האי הייתה סדרת דרמת מדע בדיוני ישראלית לילדים ונוער, אשר שודרה בערוץ הילדים בשנים 2007-2010 למנויי HOT. הסדרה מספרת את קורותיה של חבורת ילדים שייעודם הוא להציל את העולם מאסטרואיד שאמור לפגוע בכדור הארץ ב-9 בספטמבר 2009. את הסדרה יצר גיורא חמיצר והיא בוימה על ידי עפר ויצמן. לסדרה 3 עונות ו- 143 פרקים.

בעקבות הסדרה הוצאו 3 ספרים בהשראתה. שניים מהם, השייכים לסדרת הספרים "האי", נכתבו על ידי גיורא חמיצר ודניאלה שפיגלמן ועלילתם אינה קשורה לעלילת הסדרה. הספר השלישי מבוסס על עלילת הסדרה ונכתב על ידי דניאלה שפיגלמן בלבד.

שיר הנושא של הסדרה, "כאילו אין מחר", נכתב על ידי גיורא חמיצר, הולחן על ידי דני רייכנטל ובוצע על ידי השחקנית - המשחקת גם בסדרה - והזמרת דנה ברגר.

הסדרה זכתה בפרס האקדמיה לטלוויזיה בתוכנית הילדים והנוער לשנת 2008.

העלילה

ציר מרכזי בסיפור העלילה הוא יכולתם של חלק מגיבורי הסדרה לנוע בזמן ("טיימרים") ולשנות התרחשויות בעבר, כך שנוצרת היסטוריה חלופית, אך יש להיסטוריה את הכוח לתקן את עצמה, ורק לעתים רחוקות ניתן לשנותה באמת.

 

עונה ראשונה

עונתה הראשונה של הסדרה כללה 50 פרקים, צולמה בקיץ 2007 ושודרה החל מ-28 באוקטובר 2007.

אדי וסילביה שולחים את בנם, טומי, לחכות לאדם מסתורי ששמו דילן, כדי לתת לו פתק שבעזרתו יציל את העולם. אחרי שיבוש בתוכניות שהתכוננו אליהם, אדי וסילביה שולחים את חמשת ילדי בית המחסה שפתחו, ביחד עם טומי, בנם של השניים, ברכבת הרים מהירה, אל אי באמצע האוקיינוס, דקות ספורות לפני שאסטרואיד פוגע בכדור הארץ ומשמיד את האנושות, וכך הם ניצלים. באי, הם מגיעים למבצר משונה, המגן עליהם ומספק להם את כול הצרכים שלהם, וחיים בו. מאוחר יותר, הם מגלים שחברתם מבית המחסה, ג'יני, ניצלה וחיה על האי גם היא. במהלך הסדרה מתגלה מלחמה בין הגוף השולט על האי, הקונגרס, לבין המחתרת, טיימרים מהעתיד שרוצים ליירט את האסטרואיד ולהציל את העולם. בהמשך, אל המבצר מגיעה מכונת זמן, שממנה טומי יוכל לחזור אחורה וליירט את האסטרואיד. טומי, שהופך לטיימר, חוזר לשנת 2009. בינתיים, הנערים שמחכים לטומי, מטיילים באי ומגלים את משפחת בן עמי, משפחה שניצלה גם היא מהאסטרואיד. לאחר שטומי שיבש את ההיסטוריה, הוא מתקן אותה ברגע האחרון וחוזר אל האי, היישר לתוך מגדלם של מקס והלנה, נציגים מטעם הקונגרס, שמחזיקים במיילו, נער בעל כוח מיוחד, ובעבר החזיקו את ג'יני למשך שנה. משפחת בן עמי והנערים מגיעים למבצר, שחזר, ושם כולם גרים יחדיו, עד שמשפחת בן עמי נאלצת לעזוב יחד עם חברי המחתרת, כדי לא לשבש את ההיסטוריה. טומי, מגלה שהוא למעשה דילן שלו חיכו כדי להציל את העולם, והוריו האמיתיים הם ג'יני וצ'יף, מנסה שנית, וחוזר אחורה לשנת 2009, שם הוא פוגש את הנערים מההיסטוריה שלו אשר חזרו אחריו, וביחד הם מצילים את העולם. דילן משגר את הטיל לכיוון האסטרואיד, ומושמד גם הוא מכיוון שנולד בעתיד על האי. 

 

עונה שנייה

עונתה השנייה של הסדרה כללה 48 פרקים, צולמה בקיץ 2008 ושודרה החל מ-23 בנובמבר 2008.

לאחר יירוט האסטרואיד, הנערים, ללא ג'יני ודילן, מגיעים להיסטוריה אחרת. בהיסטוריה הזאת, אדי שבעבר הוציא אותם מהכלא, הוא כעת דיקטטור רצחני שמטרתו היא להשמיד טיימרים. לנערים יש כפילים, כלומר הם עצמם רק בהיסטוריה אחרת, שאדי גידל להיות ציידי טיימרים רצחניים. כול האנשים בעולם מסומנים על ידי שבב שמוכנס להם בעורף בגיל ינקות. הנערים המקוריים מתחמקים מאדי ומהשוטרים שלו, ומגיעים לחנות השעונים של גורדון מילר, שם הוא נותן להם ידית מסתורית, ומגלה להם שהכפילים הציידים לא יוכלו לתפוס אותם בתוך החנות, מכיוון שהשנה בחנות כי שנה קודם לכן, 2008. ליבי, שנתפסה קודם לכן על ידי המשטרה, נופלת במלכודת של אנה הציידת ונורית על ידה, ומתה. הילדים נתפסים על ידי המשטרה, וברגע האחרון הם בורחים. בעזרת הידית, הם מגיעים לכפר טיימרים על האי, בשנת 1910, שם הם מוצאים את ג'יני, מהיסטוריה אחרת בה היא לא מכירה אותם, יחד עם אמה וריק, הם הניצולים האחרונים מאסון שקרה בכפר שלהם שנה קודם. הנערים, לומדים בעזרתה של אמה, איך לנסוע בזמן, והם חוזרים לכפר שנה אחורה, במשימה לגרום לג'יני וצ'יף להתאהב עד יום האסון, ולמנוע את האסון. כשהם חוזרים, הם מוצאים את דילן ואת צ'יף. ומנסים להשלים את המשימה. בדרך הם כמעט מתים כמה פעמים, וליבי הציידת ודילן, מתאהבים. ב-2009, בן "קרמיט" ממשפחת בן עמי, עומד להינשא לדינה, ביתו של מפקד המשטרה, מישל, והופך לשלישו של אדי. אדי ומישל אינם יודעים שבן עובד עם המחתרת שמנסה להפיל את אדי. באותו הזמן, מגלים את קאיראן, הוא השטן והתגלמות הרוע, שיצרה ההיסטוריה כדי לתקן את עצמה, ותפקידו של קאיראן הוא להחזיר את ההיסטוריה למסלולה ולא לתת לדילן ליירט את האסטרואיד. קאיראן משתלט על אדי וכך הוא מעלה אותו לשלטון. אדי/קאיראן מגיע לכפר בשנת 1909, שם הוא נלחם בדילן, ואדי מת. קאיראן, שלא מוותר, נכנס לגופו של דילן,אך בעזרתה של ליבי, היא מכבה את הלפיד, שבלעדיו לא ניתן לנסוע בזמן, וכך קאיראן מושמד, והחבורה נשארת בשנת 1909 למאה שנים שקטות.

 

עונה שלישית

עונתה השלישית והאחרונה של הסדרה כללה 43 פרקים, ושודרה החל מ-20 בדצמבר 2009.

צ'יף הוכתר לנשיא בוורטיגו. החבורה נשלחת, אחרי שלא נפגשו זמן רב, לשכנע את דילן לחזור איתם. דילן מסרב, והחבורה נתקעת בימי הביניים, במקום ששמו קתרינה. באותו הזמן, כשצ'יף נשיא בוורטיגו, מתבצעת פעולה של טרוריסטים שפורצים ל"צדפה", שבה נמצאת אנרגיית האסטרואיד הכלוא, אחיו והשר שלו, מקס, מנסה להפילו יחד עם בלו וקאיראן. בהמשך הוא יורה בצ'יף, בעזרת אקדח אדום שאינו הורג, אלא מעביר למבוך זמנים שאינו נגמר, וביום הדין יוחלט עם יחיו או ימותו, לאחר שג'יני מגלה על ידי מקס שצ'יף לא באמת מת ירתה בעצמה עם האקדח האדום ופגשה את צ'יף .

ארגון הקיפרים, שמטרתו למנוע מאנשים לנצל לרעה את כוח הנסיעה בזמן, ושלח אותם למעשה, מנסה בכול יכולתו לחפש אחר החבורה שתקועה בימי הביניים.

החבורה, יחד עם יהלי, אחיה של זואי, וללא סול שמת בהגנה על אנה, מכירים שלושה אבירים ונפחית, ונפגשים עם רומי, עובדת מהצדפה, שבאה במטרה לעזור לדילן לחפש את אהובתו סופי. בינתיים, מתגלה שהוגו הוא עובד אצל הקיפרים ומדווח להם דרך "הקיפוד". רון ואסתר, מקימי הארגון, נהרגים על ידי בלו, ובלו נהרג על ידי מיילו שמשבית לו את התוכנה. לחבורה נמסרת הנבואה של סבסטיאן, נביא שחי במערה, שהבת של קאיראן תביא אסון על כולם. כולם חושדים בסופי אך מתגלה כי ביתו האמיתית היא רומי. אך קאיראן נהרג, ובכדי להבטיח שזה לזה לתמיד, דילן משמיד את האי בעזרת כוח האסטרואיד ששמור ביהלום, הכל חוזר לעצמו, והמתים שבים לחיים לעולם ללא טיימרים וללא האי. הסדרה מסתיימת בכך שדילן מזמין את אהובתו לשבת על ידו, אך לא נגלה פרצופה.

 

דמויות

ילדי בית המחסה

טומי / דילן (יון תומרקין) -
בנם הביולוגי של ג'יני וצ'יף, ובנם המאומץ של אדי וסילביה. הייעוד שלו הוא להציל את העולם מפגיעת האסטרואיד שיינחת בכדור הארץ בשנת 2009. בסוף העונה הראשונה גילה כי הוא הבן העתידי של ג'יני וצ'יף, ושמו הוא דילן. התאהב בליבי ונהיה בן זוגה. בתחילת העונה השנייה, החבורה חשבה שדילן מת יחד עם יירוט האסטרואיד, אך היה חלק מאנשי הכפר ולא זכר את החבורה. בעונה השלישית, לאחר מותה של ליבי, מתאהב בסופי, בת לשודדים. לבסוף נפרד ממנה במחשבה שהיא ביתו של קאיראן, אך מתגלה כי היא לא. לא ידוע מי הייתה בת זוגו בסוף הסדרה בכלל.


 

ליבי (אביגיל הררי) (עונות 1-2 אורחת בעונה השלישית) -
אחותה של אנה ובתה של אסתר. נערה טובת לב שחושבת קודם כול על חבריה אפילו במחיר חייה. התאהבה בדילן כשעוד היה טומי, ונהיית בת זוגו. היא נהרגת בהיסטוריה אחרת על ידי אנה הציידת, ובהיסטוריה אחרת היא נהרגת על ידי רומי. כדי להציל אותה ממוות צריך תמיד לשנות את ההיסטוריה כולה ולא רק את גורלה.

סול (עוז זהבי) -
 קוסם. בן זוגה של אנה. התחזה לצ'יף כדי להשתחרר מהכלא אל בית המחסה. הוא בעליו של ארנב שאותו הוא מאוד אוהב, בשם פדידה. בעונה השנייה הוא סגן השריף, והוא ואנה מסתכסכים ונפרדים. מת בעונה השלישית אך חוזר לחיים לאחר שדילן משמיד את האי.

זואי (ליאת בלו) -
 נערה שהועברה לבית המחסה בגלל סיבוכים עם איש שירה באחיה, יהלי. בעונה הראשונה בת זוגו של בן, ובעונה השנייה בהיסטוריה אחרת גם בת זוגו. בעונה השלישית חזר אחיה לחיים על ידי קאיראן, בתמורה לכך שבבוא היום הוא ייעזר בה. בעונה השלישית מתאהבת בהוגו ונהיית בת זוגו.

ג'יני (יעל גרובגלס) -
אימו הביולוגית של דילן, אהובתו ואשתו של צ'יף. רצחה את אביו של מייקי, שרצח את הוריה בילדותה. בעונה הראשונה הופנטה על ידי מייקי כדי שתעבוד אצל מקס והלנה. בעונה השנייה עברה להיסטוריה אחרת, לכפר, ולא הכירה את החבורה, אך הייעוד שלה לא משתנה והיא מתאהבת בצ'יף בסופו של דבר. בעונה השלישית היא אשת הנשיא צ'יף, ובהמשך מסתתרת אצל אנה, עדיין מתאבלת על רציחתו של צ'יף. היא חזרה לוורטיגו וירתה בעצמה באקדח האדום כדי לפגוש את צ'יף מקריבה את עצמה כדי שדילן יחייה ומושמדת ביחד עם צ'יף במבוך האינסופי.

 

אנה (אפרת בן יעקב) -
אחותה של ליבי ובתה של אסתר. הגיעה לבית מחסה מפני שעבדה על אנשים וסחטה מהם כסף. בת זוגו של סול בשתי העונות הראשונות, שביניהן הספיקו להיפרד ולחזור מספר פעמים. בעונה השלישית סוכנת אצל הקיפרים, מתחזה לדיילת בשם נעמה ונהיית בת זוגו של סטודנט בשם דניאל, אבל הוא מגלה עליה ועל כוח הטיימריות שלה, והיא חוזרת בזמן ולא פוגשת אותו. מגיעה לימי הביניים, בגלל הקיפוד ונתקעת שם. בסוף העונה בת זוגו של סול.

מייקי (דניאל מורשת) -
הילד הכי קטן בחבורה. זואי קוראת לו "פיסטוק". בעל כוח היפנוזה, שם משקפיים בגלל זה, אך באמצע העונה הראשונה מבין שיכול לשלוט בזה ונפטר מהמשקפיים. בעונה השנייה בן זוגה של אמה, שאותה גם היפנט אבל סיפר לה את האמת נפרדו ואז חזרו. בעונה השלישית נהיה היועץ המיסטי של ארנולד.

 

דמויות נוספות

מיילו (ארז רונן) -
בנה של נעמי. מסוגל לעבור ממקום למקום ולהזיז חפצים בכוח המחשבה. בעונה הראשונה הוא משרת של מקס והלנה במגדל, בעונה השנייה חבר בארגון המחתרתי עם מוזס ובעונה השלישית הוא העוזר האישי של צ'יף בורטיגו.

צ'יף (זוהר ליבה) -
אביו של דילן, בעלה ואהובה של ג'יני. אחיו של מקס ובנו של הלנה. לפני שפגש את ג'יני, היה חבר קונגרס. מגיע למבוך בין עולמות לאחר שנורה על ידי מקס. מקריב את עצמו כדי שדילן יחייה ומושמד ביחד עם ג'יני במבוך האינסופי

אדי (לירון לבו) (עונות 1-2) -
בעלה של סילביה, והאבא המאמץ של טומי. בעונה השנייה נהיה דיקטטור, בגלל שקאיראן השתלט עליו. למרות זאת, הוא נהרג בהיסטוריה הזאת.

 

סילביה (דנה ברגר) (עונות 1-2) –
אשתו של אדי, האמא המאמצת של טומי.

מקס (ישי גולן) (עונות 1,3) -
אח של צ'יף והבן של הלנה. כול חייו השוו אותו לאחיו, ולכן הוא שונא אותו. בעונה השלישית מצטרף לממשלת וורטיגו בתור שר המשטרה כדי לנקום באחיו. בלו מאיים לרצוח אותו, אבל מקס מבקש ממנו לירות בעזרת האקדח האדום, אבל לבסוף בלו הורג אותו באקדח רגיל והוא מת.

הלנה (עידית טפרסון) -
אמם של מקס וצ'יף וסבתו של דילן. גורמת להריסת הלפיד בעונה השנייה ולהשמדת האי בסוף העונה השלישית.

 

 

בלו (טל מוסרי) -
בלו הוא בכיר בשורות הקונגרס, והוא למעשה מופעל בעזרת תוכנה והוא הנכד של הנכד של בן "קרמיט". בעונה השלישית מתגלה כי בלו אינו אחד אלא רבים. יד ימינו של קאיראן.

אסתר עיני (איילת מרגלית):
אמא של אנה וליבי, וראשת ממשלת ישראל. חברה במחתרת ומקימת ארגון "הקיפרים". נרצחה על ידי בלו בעונה השלישית.

בוק (ידידיה ויטל) (עונה 1) -
פיקסר. מתקן גליצ'ים שקרו בעבר. עזר לטומי כשרצה ליירט את האסטרואיד אך יצר גליץ'.

דוד בן עמי (מיקי גבע) (עונות 1-2) -
זכה בטוטו, בעזרת ביתו עלמה, במאה חמישים מיליון ש"ח, וקנה את האי. בעלה של פני. סרקסטי, חובב גיטרה וירקן בעיר התחתית. דודו של בן.

 

בן "קרמיט" (אביב אלוש) (עונות 1-2) -
האחיין של דוד. היה בן זוגה של זואי לתקופה קצרה, הסבא של הסבא של בלו. בעונה השנייה נחטף על ידי מיילו והצטרף לארגון המחתרתי נגד המנהיג, ובכדי לעשות זאת הוא נהיה סגן המנהיג. הושתל בכף ידו מסך שיעביר מסרים, ובעזרתם מקבל הודעות מחברי המחתרת. היה אמור להתחתן עם דינה כחלק מהתוכנית, אך לבסוף החתונה נהרסת.

 

ליסה (סיגלית תמיר) (עונות 1-2) -
אמו של מייקי ואשתו (בהמשך אלמנתו) של בוב. בעונה השנייה הייתה חברה בארגון המחתרתי נגד המנהיג ביחד עם מוזס ומיילו, ודואגת מאוד לחיי אדם.

עלמה בן עמי (נוריה ויטל) -
הבת של דוד ופני. הציירת של הספר האדום. רואה את העתיד.

פנינה "פני" בן עמי (רותי בורנשטיין) (עונות 1-2) -
 אשתו של דוד, אמא של עלמה ודודה של בן "קרמיט"

קאיראן (אורן יאדגר) (עונות 2-3 ) -
התגלמות השטן. היפוכו של דילן ואביה של רומי. בתו רומי אמורה להתאחד עם דילן ולהביא את בנם מהעתיד ביום הדין. בנה יהיה יותר חזק מקאיראן, רומי ודילן ביחד.

גורדון מילר (עונות 2-3) (טל מוסרי) -
"מאסטר הזמן". העניק לעלמה את כוחותיה, על ידי שנגע בה, בגילוי העתיד, כדי שתעזור לטומי.

 

עונה שנייה

ריק ברודי (תום אבני) -
סגן השריף של הכפר, בנו של סם ואחיה של אמה. מאוהב בג'יני ועושה הרבה כדי שתאהב אותו.

אמה ברודי (תמר עמית יוסף) -
הבת של סם, אחותו של ריק ואהובתו של מייקי. בעלת כלבה בשם לייקה, שנהרגת.

סם ברודי (עמוס לביא) -
השריף של הכפר ואביהם של ריק ואמה.

ג'יי (אמנון וולף) -
הדוור של הכפר, אוהב מאוד לאכול, מאוהב בזואי.

נורה בראון (פלורנס בלוך) -
המנהלת של המכולת בכפר ואמה של נלי. היא אלמנה, ובעלה היה ביל.

נלי בראון (דון לני גבאי) -
הבת של נורה שעוזרת לה במכולת, מאוהבת בריק ומתעבת את ג'יני, שגם מאשימה אותה במותו של אביה. היא מנסה לגרום לסגירת המסבאה, או לקחת אותה מג'יני.

ביל בראון -
בעלה של נורה ואביה של נלי, והמאמץ של ג'יני. טוב לב, שחלה במחלה סופנית ולכן מת. באחד מהניסויים שלו עם ג'יני, המציא במקרה את הקוקה קולה. הוא ביקש מג'יני לשמור על המתכון עד שיגיע הזמן לתת אותו לנלי.

מוזס (אורי פפר) -
מקים את הארגון המחתרתי בתחנה המרכזית הישנה, ועושה הרבה למען המטרה. בעל רטייה. נהרג על ידי הציידת זואי.

דינה (יעל איתן) -
בתו של מפקד המשטרה של אדי, מישל. ארוסתו של בן, וכחלק מתוכנית שלה ושל אביה מישל, הם מתכננים בחתונה להרוג את אדי.

מישל (רמי ברוך) -
מפקד המשטרה, אביה של דינה. רוצה להיות המנהיג, ובשביל כך, הוא מתכנן עם דינה שבחתונתה עם בן, יהרגו את המנהיג.

 

עונה שלישית

רומי (רוני הדר) -
טיימרית שעובדת בצדפה. ביתו של קאיראן. אמורה להתאחד עם דילן, ולאחר מכן בנם יבוא מהעתיד, והוא יהיה יותר חזק מקאיראן ודילן יחד, וישחרר את היהלום. למרות זאת, זה לא קורה, לאחר שמבינים שהיא ביתו של קאיראן, רומי נרצחת ובנם מהעתיד מת גם הוא.

יהלי (גל לב) -
נהרג בגיל צעיר בייריה על ידי פושע, אבל קאיראן מחזיר אותו. אחיה הקטן של זואי. מתאהב באיזבלה ולבסוף נהיה בן זוגה.

סופי (מאי הרשקוביץ רשף) -
פיראטית ובת זוגו של דילן. בתו המאומצת של בריגס.

בריגס (ליאור רז) -
פיראט. מחפש את קתרינה עם בתו סופי.

איזבלה (מיכאלה אלקין) -
נפחית, מתאהבת באביר זורו בעוד שהיא לא יודעת שלמעשה זאת זואי, יהלי מתאהב בה, בסוף העונה נהיים זוג.

דניאל (איתמר צור) -
נפגש עם אנה בגלל ששפכה עליו כוס קפה ונהייה בן זוגה. דניאל התחיל להבין שאנה טיימרית בגלל שג'רום סיפר לו, ולכן אנה חזרה אחורה בזמן ולא נהייתה בת זוגו.

ארנולד (גיא ברכה) -
דוכס קתרינה. אביו אמר לו בצוואתו שעד סוף החודש יתחתן. התאהב בסופי ורוצה להתחתן איתה. נהרג בגלל שניסה להוציא את היהלום.

קוזמו (שלומי ברטונוב) -
אביר טיפש. מאוהב ברומי. חבר של ג'פרי.

ג'פרי (אור מאיר) -
אביר טיפש שתמיד חושב שהוא צודק. חבר של קוזמו.

רון (גלעד קלטר) -
השותף של אסתר בארגון הקיפרים, נכה בכיסא גלגלים ומומחה במחשבים. נרצח על ידי בלו.

הוגו (הנרי דוד) -
נשלח על ידי אסתר בשביל להזהיר את דילן, ונהיה אביר ושר הצבא של קתרינה. מתאהב בזואי ונהיה בן זוגה.

 

 

 

 

שאר התמונות בהמשךךך! 

פיג'י

 

 

רק משתמשים רשומים יכולים להגיב. לחצו כאן עכשיו כדי להירשם או להתחבר!

תגובות אחרונות

תאריך: 16/03/2018
הודעה:

טרה האתר הרשמי נפתח

firework03.gifFireworks-pr3.gif

וכבר קופונים

ועוד מעט...מנוים

אז היכנסו לטרה האתר הרשמי

תאריך: 10/03/2018
הודעה: 61ffab58cf85555023fbe33d5969b26c5aa3a1c4
מאת: ג'קי2030
תאריך: 08/03/2018
הודעה:

שווה לכם להיכנס לאתר למתבגרות!

(רק לבנות ☻)

יש שם הגרלות, תחרויות וכל מה שתרצו-יהיה!

אז לחצו על התמונה/המילה הצבעונית וקדימה- כנסו! כולנו מחכות רק לכן!

 

 

1104174665.jpg

היוש

תאריך: 19/01/2018
הודעה:

34277f143a32352041186cecc92a66795a608510

תאריך: 10/01/2018
הודעה:

 

נפתח אתר חדש!

 

אתר המעריצים הראשון מסוגו לכפולה!

1.5591510.3667143201.jpg

 

חדשות, עדכונים, תמונות, ציורים וכל מה שתרצו לראות-פה!

עמוד:
כניסות שונות: 98910
עמודים נצפים: 115729
האתר עודכן לאחרונה בתאריך 14/08/2017

האתר schweppes שוופס נבנה באמצעות מומו אתרים - בניית אתרים לילדים בחינם.
כל הזכויות שמורות ל ו \ או ליוצרי התוכן המקוריים. רוצים לבנות אתר בחינם? לחצו כאן עכשיו!
נתקלתם בתוכן פוגע? תוכן מפר זכיות יוצרים? לחצו כאן כדי לדווח לנו.