עלילה

שמונה ילדים מחוננים המשתתפים בפרויקט ממשלתי סודי לחקירת אנרגיית המוח האנושי. בתחילת המחקר הם משתתפים בכיתה מיוחדת בשילוב חידות וסיכול פעולות טרור. לאחר שהפרויקט נסגר נפתח הפרויקט השני שהוא "המצפה" בו מתרחש ה"למדא קלאוד". לאחר פרויקט זה הסתבך השמיניה מגויסת על ידי "המועצה" כדי לסכל פעולות של פושעים. בעקבות כך הם נאלצים למחוק את זיכרונם ולאחר 7 שנים הם מתאחדים שוב ומגייסים שמיניה חדשה בעלת כוחות-על כדי להציל את העולם.

השמיניה - עונה ראשונה

פרקים 1-60 (59 פרקים + פרק מאחורי הקלעים)

אבנר הלוי מקים את פרויקט לילדים מחוננים ומצרף אליו את איה וניני. הפרויקט, "השמיניה", מתנהל ככיתת לימוד רגילה לחלוטין, וילדי הכיתה חווים אהבות וקשרים ראשוניים. אך על פרויקט זה רוצה להשתלט רוברטו הרוצה נקמה באבנר ועמוס. יחד עם לילי שמציגה עצמה כבוס של רוברטו הם מנסים להשתלט על הפרויקט ולשאוב למדא מהשמיניה ולהתעשר.

במהלך הפרויקט חברי השמיניה חווים אהבות, משברים ובילויים.

השמיניה - עונה שנייה

פרקים 61-115 (55 פרקים)

לאחר שהפרויקט נסגר השמיניה מגויסת לפרויקט חדש בשם "המצפה". בו הם יוכלו להעביר מחשבות דרך "למדא קלאוד" וגם לעזור לממשלה בפתרון חידות וסיכול פעולות של פושעים. אך על פרויקט זה רוצה להשתלט הכת "סקורפיו" המאמינה בחיי נצח.

חברי השמיניה יבינו אט אט את המתרחש סביבם ויעשו הכל כדי לסכל את המזימה של "סקורפיו" ובמקביל ינסו להציל את חברתם שכביכול מתה - איה. בדרכם הם יצרפו אליהם חברה חדשה וביחד הם יתאחדו, יתגבשו וינסו להרוס את הכת.

השמיניה - עונה שלישית

פרקים 116-165 (50 פרקים)

לאחר ש"המצפה" נסגר חברי השמיניה בתחילת החופש הגדול מגויסים למועצה - ארגון משטרתי סודי, בו הם יצטרכו לצאת לפעולות צבאיות ולסכל מזימות של פושעים. אך יוליוס ברגר, מדען רשע שמשתף פעולה יחד עם דניאל הנקמן מתכנן לשאוב למדא מחברי השמיניה וליצור את גן הקריפטון ובעזרת התאומים של דדי ודגנית לשכפל את הגן. במהלך המזימה הזו חברי השמיניה יהיו קורבנות של מעשיהם של יוליוס ודניאל מבלי לדעת דבר. מזימה זו תערער את קשריהם ואחרי החופש הזה הם לא יחזרו להיות מה שהיו.

השמיניה - עונה רביעית וחמישית

עונה רביעית-חמישית, פרקים 166-212 (47 פרקים)

כדי להציל את העולם מכוחם ההרסני של גלי הלמדא החליטו חברי השמיניה למחוק לעצמם את הזיכרון ולוותר על גלי הלמדא והחברות שלהם.שבע שנים לאחר מחיקת הזיכרון אבנר מגייס את חברי השמיניה למשימה חדשה, לסכל את תוכניתו של אבשלום להשתלט על מוחם של אנשים ולהשתלט על העולם. חברי השמיניה לא יכולים לבצע את המשימה הזאת לבד ולכן הם זקוקים לשמיניה חדשה.

חברי השמיניה הוותיקה ידריכו את חברי השמיניה החדשה וביחד ינסו להשלים את המשימה - להציל את העולם. בעזרת כוחות העל של השמיניה החדשה הם פועלים יחד במשימתם ובמקביל חברי השמיניה הוותיקה מנסים להכיר את עברם ולחדש את הקשרים שהתפרקו.

הדמויות

השמיניה הוותיקה

כוכבי השמיניה
דמות שם השחקן תיאור הדמות עונות
איה (מאיה) דביר הילי ילון בעלת זיכרון צילומי. בתם של עמוס ולילי. אחותו התאומה של ניני, חברתו של אדם. לאחר מחיקת הזיכרון היא נותרה אבודה ושבורת לב. עונות 1-5
ניני (יונתן) דביר ידידיה ויטל מומחה באסטרטגיה. בנם של עמוס ולילי. אחיה התאום של איה. לאחר מחיקת הזיכרון נהפך למלצר שדואג לשלומה של איה. חבר של רוני. עונות 1-5
אדם הלוי מיכאל אלוני מומחה בשפות. בנו של אבנר, אחיה של רותם והחבר של איה. היחיד מחברי השמיניה שלא מחק את הזיכרון. נרצח על ידי אומיקרון בגלל הלמדא שהייתה לו. עונות 1-3
נטשה סגוביה עדי הימלבלוי ציירת מחוננת. בת זוגו של עמרי. לאחר מחיקת הזיכרון הפכה למורה לאומנות בבית ספר תיכון. עונות 1-5
רוני מלכי דון לני-גבאי מתמטיקאית מחוננת. אחותה של אלינור. מושא אהבתו של ניני. לאחר מחיקת הזיכרון הפכה לעורכת דין. עונות 1-5
דורי פיינגולד דני לשמן מומחה באלקטרוניקה, היה חבר של ניצן. לאחר מחיקת הזיכרון הוא עבד כרופא. חובר לאבשלום בגלל הסכם: דורי יקח את הלמדא מהשישיה במקום להכפיל אותה, ובתמורה אבשלום יחזיר לו בחזרה את הלמדא שנמחקה לו בעונה השלישית. נכנס לתרדמת בעונה החמישית לאחר שהשמיניה החדשה מבצעת פעולת למדא קלאוד ונטשה יורה בו. עונות 1-5
ניצן רומנו ברגר לימור אטיאס בעלת כוח פיזי. בתו של יוליוס. לאחר מחיקת הזיכרון נלקחה תחת חסותו של אבשלום אבל חוזרת לשמינייה. הייתה חברה של דורי ושל אדם. עונות 2-5
אבי מוסקוביץ' אבי קורניק מומחה במחשבים. לאחר מחיקת הזיכרון נהפך למיליונר. חבר של מיקה. עונות 1-5
מיקה שקד שירה וילנסקי מוזיקאית מחוננת. לאחר מחיקת הזיכרון פתחה מועדון באולינג. חברה של אבי. עונות 1-5

השמיניה החדשה

מימין לשמאל: הגר, גילי, רפאל, יותם ודניס, חברי השמיניה החדשה
דמות שם השחקן תיאור הדמות עונות
רפאל אשורי אור טרגן בעל חושים מוגברים. מאוהב בגילי. עונות 4-5
גילי פורת נועם לוגסי נערה טובת לב. בעלת יכולת להפוך לבלתי נראית. מאוהבת ברפאל. עונות 4-5
יותם וייץ בן רביאן חנון בעל חוש הומור. בעל יכולת ריפוי עצמי. מכנה את עצמו "המגן האנושי". מאוהב בליאה. עונות 4-5
הגר ששון עמית יגור נערה חכמה, צינית וערמומית. בעלת יכולת ראיית העתיד. מאוהבת בדניס. עונות 4-5
דניס גלר דין מירושניקוב האקר, מומחה במחשבים. בעל יכולת זיהוי שקרים. ברח מאומיקרון לאחר שעקב אחריהם. מאוהב בהגר. עונות 4-5
ליאה קידרון דריה שיזף מצחיקה ומרגשת. בעלת יכולת שינוי צורה. מאוהבת ביותם. עונות 4-5
ירון דביר איתמר כרמלי בנם של דדי ודגנית. אחיה התאום של תמר. חכם ורגיש. בעל יכולת טלפתיה. עונות 4-5
תמר דביר אביב בוכלר בתם של דדי ודגנית. אחותו התאומה של ירון. חכמה ופיקחית. בעלת יכולת טלפתיה. עונות 4-5

דמויות משנה

 • דדי (עמוס) דביר (שמעון מימרן/טל מוסרי)(עונות 1-5) אביהם של ניני, איה, ירון ותמר. בן-זוגה של דגנית. בעלה לשעבר של לילי. היה בן-זוגה של אלכס. בעונה הרביעית נשלט בידי אבשלום.
 • אבנר הלוי (דור צויגנבום) (עונות 1-4): אביהם של אדם ורותם. ממציא ה - LSR. נרצח בעונה הרביעית על-ידי עמרי.
 • דגנית דרור (אדית חצור) (עונות 1-3): אימם של בן-בן, ירון ותמר. בת-זוגו של דדי. הייתה מורתם של השמיניה בעונה הראשונה. בעונה הרביעית נודע שנפטרה.
 • לילי דביר (ליאת ביין) (עונות 1-3): אימם של ניני ואיה. אשתו של עמוס לשעבר.
 • בן-בן דרור (תובל שפיר) (עונות 1-3): בנה של דגנית. אחיהם למחצה של ירון ותמר ואחיהם החורג של ניני ואיה.
 • רותם הלוי (מאיה קורן) (עונות 1-3): בתו של אבנר. אחותו הקטנה של אדם.
 • אלינור "אלי" מלכי (אביטל אברג'יל) (עונות 1-3): אחותה של רוני. בת-זוגו של אילן.
 • רוחל'ה קשתי-נועם (מיקי קם) (עונות 1-2): אשתו של יאיר. הייתה מנהלת בית-הספר בו למדו השמיניה.
 • אילן הרמן (לירון לב) (עונות 1-2): בן-זוגה של אלי. היה בן-זוגה של רוני.
 • ליאורה שקד (דליה שימקו) (עונה 1): אמה של מיקה. אשתו של דורון.
 • דורון שקד (דן תורג'מן) (עונה 1): אביה של מיקה. בעלה של ליאורה.
 • גילה מוסקוביץ' (שירי גולן) (עונה 1): אמו של אבי
 • רוברטו (רוברטו פולק) (עונה 1) - מדען בחקר הלמדא. הפך לרשע הרוצה נקמה באבנר ועמוס. מאוהב בלילי.
 • הזקן (מיקי גבע) (עונה 2) - מנהיג הכת "סקורפיו". נוכל ותחמן הרוצה חיי נצח לעצמו ומנצל את חברי הכת.
 • מולי נועם (גולן אזולאי) (עונה 2) - אחיינו של יאיר. היה ראש לשכת ראש הממשלה. חבר בכיר בכת "סקורפיו".
 • דניאל האריס (תום אבני) (עונות 2-3) - מיליונר רב מזימות. חבר בכת "סקורפיו". רוצה לחיות לנצח. לאחר פירוק "סקורפיו" שיתף פעולה עם יוליוס בנוגע לגן הקריפטון. אחיו הגדול הוא אבשלום, שרוצה לנקום במועצה על כך שמחקה את קיומו של אחיו.
 • יוליוס ברגר/ד"ר קלדרון (עמי ויינברג) (עונה 3) - אביה של ניצן. היה הרופא של כל אימהות השמיניה (פרט לאיה וניני) והזריק להן את הלמדא. המציא את הקריפטון. נרצח על ידי דניאל.
 • אבשלום האריס (יובל ינאי) (עונות 4-5) - אחיו הגדול של דניאל, בעל ארגון אומיקרון. תחמן, שקרן ונצלן. רוצה לשנות את העולם ולהשתלט על מוחם של בני האדם לאחר שהמועצה מחקה את קיומו של אחיו. חובר לדורי, ונותן לו את הלמדא ששאב מהשישיה. דורי הורג אותו לבסוף.
 • יאיר נועם (אריה צ'רנר) - דודו של מולי ובעלה של רוח'לה. היה שר החינוך ולאחר מכן היה ראש הממשלה. לאחר מכן היה שר בממשלה והתמנה למפקד המועצה.
 • עמרי אלפסי (זוהר ליבה) (עונות 3-5) - סוכן במועצה. בן זוגה של נטשה. נשלט על ידי אבשלום ונרצח בידי נטשה כשזאת חשבה שהוא דורי.
 • יואל שוורץ (קובי מחט) (עונות 1-3) - שוטר וסוכן במועצה. נרצח על-ידי דניאל.
 • דפנה "דפי" (מירב פלדמן) (עונה 3) - סוכנת במועצה. היה לה ולאבי רומן.
 • חמוטל "טינקרבל" (נועה קולר) (עונות 4-5) - סוכנת במועצה. האקרית. פגשה את דניס באינטרנט ועזרה לו לברוח מאומיקרון. מכורה לממתקים.
 • נעמה (ימית סול) (עונה 4) - סוכנת במועצה. הייתה בת זוגו של עמרי. נרצחה על ידו כאשר היה נתון לשליטתו של אבשלום.
 • גידי "צ'כוב/המלך" פז (יובל אברמוביץ') (עונות 2-4) - האקר. שלימד את אבי. נהפך לסוכן במועצה. עזר לשמיניה הוותיקה לאחר מחיקת הזיכרון.
 • אלכס (דפנה שפיגלמן) (עונה 3) - ראש המועצה. אחותה של לילי. הייתה נחושה לפתח את גן הקריפטון ופעלה בדרכים קיצוניות שהובילו לפיטורה. שיתפה פעולה עם יוליוס ודניאל ולבסוף נרצחה על-ידי דניאל.
 • תמר זהבי (מיכל ינאי) (עונה 1-3) - פסיכולוגית המועצה. אחותה של יעל.
 • יעל "אסיה" זהבי (הילה סורג'ון פישר) (עונה 1) - אחותה של תמר הפסיכולוגית. סוכנת מועצה לשעבר שמטרתה הייתה לשמור על איה וניני. נרצחה על ידי לילי.

ספרי השמיניה

בעקבות הצלחת השמיניה החליטו גיורא חמיצר ועטרה אופק להוציא ספרים שמספרים על משימות של השמיניה ללא קשר לעלילת סדרה. יצאו ארבעה ספרים, הראשון באוקטובר 2005, שניים נוספים במהלך 2006 ורביעי ב2013.

 • השמיניה ותעלומת המסכה הבורמזית - מסעם של השמיניה להצלת מסכה בורמזית עם כוחות מכושפים, ומניעת נפילתה בידי כוחות האופל.
 • השמיניה בעקבות הקרדינל המוזהב - השמיניה נחטפת לאיטליה על ידי מכר שלהם (דניאל, שהתחזה לידיד של משפחת דביר) שמטרתו היא לחטוף את הקרדינל המוזהב בוונציה ולהפוך לאדם העשיר בעולם.
 • השמיניה ומזימת ליל הסמוראים - השמיניה מסכלת את מזימתו של טרוריסט יפני בעל צבא "סמוראים" עולמי לפוצץ את ירושלים בנשק גרעיני ברגע חתימת הסכם שלום עם סוריה, ובכך למוטט את הסדר העולמי.
 • השמיניה - לא נפגשנו מעולם - אבנר מחק לכולם את הזיכרון, חוץ מלאדם, בנו. אדם מגלה לאיה את כל הפרטים על העבר שלה ושל כל השמיניה וביחד מנסים לאחד את כל השמיניה כדי לעזור לאדם ממי שמרגל אחריו. בסוף הספר אדם נרצח ושנה אחרי זה מתחילה עלילת העונה הרביעית.

שידור מקורי

עונה מספר פרקים שידור מקורי
עונה 1 60 5 ביוני 2005 - 24 באוקטובר 2005
עונה 2 55 1 בינואר 2006 - 16 במרץ 2006
עונה 3 50 16 באוקטובר 2006 - 2 בפברואר 2007
עונה 4 24 29 בספטמבר 2013 - 5 בנובמבר 2013
עונה 5 23 16 ביוני 2014 - 22 ביולי 2014

קישורים חיצוניים

 • "משה אבוטבול, פרוגי, 

  <a title="IMDb" class="external text" style="background: none; color: rgb(90, 54, 150); text-decoration: none;" href="http://he.wikipedia.org/wiki/IMDb" rel="nofollow" pc9npjwvc3znpg="=" data:image="" a="" data-cke-saved-href="http://he.wikipedia.org/wiki/IMDb" );"="" li="" 17="">

רק משתמשים רשומים יכולים להגיב. לחצו כאן עכשיו כדי להירשם או להתחבר!

תגובות אחרונות

מאת: //גאיה//
תאריך: 24/06/2018
הודעה: היי ♥ נפתח אתר חדש בשם Rainbow עיצובים! ואני רוצה להזמין אתכם אליו. ♥ ריינבו עיצובים הוא אתר מלא בטיפים,רעיונות,משחקים,מדריכים,מפעלים ועוד מלא מלא המון..דברים! אז לחצו על שמי למעלה וכנסו לאתר! ♥
תאריך: 21/06/2018
הודעה: אהבתי את האתר שלכן מאוד! אשמח אם תכנסו לאתר שלי ותגידו לי את דעתכן עליו!
תאריך: 18/06/2018
הודעה:

פוסט קיץ ב - L AND O 

מוכנים?

אז לחצו כאן ^^

או על התמונה :)

 

d3b75857f8e12a6864bbf068d222c06f5b27a1bb

מאת: בלה5910
תאריך: 20/08/2017
הודעה:

6836867fe376fd4b3597672710bc19c259987770

לחצו על שמי כדי להיכנס לאתר קרדיט להילולה מאתר-  hilola על התמונה

מאת: Girls only
תאריך: 09/06/2017
הודעה: היי
מאת: Girls only
תאריך: 07/06/2017
הודעה:

אתר חדש שמיועד לבנות בלבד!

טיפים , שיחות עידוד וכל מה שאת צריכה!

בואי תכנסי ולא תצתערי...

אתר לבנות בלבד - לא ישאיר אותך לבד♥

לחצו על התמונה כדי להיכנס.

סליחה אם אסור לפרסם.

תאריך: 18/08/2016
הודעה:

תחרות מלכת היופי בעיצומה!

הרשמו :)

זה מוגל ל4 משתתפים

השלבים:

שלב 1. אין הדחה

שלב 2. הדחה

שלב 3. ואחרון! הדחה כפולה ומנצחת :)

להרשמה לחצו פה

מאת: שניקוש!
תאריך: 04/12/2014
הודעה: חזרתי:)
תאריך: 20/10/2014
הודעה: ואת עוד אומרת שאני קיללתי בואי תסתכלי בתגובות שלך ילדה שלא מבינה כלום בחיים שלה!
תאריך: 20/10/2014
הודעה: את בגן ילדים אז כדאי שתקחי את התחת שלך ותסתמי אותה! (אין לך פה אז יש לך תחת מקללת)
מאת: גילי11
תאריך: 16/10/2014
הודעה: אפשר להזמין חתימה ? בלאב גיליי. בצבע תכלת עם איזה תמונה של ריהאנה בצבע תכלתת. תודהה !
מאת: yaronc348
תאריך: 16/10/2014
הודעה:
הייי לכם . 
אז ויי סי סייט בספיישל חדש מפחיד ומאגניב - ספיישל ליל כל הקדושים(:
נפתחה פינת הטיפים והווווו . איזה כיף ? D:
בקשו עוד טיפים ממני ואני אשים אותם בפינה . 
אל תתבישו לבקש מבטיח להביא (:
לפינת טיפים  - לחצו כאן -
בקרוב תיפתח פינת הבנות ופינת הבנים!!
ועוד המוון דברים אז רק תבואו .
ועכשיו לנושא אחר :
העתקות . 
ראיתי לצערי שהמוון אתרים מעתיקים את השם של האתר שלי
וזה ממש מעצבן ! תפסיקו להעתיק . 
כל מה שאני רוצה הוא בכלל לא להעליב, או להשפיל .
הוא פשוט שתבחרו שמות משלכם ותפסיקו להעתיק מאחרים  .
אז המשך יום מושלם לכוולם  ♥
* אין פיצוי זה עידכונים XDD  *
תאריך: 16/10/2014
הודעה: מאת: אבריל לאבין בעמ תאריך: 16/10/2014 הודעה: היי כולם כנסו לאתר היפ רוק תזמינו ותרשמו תחרות עיצובים ותעשו מנוי המנוי שווה כי תקבלו עיצוב מהממם כל יום בלי מנוי מותר להזמין רק 2 עיצובים אפילו 1 פרס תחרות עיצובים הוא מנוי ועיצוב אנימציה מיוחדת אז קדימה כנסו הרשמו ותעשו פרטים באתר מאיתנו אבריל לאבין בעמ נועה וליה
מאת: ליבמי
תאריך: 14/10/2014
הודעה: עמית את לא תדברי ככה אחותי לא עשתה כלום את סתם ילדה משועממת בחיים שרוצה להציק לאנשים תאיימי כמה שאת רוצה רק תיזכרי שאת צריכה לכבד ילדים יותר גדולים ממך כמוני!
תאריך: 13/10/2014
הודעה: את לא צריכה להתערב
עמוד:
כניסות שונות: 56434
עמודים נצפים: 60201
האתר עודכן לאחרונה בתאריך 14.10.2014

האתר הבלוג של ליב נבנה באמצעות מומו אתרים - בניית אתרים לילדים בחינם.
כל הזכויות שמורות ל ו \ או ליוצרי התוכן המקוריים. רוצים לבנות אתר בחינם? לחצו כאן עכשיו!
נתקלתם בתוכן פוגע? תוכן מפר זכיות יוצרים? לחצו כאן כדי לדווח לנו.