוצים ידיד טוב ונאמן.
תמונתו של הבאסט משמשת כלוגו של חברת הנעלים האש פאפיס. לכן רבים טועים וחושבים ששם הגזע הוא האש פאפיס.

מקור הגזע והיסטוריה

באסט האונד מגיע אלינו במקור מצרפת, הבאסט הוא ממשפחת ההאנוד שהם כלבי ציד עם אף רגיש.
תפקידו בעת הציד היה למצוא עקבות של חיות בר וסימון לצייד היכן מסתתר השועל או החוגלה.
לאחר תקופה ארוכה בו הוזנח הגזע זכה באסט האונד לעדנה מחודשת באנגליה ולאחר מכן בארה"ב.
היום הבאסט הוא גזע פופולארי, כיף לגדל אותו והוא אוהב מאוד את משפחתו.

הבאסט האונד הוא כלב ידידותי לילדים

הבאסט האונד הוא כלב בגודל בינוני

הבאסט האונד הוא כלב המתאים לגידול בדירה

 

בדלינגטון טרייר:

אם הייתי בוחר במשפט אחד לתאר את הכלב בדלינגטון טרייר, הייתי הולך על מראה של טלה עם לב של אריה. בדלינגטון טרייר התחיל בתור כלב עבודה שעזר לכורים באירופה בציד של חיות קטנות. עם הזמן החלו לגלות אותו אנשים נוספים, עניין הציד היה פעוט בעיניהם אל מול יופיו של הטרייר החדש. בדלינגטון טרייר לא מתאים למשפחות בעלות אופי רגוע - הוא בעל אנרגיה גבוהה. הוא חייב טיולים ארוכים ריצות או כל פעילות גופנית אחרת. בדלינגנטון טרייר דורש טיפוח רב, אבל אם תשקיעו את כל העבודה תקבלו כלב נאמן וחכם שאוהב מאוד את המשפחה שלו.

מקור הגזע והיסטוריה

הכורים באירופה נתקלו כל הזמן בחולדות ועכברים, החפירה באדמה מוציאה את כל מי שמסתתר בה. הכורים התחילו להרביע מספר טריירים וכלבים נוספים, כשהדגש היה על כלב ציד שיוכל לעבוד גם בתנאים קשים. בדלינגטון טרייר ענה על כל הצרכים - הוא זריז וחזק עם אף חזק ואוזניים רגישות, שקולטות מכרסמים ויונקים קטנים. בגלל אופיו האמיץ, הבדלינגטון טרייר היה "כוכב" בקרבות כלבים, אבל כיום לא תמצאו אותו בזירת הקרבות, בעיקר בשל מחירו היקר.

הבדלינגטון טרייר הוא כלב שלא נושרת לו הפרווה או בקושי נושרת לו הפרווהר או פרווה נמוכה

הבדלינגטון טרייר הוא כלב ידידותי לילדים

הבדלינגטון טרייר הוא כלב היפואלרגני זאת אומרת כלב המתאים לגידול אצל אנשים הסובלים מאלרגיות כגון אסטמה

הבדלינגטון טרייר הוא כלב בגודל קטן

 

בוביה דה פלאנדר:

 

בוביה דה פלאנדר הוא כלב מתאים למשפחה - הוא אוהב לשחק עם כולם, הוא לא יינשך זרים אבל יתריע עליהם. המראה שלו מזכיר מבוגר אחראי וכך הוא עם ילדים, הוא ישחק איתם בעדינות ובסבלנות אין סופית ולא ירשה לאף זר להתקרב אליהם.

בוביה דה פלאנדר הוא כלב רועים והמומחיות שלו היא עבודה עם בקר - הוא יודע לבד, ללא אילוף, לתחם את העדר ולהכניס אותו חזרה למכלאה. לאחר שסיים עם העדר הוא ילך אל החוואי וימשיך לעזור בסחיבת עגלות. בלילה בוביה דה פלאנדר ישמור על החווה.

מקור הגזע והיסטוריה

בוביה דה פלאנדר הוא כלב מתאים למשפחה - הוא אוהב לשחק עם כולם, הוא לא יינשך זרים אבל יתריע עליהם. המראה שלו מזכיר מבוגר אחראי וכך הוא עם ילדים, הוא ישחק איתם בעדינות ובסבלנות אין סופית ולא ירשה לאף זר להתקרב אליהם.
בוביה דה פלאנדר הוא כלב רועים והמומחיות שלו היא עבודה עם בקר - הוא יודע לבד, ללא אילוף, לתחם את העדר ולהכניס אותו חזרה למכלאה. לאחר שסיים עם העדר הוא ילך אל החוואי וימשיך לעזור בסחיבת עגלות. בלילה בוביה דה פלאנדר ישמור על החווה.

הבוביה דה פלאנדר הוא כלב שלא נושרת לו הפרווה או בקושי נושרת לו הפרווה או פרווה נמוכה

הבוביה דה פלאנדר הוא כלב ידידותי לילדים

הבוביה דה פלאנדר הוא כלב שמירה

הבוביה דה פלאנדר הוא כלב בגודל גדול

הבוביה דה פלאנדר הוא כלב היפואלרגני זאת אומרת כלב המתאים לגידול אצל אנשים הסובלים מאלרגיות כגון אסטמה

 

בול טרייר:

כלב שרירי בעל פרווה קצרה ואופי אגרסיבי,ידוע בתור "הגלדיאטור של הכלבים". 
סימן ההיכר של הבול-טרייר הוא טבעו האלים וראשו ה"ביצתי" ששטוח כמעט כל הדרך מהקודקוד ועד קצה האף. 
העיניים המיוחדות בעלות הצורה המשולשת כהות, קטנות וקרובות זו לזו. 
גופו מלא, כתפיו שריריות וזנבו ישר.

מקור הגזע והיסטוריה

ב- 1830 היו נפוצים הקרבות בין בולדוגים לשוורים. עשרות שנים לאחר מכן, פותח הבול-טרייר על ידי ג'יימס הינקס מבירמינגהאם שניסה ליצור כלב שיילחם טוב יותר מהבולדוג המצוי.
השילוב של הבולדוג עם הטרייר האנגלי ותוספת של דם פויינטר ספרדי הביאו לנו את הבול-טרייר, גזע לוחמני מטבעו שהאינטלגיציה שלו אינה נופלת מיצר הקרב שלו.
מלבד לחימתו בכלבים אחרים ושוורים, הבול-טרייר שימש גם כרועה, צייד חולדות וכלב שמירה.

הבול טרייר הוא כלב אזהרה

הבול טרייר הוא כלב שמירה

הבול טרייר הוא כלב בגודל בינוני

הבול טרייר הוא כלב מסוכן

הבול טרייר הוא כלב המתאים לגידול בדירה

 

בולדוג אמריקאי:

כלבי עבודה רבים הגיעו עם בעליהם במהלך המסעות ורבים מצאו בית חדש במדינה חדשה. עקב הדרישות החדשות שופרו חלק מהתכונות בזמן שחלק אחר נעלמו. זהו סיפורו של הבולדוג האמריקאי, מי שהחל את דרכו כלוחם בזירה נגד שוורים והפך ללוחם בחזירי בר.
למרות כל אלה בולדוג אמריקאי הוא ענק עדין שאוהב לשחק, אבל מעבר לכל אוהב את הבעלים שלו אהבה ללא תנאי. אולי תנאי אחד - ליטוף ואיזה מילה כמו "כלב טוב" פה ושם.

מקור הגזע והיסטוריה

מקור בולדוג אמריקאי או אמריקן בולדוג הוא מכלבי המאסטיף מאירופה. ייעודם המקורי היה כלבי קצבים, בגלל עוצמתו ונשיכתו החזקה. קצבים היו משחררים את הכלבים לנשוך ולהפחיד את הפרות לפני השחיטה מתוך האמונה שמעשה זה גורם לבשר להיות רך.
מעבר לזירה הבולדוג גם שמר על החווה בתמורה לנתחים מבשר השחיטה. 
לאחר שנאסרה פעולה זו, החלו רבים לגלות את האופי הטוב שיש לבולדוג ורבים אימצו אותם כחיות מחמד. כך, תכונות רבות כמו מזג חם הפכו למזג עדין ונוח.
בולדוג האמריקאי התחיל גם הוא ככלב עבודה ובדרום ארצות הברית היה רודף אחרי חזירי הבר ומונע מהם לגרום נזק לחווה.
בתחילת המאה כמעט ונכחד הבולדוג האמריקאי ורק עקשנות של מגדל אחד שמרה על הגזע וכיום הוא נפוץ בארה"ב ובעולם כולו.

הבולדוג האמריקאי הוא כלב ידידותי לילדים

הבולדוג האמריקאי הוא כלב שמירה

הבולדוג האמריקאי הוא כלב בגודל בינוני

הבולדוג האמריקאי הוא כלב המתאים לגידול בדירה

 

בולדוג אנגלי:

למרות מראהו המאיים, הבולדוג האנגלי הינו אחד הכלבים העדינים והאדיבים מבין הגזעי. ידידותי ועדין באופן כללי ובמיוחד עם ילדים ועדיין מספיק אמיץ ולוחמני בשביל להבריח פורצים ולהוות כלב שמירה מצוין. כלב מלא אנרגיה ומרץ, עיקש ולא מוותר בקלות על כל טיפת תשומת לב שהוא יכול לקבל מבעליו.

מקור הגזע והיסטוריה

למרות שגזע זה הוא צאצא של המסטיף האסיאתי העתיק, פיתוחו של הבולדוג בוצע לגמרי בבריטניה. הבולדוג (כלב שור) נקרא כך לא רק עקב מראהו הרחב המזכיר מראה של שור ועקשנותו, אלא גם כיוון שבמאה ה-17 היה נהוג להכניס את הבולדוג יחד עם שור רתום לתוך זירה ולהמר על יכולתו של הבולדוג להרוג את השור. "משחק" זה הוצא אל מחוץ לחוק יותר מאוחר במאה ה-19.

הבולדוג האנגלי הוא כלב  פופולרי

הבולדוג האנגלי הוא כלב ידידותי לילדים

הבולדוג האנגלי הוא כלב אזהרה

הבולדוג האנגלי הוא כלב בגודל בינוני

הבולדוג האנגלי הוא כלב המתאים לגידול בדירה

 

בולדוג צרפתי:

הבולדוג הצרפתי הוא גזע קטן וחברותי של כלבים, שעל אף שצרפת היא ארץ המוצא שלו, לאמריקאים ולבריטים הייתה יד רחבה בפיתוח הגזע הקומפקטי. הבולדוג הצרפתי או הפרנצ'י, ניחן באישיות כמעט ליצנית, כאשר הוא נהנה להשתטות ולהסב את מירב תשומת הלב שהוא יכול לקבל. למרות שהבולדוג מתחבב ומחבב פחות או יותר את כולם, הוא נקשר עמוקות בדרך כלל לאדם אחד בלבד.

מקור הגזע והיסטוריה

פותח לראשונה באנגליה כגרסה מיניאטורית של הבולדוג האנגלי וב1860, מרביע בולדוגים צרפתי ייבא מבריטניה מספר בולדוגים ועירב אותם עם טרייר צרפתי. הגזע החדש והמקסים הפך ללהיט בקהילת היצאניות בצרפת, שהעניקו לו את שמו, "הבולדוג הצרפתי". לאחר שהופץ הגזע החדש, התלהמו האנגלים על שמו בטענה שהבולדוג הינו פרי יצירתה של אנגליה ולא של צרפת ויתרה מזאת, הבולדוג הפך עם השנים לסמל בבריטניה.

הבולדוג הצרפתי הוא כלב ידידותי לילדים

הבולדוג הצרפתי הוא כלב אזהרה

הבולדוג הצרפתי הוא כלב בגודל קטן

הבולדוג הצרפתי הוא כלב המתאים לגידול בדירה

 

בולונז:

 

בולונז הוא לא רק רוטב לספגטי הוא גם גזע כלבים קטן וחמוד, שגם מגיע מהעיר בולוניה ולכן שמו.

בולונז הוא כלב לוויה, הוא קטן וקומפקטי ובאוטובוס אתם יכולים להכניס אותו לתיק. בולונז מושלם לאנשים מבוגרים שרוצים כלב קטן שיחזיר להם את שמחת החיים, אבל לא ידרוש טיפול רב מידי או טיולים ארוכים שהאדם המבוגר אינו יכול לעמוד בהם.

מקור הגזע והיסטוריה

 

בולונז מגיע אלינו מבולוניה, הוא כנראה הכלאות של מלטז עם גזעיים ננסים נוספים. אין נתונים מדיוקים מתי הגיע אלינו גזע הבולונז , אבל ממה שידוע לנו הגזע הוכר לעולם במאה-11. רק אחרי 500 שנה קיבל הגזע את הכבוד שמגיע לו והפך להיות בן לוויה של אצילים באיטליה וברחבי אירופה.

בתחילת המאה כמעט נעלמו הבולונזים מהעולם, אבל הכלב הוא גאווה איטלקית ומספר מגדלים לא הסכים שהגזע שמזוהה עם איטליה יעלם. למרות הכול גם כיום קשה למצוא בולונז בארץ וגם בחו"ל.

בולונז הוא כלב שלא נושרת לא הפרווה או בקושי נושרת לו הפרווה או פרווה נמוכה

בולונז הוא כלב היפואלרגני זאת אומרת כלב המתאים לגידול אצל אנשים הסובלים מאלרגיות כגון אסטמה

 

בולמסטיף:

לכל כלב יש תכונה שחזקה אצלו יותר מכלבים אחרים - חלק בעלי אף חזק, חלק אחר בעל אומץ, חלק חברותיים וכדומה. מגדלים רבים זיהו התנהגויות ותכונות כאלה ואחרות וניסו לשלב כלב עם אומץ וכלב בעל כושר ואתלטיות וכך נוצר לנו הגזע בולמסטיף. גזע כלבים זה מתאפיין באומץ רב המגיע מהבולדוג שהיה לוחם שוורים ובאתלטיות שחסרה מאוד לבולדוג אבל נמצאת בשפע במסטיף.

מקור הגזע והיסטוריה

 

הצורך לבולמסטיף התעורר באנגליה – בעלי חוות סבלו מגנבים והשומרים לא הועילו כי הגנבים היו בורחים ומתחבאים. בעלי החוות פנו למגדלי הכלבים וביקשו כלב שלא יהסס לתקוף, אבל ללא פציעה או נשיכה.

מגדלי הכלבים הרביעו את הגזעים: בולדוג שידוע בתור גזע בעל אומץ לב שיכול להכניע שוורים ומסטיף אנגלי שהוא כלב חזק ובעל יכולת לרוץ מהר. ההצלחה הייתה רבה כלבי בולמסטיף שקיבלו את השם שומרי היערות הכניעו אין ספור גנבים. השומרים התגאו בכך שלא היה קרב בו בולמסטיף הפסיד לגנבים. למזלם של הגנבים, הכלבים היו עם זמם והתקיפה הייתה רק הפלה על הקרקע.

הבולמסטיף הוא כלב שמירה

הבולמסטיף הוא כלב בגודל ענק

 

בוסטון טרייר:

ישנם גזעי כלבים רבים שנוצרו כהלאות מלאכותיות על ידי בני האדם. דוגמאות טובות הן דוברמן פינצ'ר שפותח להיות כלב שמירה או בולמסטיף שפותח להיות כלב שמירה. בוסטון טרייר הוא גם הכלאה של בני אדם, אבל ללא צורך ייעודי, הוא פשוט שילוב בין מספר גזעים. השילוב המבורך הביא לעולם את הגזע בוסטון טרייר- כלב חביב מלא באופי ולא סתם הוא זכה לכינוי "הג'נטלמן האמריקאי".

מקור הגזע והיסטוריה

בוסטון טרייר כצפוי מגיע אלינו מבוסטון ארה"ב והוא גם מקור גאווה לארה"ב בגלל העובדה שהוא הגזע הראשון שהוכר במדינה. סיפורו של הבוסטון טרייר מתחיל בשופט בבוסטון שגידל כלבים להנאתו, הוא הרביע טריירים שונים עם בולדוגים שונים. לאחר מספר ניסיונות נולד כלב עם אופי מיוחד. הבוסטון טרייר מתאימים לכל בית, הם מתאימים להיות כלבי לוויה למבוגרים ובזכות האופי השובב גם ילדים ישמחו לשחק איתם.

הבוסטון טרייר הוא כלב ידידותי לילדים

הבוסטון טרייר הוא כלב אזהרה

הבוסטון טרייר הוא כלב קטן

 

רועה צרפתי-בוסרון:

בעבר לא היו חיות מחמד, לכל חיות המשק היה תפקיד, גם לכלב בוס שלנו היה תפקיד חשוב. ניהול החווה היה באחריותו, במשך היום הוא מסתובב עם החוואי ודואג לצאן ולבקר, בערב היה מכניס את העדרים חזרה לחווה ונכנס לכוננות שמירה נגד גנבים וחיות רעות.
בשעות הפנאי היה הבוסרון עוזר לחוואי למצוא כבשים שהלכו לאיבוד ודואג לסחוב את העגלה ברחבי החווה.

מקור הגזע והיסטוריה

 

בעלי החוות בצרפת חיפשו כלב שיעבוד כל השנה במשימות שונות ומגוונות וכמובן ישרוד את תנאי מזג האוויר. לאחר כמה הרבעות של כלבי רועים כאלה ואחרים נולד גזע משובח, כלב עבודה מהטובים שיש בשוק. בכדי להגיע לתוצאות גבוהות, כל הכלבים התוקפניים, הפחדנים והלא טובים יצאו משרשרת ההרבעה.

לא רק חוואים, כוחות בטחון ברחבי העולם משתמשים בבוסרון בתור כלב עבודה עקב יכולותיו הרבות. בוסרון הוא גם אחד מאבותיו של הדוברמן הרבה בגלל הגודל והכוח שיש לגזע בוסרון.

עם הזמן הוחלף הרועה הצרפתי, בוסרון, בכלבי עבודה אחרים ותפקידו הפך להיות כלב בית. התכונות הטובות שלו מצאו לו מקום חם אצל הצרפתים. נדיר לראות בוסרון מחוץ לצרפת.

הרועה הצרפתי הוא כלב ידידותי לילדים

הרועה הצרפתי הוא כלב שמירה

הרועה הצרפתי הוא כלב בגודל גדול

 

 

רק משתמשים רשומים יכולים להגיב. לחצו כאן עכשיו כדי להירשם או להתחבר!

תגובות אחרונות

תאריך: 24/03/2013
הודעה:

 

רגע שנייה

 

חכו... 

 

 

חדש חדש חדש!!! 

 

 

מפעל ההזמנות נפתח!

 

 

משחק חדש לפסח!

 

 

משחקים תחריות חידונים והפתעות

 

 

רק באתר תות עזרים אז קדימה הירשמו!

(סורי אם אסור לפרסם באתרך..)

 
מאת: C6H12O6
תאריך: 22/03/2013
הודעה: אתרר יפהההה
מאת: demi lovato
תאריך: 09/03/2013
הודעה: ספיישל חדש באתר שלי! עם פוסט, עמוד העתקות ע-נ-ק, מאחורי דמי לובאטו, מפעל פיקסלים ועיר וירטואלית של דובים! אז הכנסו!!!
מאת: נטנט
תאריך: 08/03/2013
הודעה: היי, אתר ממש יפה! יש לי בבית ובחצר 3 כלבות של דוג דה בורדו! ואחת ממש מלפני כמה ימים המליטה 8 גורי דוג דה ברדו מתוקים ממש! תוכלי לכתוב בדף גזעי כלבים גם את הגזע דוג דה בורדו. את מכירה את הגזע? תודה, נטע
תאריך: 23/02/2013
הודעה: אתר יפה !
כניסות שונות: 9306
עמודים נצפים: 9976
האתר עודכן לאחרונה בתאריך 25.03.2013

האתר הכל על כלבים נבנה באמצעות מומו אתרים - בניית אתרים לילדים בחינם.
כל הזכויות שמורות ל ו \ או ליוצרי התוכן המקוריים. רוצים לבנות אתר בחינם? לחצו כאן עכשיו!
נתקלתם בתוכן פוגע? תוכן מפר זכיות יוצרים? לחצו כאן כדי לדווח לנו.